INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE I FOTOWOLTAIKA PLESZEW – PROJEKT I MONTAŻ

Przed zakupem systemu paneli fotowoltaicznych, należy dowiedzieć się kilku rzeczy. Działanie systemu fotowoltaicznego zależy od lokalizacji oraz powierzchni, jaką ten system ma obsługiwać. Warto zatem zwrócić się o pomoc w projektowaniu i montowaniu systemów fotowoltaicznych na terenie Pleszewa i okolic do naszej firmy.

Montowane przez nas systemy są bardzo wytrzymałe i objęte gwarancją. Dzięki temu zaoszczędzisz jeszcze więcej, ponieważ nie będziesz musiał wymieniać uszkodzonych elementów na własny koszt. Możesz również starać się o pomoc finansową od gminy w pokryciu kosztów instalacji nowego systemu fotowoltaicznego.

ENERGIA ODNAWIALNA ZE SŁOŃCA W PLESZEWIE

Panele fotowoltaiczne wytwarzają czystą, ekologiczną energię. Energia fotowoltaiczna jest wytwarzana ze słońca, co oznacza, że będziesz płacił znacznie mniej za energię elektryczną.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Pleszew

Pompa ciepła jest świetną alternatywą dla ekologicznego ogrzewania w gospodarstwie domowym. Dlatego miasto w roku 2021 rozpoczęło nabór wniosków na udzielenie dotacji z budżetu Miasta i Gminy Pleszew na dofinansowanie proekologicznych urządzeń wykorzystujących do ogrzewania. Dotacja miejska udzielana jest m.in. na zakup i montaż pomy ciepła. Warunkiem otrzymania dotacji z programu miejskiego „Kociołek” jest likwidacja obecnego źródła ciepła. Wysokość dotacji dla budynków jednorodzinnym wynosi 5000 zł. Nabór wniosków trwa od 01.01.2021r. i trwa do wyczerpania alokacji środków przeznaczonych na ten cel. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Pleszew, ul. Rynek 1.

Dotacje można łączyć z programem Czyste Powietrze tylko w przypadku, jeśli łączna kwota dofinansowania nie przekroczy 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA PLESZEW – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.

Realizacje