Instalacje fotowoltaiczne zdobywają coraz większą popularność ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej. Popularność fotowoltaiki staje się coraz bardziej widoczna również w Opalenicy. Dotyczy to zarówno nowych inwestycji, które są przeprowadzane z zamiarem maksymalnego zminimalizowania późniejszych kosztów eksploatacji budynków jak i budynków już istniejących w których zachodzi potrzeba obniżenia kosztów użytkowania. Fotowoltaika w Opalenicy może być zastosowana zarówno w inwestycjach w budynki mieszkalne, jak i na obiektach przemysłowych. Obecnie dostępne rozwiązania na rynku pozwalają montaż paneli słonecznych niemal na każdym dachu. Przez lata funkcjonowania w branży zebraliśmy doświadczenie w budowie instalacji zarówno w domach prywatnych, jak i w inwestycjach komercyjnych.
Synergia instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła jest efektywnym sposobem na wykorzystanie nadwyżki produkowanej energii. Pompy ciepła z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. W ostatnich sondażach pokazano, że aż 15% użytkowników instalacji fotowoltaicznych poważnie myśli o zainstalowaniu pompy ciepła. Pompa ciepła to starannie zaprojektowane, ekologiczne urządzenie grzewcze wykorzystujące energię cieplną z naturalnych zasobów: powietrza, wody i gruntu. Powietrzna pompa ciepła służy do ogrzewania pomieszczeń w budynku a także wody użytkowej. Pobiera energię zgromadzoną w powietrzu (górne źródło ciepła) i transportuje do dolnego źródła ciepła jakim jest instalacja co i cwu. Urządzenie nie wymaga codziennej obsługi, gdyż działa w pełni automatycznie. Powietrzna pompa ciepła jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla każdego gospodarstwa domowego. Jeśli interesuje cię połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła skontaktuj się z nami, pomożemy w doborze optymalnego systemu.
Obecnie w Polsce można zrealizować inwestycję w fotowoltaikę przy wsparciu finansowym z kilku źródeł. Są to między innymi dotacje gminne lub ogólnopolskie programy wsparcia jak Czyste Powietrze i Mój Prąd. Z programu Mój Prąd można pozyskać dofinansowanie do fotowoltaiki. W czwartej edycji programu (Mój Prąd 4.0) znajdzie się pula na dofinansowanie magazynów energii oraz ładowarek samochodowych. Program Czyste Powietrze realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma na celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń, które wytwarzają się w gospodarstwach domowych. Działania te mają wpłynąć na uzyskanie zauważalnie czystszego powietrza lepszej jakości. W programie, którego głównym założeniem jest wymiana źródła ciepła jest także opcja na dofinansowanie fotowoltaiki Opalenica. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dotacji na panele słoneczne jest wymiana kotła na źródło ciepł spełniające warunki programu. Jeśli interesuje cię dofinansowanie do fotowoltaiki i wymiany źródła ciepła skontaktuj się z nami!
Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.
Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.
Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.
Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.
Tak, a umożliwają do magazyny energii, dzięki którym możemy magazynować energię, a później ją wykorzystać. W przypadku braku energii z sieci, każdy posiadacz magazynu energii, może tę energię pobrać z własnego akumulatora, dzięki czemu wciąż korzysta z dowolnych urządzeń elektrycznych w domu.
Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.
Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.
Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne i korzystać z fotowoltaiki w Wielkopolsce.
Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.
System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.
Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.
Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.
W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.