Fotowoltaika Pniewy - montaż i projekt instalacji fotowoltaicznych - Consor Energia
Consor Energia Banner

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne w Pniewach

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne w Pniewach

Instalacje fotowoltaiczne okazują się jak dotąd najlepszym sposobem na obniżenie rachunków za prąd. Dotyczy to zarówno nowych inwestycji w domach prywatnych a także w firmach. Pniewy już wiele razy pokazywały, że jest to miasto zjednoczone i świadome w podejmowaniu decyzji. Coraz więcej osób w Pniewach decyduje się na panele słoneczne. Obecnie dostępne rozwiązania na rynku pozwalają montaż paneli słonecznych niemal na każdym dachu. Panele słoneczne Pniewy mogą zakupić wśród wielu firm obecnych na rynku jednak montaż fotowoltaiki warto powierzyć profesjonalistom. W naszej wieloletniej działalności stawiamy przede wszystkim na rzetelne doradztwo, bo tylko prawidłowo dobrana do potrzeb instalacja fotowoltaiczna zapewnia niezawodność i szybki zwrot z inwestycji.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
Mariusz WyszyńskiMariusz Wyszyński
04:03 18 Jan 22
Mogę w pełni polecić fachowców z Consor energia każdemu kto chce mieć zamontowaną fotowoltaikę z pompą ciepła. Polecono mi zestaw: pompa ciepła Stiebel Eltron, falownik Fronius i panele Bruk Bet. Zestaw nie był tani, ale dzięki wiedzy doradców zrozumiałem że cena nie może być jedynym wyznacznikiem kiedy chodzi o niezawodne systemy pompy ciepła i fotowoltaiki. Zdecydowani polecam!
js_loader

Pompy ciepła CWU i CO, powietrzne pompy ciepła Pniewy

Powietrzne pompy ciepła zyskują coraz więcej popularności, ponieważ dzięki wysokim temperaturom zasilania z powodzeniem są w stanie konkurować efektywnością z kotłami na paliwo stałe lub gaz. Pod hasłem pompy ciepła Pniewy w internecie zapewne pojawi się wiele firm oferujących te systemy, jednak chcąc przez długie lata cieszyć się bezobsługowym urządzeniem warto wybrać marki czołowych producentów. Montaż pompy ciepła Pniewy warto zlecić wykwalifikowanemu wykonawcy. Tak samo ważny jak montaż pompy ciepła jest profesjonalny dobór. Projektując system pompy ciepła trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów jak konstrukcja domu, jego ocieplenie, rodzaj górnego źródła ciepła. Istotna jest także wiedza, ile osób będzie w dom zamieszkiwać. Chcesz mieć odpowiednio dobrany system pompy ciepła i instalację fotowoltaiczną? Skontaktuj się z nami, pomożemy!

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne w Pniewach
Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne w Pniewach
Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne w Pniewach

Dotacje i dofinansowanie na fotowoltaikę w gminie Pniewy

Obecnie w Polsce można zrealizować inwestycję w fotowoltaikę przy wsparciu finansowym z kilku źródeł. Dofinansowanie do fotowoltaiki Pniewy można obecnie pozyskać z dwóch programów wsparcia takich jak Czyste Powietrze i Mój Prąd. Z programu Mój Prąd można pozyskać dofinansowanie do fotowoltaiki. W czwartej edycji programu (Mój Prąd 4.0) znalazła się pula na dofinansowanie magazynów energii, magazynów ciepła i systemów zarządzania energią. Budowa instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii przy wzrostowej tendencji cen energii może znacząco podnieść poziom konsumpcji bieżącej o co za tym idzie skrócić okres zwrotu z inwestycji. Jeśli więc dzięki dotacji można zakupić akumulator energii to warto z tego skorzystać.
Z kolei program Czyste Powietrze realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma na celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń, które wytwarzają się w gospodarstwach domowych. Działania te mają wpłynąć na uzyskanie zauważalnie czystszego powietrza lepszej jakości. W programie, którego głównym założeniem jest wymiana źródła ciepła jest także opcja na dofinansowanie fotowoltaiki. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dotacji na panele słoneczne jest wymiana kotła na źródło ciepł spełniające warunki programu. Jeśli interesuje cię dofinansowanie do fotowoltaiki i wymiany źródła ciepła skontaktuj się z nami!

FOTOWOLTAIKA Gmina Pniewy - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.