Fotowoltaika Piła, instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła w Pile | Consor Energia
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE W PILE

Biorąc pod uwagę, że fotowoltaika jest niezwykle opłacalna w polskiej szerokości geograficznej, warto zainteresować się tego typu inwestycją na terenie Piły. Fotowoltaika to sposób na osiągnięcie pełnej niezależności energetycznej budynku lub zmniejszenie kosztów. Dużą zaletą inwestycji w panele fotowoltaiczne jest fakt że można w nie wyposażyć niemal każde gospodarstwo domowe czy budynek firmowy. Panele słoneczne w Pile zyskują coraz większą popularność a inwestycja staje się jeszcze bardziej opłacalna dzięki dotacji Mój Prąd która pozwala na otrzymanie 5000 zł na fotowoltaikę. W naszym zakresie zapewniamy Państwu profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru wielkości inwestycji i oszacowaniu, jak dużą ilość paneli należy zamontować, by zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne danego budynku. Ponadto oferujemy kompleksową realizację oraz zapewniamy niezbędne urządzenia najwyższej klasy.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

POMPY CIEPŁA CWU I CO, POWIETRZNE POMPY CIEPŁA PIŁA

Panele fotowoltaiczne zapewniają energię elektryczną. Optymalnym wykorzystaniem darmowej energii jest wyposażenie budynków w pompy ciepła. Są one na tyle efektywne, że pozwalają nawet na ogrzanie dużych budynków. Ponadto zapewniają skuteczne ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Połączenie instalacji fotowoltaicznych z pompami ciepła pozwala na osiągnięcie niezależności od konwencjonalnych źródeł energii. Oferujemy Państwu montaż pompy ciepła na terenie Piły wraz z rzetelnym doradztwem w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia. Połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła jest świetnym sposobem na niskie koszty eksploatacji budynku. Wytwarzany przez panele słoneczne prąd zasila ośwetlenie i urządzenia w budynku, w tym pompę ciepła a ta zasila budynek w energię cieplną. Taka inwestycja ma coraz więcej zwolenników a domów z systemami wykorzystującymi OZE wciąż przybywa czego przykładem są nasi zadowolenie Klienci.

DOTACJE I DOFINANSOWANIE NA FOTOWOLTAIKĘ W PILE

Fotowoltaika i jej cena może charakteryzować się bardzo zróżnicowaną kwotą wymaganą do rozpoczęcia inwestycji. Nie zawsze jednak trzeba budować instalację, która w stu procentach pokryje zapotrzebowanie energetyczne, już niewielka moc instalacji fotowoltaicznej realnie obniży rachunki za prąd. Ponadto dofinansowanie do fotowoltaiki na terenie Piły pozwala na zdecydowane obniżenie kosztów inwestycji. Dofinansowanie do fotowoltaiki może być uzyskane z programów wsparcia takich jak Mój Prąd i Czyste Powietrze. Korzystając z takich dofinansowań, można znacznie obniżyć koszt instalacji paneli słonecznych a to pozwala na szybszy zwrot z inwestycji i już po kilku latach można cieszyć się darmową energią elektryczną.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Piła

Wybierając pompę ciepła jako rozwiązanie, które najkorzystniej wpływa na globalny system, kierujemy się wieloma czynnikami m.in. ekologią, brakiem emisji spalin, niskimi kosztami eksploatacji ogrzewania. Początkowy koszt inwestycji proekologicznego urządzenia jest dość wysoki, ale można pomniejszyć go, finansując inwestycje ze środków lokalnych dotacji. Mieszkańcy Piły mogą skorzystać z dofinansowania jakie przewiduje miasto na wymianę niskoemisyjnych źródeł ciepła. Dotacja przyznawana jest na zakup i montaż proekologicznych źródeł ciepła, ale warunkiem jest likwidacja obecnego kotła na paliwo stałe. Kwota przyznania dotacji na pompę ciepła wynosi 5000 zł.
Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym i trwa do wyczerpania alokacji środków przeznaczonych na ten cel.
Podpisany wniosek można składać w Urzędzie Miejskim Piły, pl. Staszica 10.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA PIŁA – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.