FOTOWOLTAIKA GMINA CZERWONAK, KICIN, KOZIEGŁOWY – INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Panele fotowoltaiczne wytwarzają ekologiczną energię. Energia ta jest wytwarzana ze słońca, co oznacza, że będziesz płacił znacznie mniej za energię elektryczną wykorzystywaną na co dzień w gospodarstwie domowym. Jeśli więc jesteś zainteresowany zainstalowaniem systemów fotowoltaicznych na terenie gminy Czerwonak, skontaktuj się z naszą firmą.

POMPY CIEPŁA I INSTALACJE GRZEWCZE W CZERWONAKU

Fotowoltalika to technika stosowana do wytwarzania energii elektrycznej poprzez przekształcanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną przy użyciu ogniw słonecznych. Jest to zatem energia pochodząca bezpośrednio ze słońca. Nasza firma specjalizuje się w instalowaniu systemów fotowoltaiki oraz pomp ciepła na terenie Leszna i okolic. Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła do ogrzewania domu pozwala znacznie obniżyć lub całkowicie zredukować koszty energii elektrycznej.

Dofinansowanie i dotacje na fotowoltaikę w Gminie Czerwonak

Coraz więcej ludzi inwestuje w montaż paneli fotowoltaicznych oraz proekologiczne ogrzewanie domu korzystając przy tym z wielu form finansowania. Najczęściej przyjmowaną formą takiego finansowania jest dotacja. Z lokalnego dofinansowania mogą skorzystać mieszkańcy gminy Czerwonak. W ramach gminnego programu dotacja przeznaczona jest na likwidację obecnego niskoemisyjnego źródła ciepła na proekologiczne z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych.
Urząd Gminy Czerwonak przyjmował wnioski od 12.04.2021r. do 14.05.2021 r., a kwota jaką można było otrzymać wynosiła 6000 zł.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.

Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA CZERWONAK, KICIN I KOZIEGŁOWY – FAQ

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.