Fotowoltaika Chodzież - instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia
Responsive image

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Chodzież

Codziennie do powierzchni Ziemi dociera ogromna ilość energii w postaci promieniowania słonecznego. Instalacja fotowoltaiczna wykorzystuje promieniowanie Słońca, aby produkować energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością dzięki korzyściom w postaci realnych oszczędności i pozytywnemu wpływowi na środowisko. Fotowoltaika Chodzież to zapewne interesujący temat dla mieszkańców tego miasta i okolic.

Z instalacją fotowoltaiczną wiąże się sporo nowych pojęć, choćby dlatego że jest to dla wielu wciąż nowy temat. Takie terminy jak inwerter czy ogniwa fotowoltaiczne niektórym nic nie mówią jednak słowa te są istotne przy doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej. Inwerter to spolszczona nazwa angielskiego słowa określającego falownik. Falownik to z kolei przetwornica prądu. Panele słoneczne produkują prąd stały, aby móc skorzystać z tego prądu należy „przepuścić” ów prąd przez przetwornice prądu która zamieni prąd stały na zmienny, czyli taki jaki mamy w naszych gniazdkach. Ogniwo fotowoltaiczne to z kolei element panelu fotowoltaicznego który zamienia promieniowanie słoneczne na prąd stały.

Do niedawna najbardziej popularne były moduły fotowoltaiczne z 60 ogniwami. Po wprowadzeniu przez producentów technologii Half-cut ilość ogniw się podwoiła. Half-cut to nic innego jak standardowe ogniwo przecięte na pół, stąd w panelu 120 ogniw. Na rynku spotykamy także moduły większej mocy, które z reguły mają większe gabaryty od standardowych i posiadają 72 ogniwa lub jeśli są wykonane w technologii Half-cut to mają ich 144. Jakie więc panele będą najlepsze? Wbrew opiniom wielu handlowców, że to właśnie ich panele są najlepsze, najlepsze okażą się te które będą optymalnie dobrane do potrzeb i pozwolą na jak najszybszy zwrot z inwestycji. Dobór podzespołów powinien zatem być poprzedzony rzetelnym rozpoznaniem potrzeb klienta i powinien charakteryzować się szybkim zwrotem z inwestycji przy jednoczesnym zagwarantowaniu klientowi podzespołów odpowiedniej jakości. Montaż fotowoltaiki to tuż po doborze podzespołów istotny aspekt inwestycji w fotowoltaikę. Tylko prawidłowo przeprowadzony montaż gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i maksymalne uzyski.

Fotowoltaika – dofinansowanie i dotacje w Chodzieży 2022

Fotowoltaika dofinansowanie 2022 to temat, którym zainteresowanych jest obecnie wielu Polaków. Montaż instalacji fotowoltaicznych Chodzież dzięki takim programom jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze może być dużo łatwiejszy do udźwignięcia przez domowy budżet. W programie Mój Prąd można otrzymać na ten cel nawet 5000 zł. Podobnie w programie Czyste Powietrze, przy czym warunkiem koniecznym jest wymiana źródła ciepła. Śledź naszą stronę internetową lub profil na facebooku aby być na bieżąco w temacie dofinansowanie do fotowoltaiki Chodzież.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

Pompy ciepła z fotowoltaiką Chodzież

Panele fotowoltaiczne Chodzież to ostatnio bardzo popularny temat. Ponieważ instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie domowym przez w większość czasu produkuje spore nadwyżki, warto zastanowić się nad wykorzystaniem tej nadwyżki na bieżąco, aby nie musieć oddawać wyprodukowanego prądu do sieci. Każda kilowatogodzina prądu wprowadzone do sieci to mniej naszego prądu do wykorzystania, ponieważ zgodnie z ustawą operator sieci pobiera opłatę za zmagazynowanie w formie 20% lub 30% energii zmagazynowanej. Warto więc poszukać rozwiązania na zwiększenie tzw. autokonsumpcji. Montując pompę ciepła która do pracy wykorzystuje energię elektryczną z paneli słonecznych otrzymamy system w pełni ekologiczny praktycznie darmowy. Zadzwoń lub napisz do nas, porozmawiamy i doradzimy optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Chodzież

Decydując się na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii często poszukujemy różnych form finansowania przyszłego przedsięwzięcia. Najczęściej przyjmuje formę dotacji.
W 2021 roku mieszkańcy Chodzieży, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła nie skorzystają z lokalnego dofinansowania.
Urząd Miejski w Chodzieży nie przewidział w swoim budżecie dofinansowania kosztów inwestycji z zakresie ochrony środowiska.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

Fotowoltaika Chodzież – najczęściej zadawane pytania

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.