FOTOWOLTAIKA KONIN – PROJEKTOWANIE INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH I MONTAŻ

Popularność instalacji, jakimi jest fotowoltaika staje się coraz bardziej widoczna również w Koninie. Dotyczy to głównie nowych inwestycji, które są przeprowadzane z zamiarem maksymalnego zminimalizowania późniejszych kosztów eksploatacji budynków. Fotowoltaika w Koninie może być zastosowana zarówno w inwestycjach w budynki mieszkalne, jak i na obiektach przemysłowych. Przez lata funkcjonowania w branży zebraliśmy doświadczenie w budowie podobnych instalacji zarówno w domach prywatnych, jak i w inwestycjach komercyjnych. Panele fotowoltaiczne w Koninie są na tyle opłacalne, że już po kilkunastu latach można cieszyć się darmową energią. Zapewniamy państwu kompleksowy montaż instalacji, a także gwarantujemy odpowiedni projekt, by zapewnić optymalne dopasowanie do obiektu.

DOFINANSOWANIE I DOTACJE DO FOTOWOLTAIKI W KONINIE

Panele słoneczne instalujemy na różnych obiektach, prywatnych jak i komercyjnych. Te prywatne mają możliwość skorzystania z dotacji na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych z programów Mój Prąd i Czyste Powietrze. Dofinansowanie do fotowoltaiki w Konine można uzyskać w różnych wysokościach, a szczegóły programów można znaleźć na odpowiednich stronach rządowych właściwych dla regionu Wielkopolskiego. Dofinansowanie do fotowoltaiki w 2020 sprawia, że zwrot z inwestycji następuje o wiele szybciej. Cena i koszt fotowoltaiki może oscylować w bardzo dużych granicach, gdyż wszystko zależy od wielkości instalacji i rodzaju podzespołów.. Przed rozpoczęciem montażu dobieramy jednak wielkość instalacji tak, by była ona optymalna dla danego rodzaju budynku i spełniała jego zapotrzebowanie na energię elektryczną.

POMPY CIEPŁA CWU I CO KONIN – MONTAŻ I DORADZTWO

Pompy ciepła w Koninie są świetnym uzupełnieniem nowoczesnych budynków projektowanych na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Mogą służyć do grzania ciepłej wody użytkowej i zasilania instalacji centralnego ogrzewania. Po wielu latach funkcjonowania w branży oferujemy tylko sprawdzone produkty, które cieszą się uznaniem naszych klientów. Projektujemy systemy pomp ciepła za pomocą narzędzi do projektowania stworzonych przez producentów pomp. Gwarantują one system pompy ciepła optymalnie dobrany do parametrów budynku. Mogą Państwo liczyć na profesjonalne doradztwo i kompleksową usługę, jaką jest montaż pompy ciepła. Poza tym oferujemy w pakietach system zaopatrujący pompę ciepła w prąd jakim jest Fotowoltaika. Dobierzemy moc instalacji tak aby maksymalnie obniżyć koszty ogrzewania

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Konin

W celu poprawy stanu jakości powietrza Urząd Miejski Konin w roku 2021 przeprowadził nabór wniosków o dofinansowanie wymiany obecnego źródła ciepła. Dotacja przyznawana była na zakup nowego ekologicznego źródła ciepła. Warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji było zlikwidowanie niskoemisyjnego kotła. Kwota jaką można było otrzymać w 2021 roku za montaż pompy ciepła wynosiła 5000 zł.
Nabór wniosków trwał do wyczerpania środków alokacji z budżetu przeznaczonego na ten cel. Wnioski należało składać w Urzędzie Miejskim w Koninie, pl. Wolności 1.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA KONIN – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.