Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Środa Wielkopolska - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE ŚRODA WIELKOPOLSKA

Hasło ”fotowoltaika” oznacza nic innego jak zamianę energii słonecznej na energię elektryczną. Możliwość zaoszczędzenia na rachunkach oraz perspektywa niezależności energetycznej sprawiła, że montaż fotowoltaiki staje się coraz powszechniejszy. Panele słoneczne umieszczane na dachu posesji, przy odpowiednim doborze komponentów, potrafią wyglądać niezwykle okazale i nad wyraz estetycznie. Montaż instalacji fotowoltaicznych w Środzie Wielkopolskiej możliwy jest dzięki firmie Consor Energia. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i cieszymy się zaufaniem klientów co przekłada się na pozytywne opinie. Panele fotowoltaiczne w Środzie Wlkp są więc na wyciągnięcie ręki. Unowocześnij swój budynek, wprowadź ekologiczne rozwiązania i ciesz się niższymi rachunkami za energię elektryczną.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

POMPY CIEPŁA Z FOTOWOLTAIKĄ ŚRODA WIELKOPOLSKA

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Środzie Wlkp to jedno, natomiast pompy ciepła w Środzie Wlkp to drugi sposób na wykorzystanie energii odnawialnej w swoim domu. Dzięki temu oprócz niższych rachunków za energię elektryczną można zyskać całkowicie bezobsługowy i ekologicznym system ogrzewania domu i ciepłej wody. Montaż pompy ciepła w Środzie Wielkopolskiej możliwy jest dzięki naszej firmie – Consor Energia. Działamy na terenie województwa wielkopolskiego, chętnie doradzamy przy doborze odpowiedniego systemu i wspieramy w znalezieniu odpowiedniej formy finansowania. Oferujemy podzespoły uznanych producentów, charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. W naszej ofercie znajdują się m. in. inwertery solarne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz zbiorniki co i cwu. Zapraszamy do kontaktu.

FOTOWOLTAIKA- DOFINANSOWANIE I DOTACJE W ŚRODZIE WLKP 2022

Dzięki ogólnopolskim programom, takim jak ”Mój prąd”, czy ”Czyste powietrze” można uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Środzie Wlkp. W celu wybrania najlepszego programu wystarczy wpisać ”dofinansowanie do fotowoltaiki 2022”. Dzięki dodatkowym funduszom, instalacje fotowoltaiczne w Środzie Wlkp cieszą się coraz większą popularnością. To ogromny krok naprzód w rozwoju miasta i dążeniu do niezależności energetycznej jego mieszkańców. Głównym celem wymienionych projektów jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Na projekt przeznaczono 103 mld złotych. Poza dofinansowaniem z programu Czyste Powietrze i Mój Prąd, inwestorom przysługuje ulga termomodernizacyjna na jedno odliczenie od wysokości 53 000 zł na podatnika niezależnie od liczby nieruchomości, jaką dysponuje.

Dofinansowanie i dotacje na fotowoltaikę w Środzie Wielkopolskiej

Decydując się na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii często poszukujemy różnych form finansowania przyszłego przedsięwzięcia. Najczęściej przyjmuje formę dotacji.
W 2022 roku mieszkańcy Środy Wielkopolskiej, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła nie skorzystają z lokalnego dofinansowania.
Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej nie przewidział w swoim budżecie dofinansowania kosztów inwestycji z zakresie ochrony środowiska.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA ŚRODA WIELKOPOLSKA – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.