Fotowoltaika Rawicz - Instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA RAWICZ – INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Rozwój instalacji bazujących na odnawialnych źródłach energii postępuje niezwykle szybko. Jednym z najpopularniejszych źródeł takiej energii jest fotowoltaika, która jest technologią na tyle uniwersalną, że instalacje można zamontować niemal w każdym rodzaju budynku. Panele fotowoltaiczne we Wrześni mogą być montowane na dachach o różnych pokryciach a jeśli połać dachu jest niewystarczająca i dysponuje się odpowiednią powierzchnią gruntu panele fotowoltaiczne można zainstalować na stelażach naziemnych. Dzięki tym możliwością panele fotowoltaiczne dobrze nadają się do różnego rodzaju budynków i obiektów przemysłowych. Praktycznie cała powierzchnia Polski w tym okolice Wrześni i całe województwo Wielkopolskie zaliczają się do terenów, na którym instalacje solarne są opłacalne i szybko się zwracają, zwłaszcza że dofinansowanie do fotowoltaiki we Wrześni jest dostępne. Montowane przez nas instalacje są dzięki temu bardzo opłacalne.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

POMPY CIEPŁA W RAWICZU

Decydując się na zakup i montaż pompy ciepła warto rozważyć również inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Zadaniem pompy ciepła jest przede wszystkim ogrzewanie domów z pomocą energii pochodzącej ze źródeł naturalnych. Pompa ciepłej wody użytkowej będzie dodatkowo wymagała specjalnego zasobnika. Pompy ciepła w Rawiczu, tak jak w całej Polsce, są cenione jako ekologiczne urządzenia grzewcze, które pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej pompy ciepła może stanowić wyzwanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zapewniamy profesjonalny montaż pompy ciepła w Rawiczu. Ponadto oferujemy różnorodne elementy, które bywają niezbędne przy instalacji pompy ciepła co. W naszym sklepie można znaleźć między innymi: zasobniki do pomp ciepła, sterowniki do pomp CO i CWU, automatykę do pompy ciepła cwu.

DOFINANSOWANIE DO FOTOWOLTAIKI W RAWICZU

Montaż fotowoltaiki może wzbudzać obawy związane z kosztami tej inwestycji. Z pewnością przydatna będzie informacja o tym, że możliwe jest dofinansowanie do fotowoltaiki w Rawiczu. W przypadku fotowoltaiki dofinansowanie 2022 zapewniają dwa programy: Czyste Powietrze i Mój Prąd.

Program Czyste Powietrze powinien zainteresować przede wszystkim właścicieli lub współwłaścicieli budynków jednorodzinnych. Dotację należy przeznaczyć na wymianę starych źródeł ciepła, a także na prace, jakich będzie wymagała termomodernizacja. Kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 30 000 zł bądź 37 000 zł w przypadku podwyższonego poziomu dofinansowania. Z kolei program Mój Prąd stworzono z myślą o osobach fizycznych, które chcą wytwarzać energię elektryczną przeznaczoną na własne potrzeby. Według zasad programu, można uzyskać zwrot maksymalnie 50 % kosztów inwestycji, przy czym dotacja na jedną instalację nie może przekroczyć 5 000 zł. Dofinansowanie jest zwolnione z podatku PIT, a przy rozliczaniu kosztów nieobjętych dotacją i można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Warto zauważyć, że koszt instalacji fotowoltaicznych w Rawiczu powinien zwrócić się w czasie od 6 do 8 lat od momentu ich zainstalowania.

Stworzyliśmy Consor Energia, aby pomóc w walce z zagrożeniami, z jakimi musi zmagać się środowisko naturalne. Posiadamy duże doświadczenie, poparte licznymi realizacjami, które stanowią niezawodne źródła energii w wielu domach. Z chęcią doradzimy w doborze najwłaściwszych produktów i odpowiemy na pytania związane z instalacjami fotowoltaicznymi w Rawiczu.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Rawicz

Wybierając pompę ciepła jako rozwiązanie, które najkorzystniej wpływa na globalny system, kierujemy się wieloma czynnikami m.in. ekologią, brakiem emisji spalin, niskimi kosztami eksploatacji ogrzewania. Początkowy koszt inwestycji proekologicznego urządzenia jest dość wysoki, ale można pomniejszyć go, finansując inwestycje ze środków lokalnych dotacji. Mieszkańcy Rawicza mogą skorzystać z dofinansowania jakie przewiduje miasto na wymianę niskoemisyjnych źródeł ciepła. Dotacja przyznawana jest na zakup i montaż proekologicznych źródeł ciepła, ale warunkiem jest likwidacja obecnego kotła na paliwo stałe. Kwota przyznania dotacji na pompę ciepła wynosi 4000 zł.

Nabór wniosków przeprowadzony był w okresie od 01.01.2021r. do 31.05.2021 r. Podpisany wniosek można było składać w Urzędzie Gminy Rawicz, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 21

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA RAWICZ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.