Rozwój instalacji bazujących na odnawialnych źródłach energii postępuje niezwykle szybko. Jednym z najpopularniejszych źródeł takiej energii jest fotowoltaika, która jest technologią na tyle uniwersalną, że instalacje można zamontować niemal w każdym rodzaju budynku. Panele fotowoltaiczne we Wrześni mogą być montowane na dachach o różnych pokryciach a jeśli połać dachu jest niewystarczająca i dysponuje się odpowiednią powierzchnią gruntu panele fotowoltaiczne można zainstalować na stelażach naziemnych. Dzięki tym możliwością panele fotowoltaiczne dobrze nadają się do różnego rodzaju budynków i obiektów przemysłowych. Praktycznie cała powierzchnia Polski w tym okolice Wrześni i całe województwo Wielkopolskie zaliczają się do terenów, na którym instalacje solarne są opłacalne i szybko się zwracają, zwłaszcza że dofinansowanie do fotowoltaiki we Wrześni jest dostępne. Montowane przez nas instalacje są dzięki temu bardzo opłacalne. W ofercie posiadamy też atrakcyjne kredyty na fotowoltaikę.
Świetnym wykorzystaniem darmowej energii słonecznej z fotowoltaiki jest zasilenie pompy ciepła jako źródła do ogrzania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Powietrzne pompy ciepła sprawiają, że budynek będzie energooszczędny i bardzo tani w bieżącym utrzymaniu. Montaż pompy ciepła najlepiej przeprowadzić już podczas budowy budynku, jednak można to zrobić nawet później. Specjalizując się w takich usługach, mamy doświadczenie w montażu pomp ciepła w zróżnicowanych obiektach.
Fotowoltaika w Słupcy jest niezwykle opłacalna, przez co stała się powszechna w nowych inwestycjach. Fotowoltaika jest jednym z podstawowych sposobów na osiągnięcie niezależności energetycznej budynku. Jako że mamy duże doświadczenie w montażu, panele fotowoltaiczne jesteśmy w stanie zamontować zarówno na standardowych dachach, jak i dachach płaskich oraz w nietypowych miejscach. Fotowoltaika w Strzałkowie rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej mieszkańców okolicy uświadamia sobie korzyści płynące z tego jakie daje montaż paneli słonecznych. Panele fotowoltaiczne będą wystarczająco wydajne, by taka inwestycja w tym regionie była opłacalna. Ponadto dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 w Słupcy i Strzałkowie są dostępne w ramach programów rządowych.
Fotowoltaika staje się jeszcze bardziej opłacalna dzięki wsparciu finansowemu w postaci dotacji z programu Mój Prąd. Dofinansowanie do fotowoltaiki w Strzałkowie należy się osobie fizycznej która poniesie wydatki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2kw do 10kW. Dofinansowanie do fotowoltaiki w Słupcy jest wypłacane na takich samych zasadach ponieważ dotacja Mój Prąd jest programem ogólnopolskim. Panele słoneczne można także sfinansować w formie pożyczki z programu Czyste Powietrze jednak wymaga to wymiany źródła ciepła jako warunku koniecznego do wystąpienia o wypłatę środków. Fotowoltaika jest bardzo opłacalną inwestycją a każde zewnętrzne wsparcie finansowe powoduje że okres zwrotu z inwestycji się skraca.
Wybierając pompę ciepła jako rozwiązanie, które najkorzystniej wpływa na globalny system, kierujemy się wieloma czynnikami m.in. ekologią, brakiem emisji spalin, niskimi kosztami eksploatacji ogrzewania. Początkowy koszt inwestycji proekologicznego urządzenia jest dość wysoki, ale można pomniejszyć go, finansując inwestycje ze środków lokalnych dotacji. Mieszkańcy Rawicza mogą skorzystać z dofinansowania jakie przewiduje miasto na wymianę niskoemisyjnych źródeł ciepła. Dotacja przyznawana jest na zakup i montaż proekologicznych źródeł ciepła, ale warunkiem jest likwidacja obecnego kotła na paliwo stałe. Kwota przyznania dotacji na pompę ciepła wynosi 4000 zł.
Nabór wniosków przeprowadzony był w okresie od 01.01.2021r. do 31.05.2021 r. Podpisany wniosek można było składać w Urzędzie Gminy Rawicz, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 21.
Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 722 111 770
Decyzja o zainstalowaniu hybrydowego systemu energetycznego, składającego się zarówno z turbiny wiatrowej, jak i paneli fotowoltaicznych, staje się niezwykle atrakcyjna. Nasza firma, specjalizująca się w dziedzinie fotowoltaiki i turbin wiatrowych, prezentuje innowacyjne podejście do zrównoważonej produkcji energii.
Montaż turbiny wiatrowej w połączeniu z fotowoltaiką nie tylko przynosi korzyści dla środowiska, eliminując emisję szkodliwych substancji, ale także stanowi strategiczną inwestycję w przyszłość. Hybrydowy system energetyczny oferuje synergiczne wykorzystanie dwóch odnawialnych źródeł energii, umożliwiając efektywne i niezależne generowanie energii elektrycznej.
Turbiny wiatrowe, będące integralną częścią tego systemu, wykorzystują siłę wiatru do produkcji energii, działając w harmonii z panelami fotowoltaicznymi, które przekształcają energię słoneczną na energię elektryczną. Dzięki temu zintegrowanemu rozwiązaniu, nasze hybrydowe systemy są w stanie działać w różnych warunkach atmosferycznych, zapewniając stałe źródło zrównoważonej energii. Inwestując w montaż turbin wiatrowych z fotowoltaiką, nie tylko podejmujesz proaktywną postawę wobec ochrony środowiska, ale także inwestujesz w autonomiczne i trwałe źródło energii dla swojego domu lub przedsiębiorstwa.
Przydomowe turbiny wiatrowe to urządzenia generujące energię elektryczną z energii wiatru. Zazwyczaj są instalowane na prywatnych posesjach oraz małych firmach, aby dostarczać energię elektryczną.
Koszty zależą od wielu czynników, takich jak model i moc turbiny, lokalizacja, koszty montażu. Koszt turbiny wiatrowej wraz z montażem jest wyceniany indywidualnie – skontaktuj się z nami pod numerem 722 111 770. Do zakupu gotowych zestawów zapraszamy do naszego sklepu z turbinami wiatrowymi.
Wydajność zależy od wielu czynników, w tym od lokalnych warunków wiatrowych. Przyjmuje się, że przy odpowiednich warunkach turbina powinna wyprodukować następujące wartości:
Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.
Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.
Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.
Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.
Tak, a umożliwają do magazyny energii, dzięki którym możemy magazynować energię, a później ją wykorzystać. W przypadku braku energii z sieci, każdy posiadacz magazynu energii, może tę energię pobrać z własnego akumulatora, dzięki czemu wciąż korzysta z dowolnych urządzeń elektrycznych w domu.
Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.
Tak, powietrzna pompa ciepła stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej instalacji gazowej. Dzięki swojej efektywności i przyjazności dla środowiska, pompa ciepła jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, zwłaszcza w połączeniu z fotowoltaiką. W miastach, gdzie nie można mieć instalacji gazowej jak Adamowo, Tuchorza, Stara Tuchorza, Nowa Tuchorza, Siedlec, Chorzemin jest to zalecana alternatywa.
Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne i korzystać z fotowoltaiki w Wielkopolsce.
Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.
System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.
Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.
Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.
W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.