Fotowoltaika i panele fotowoltaiczne Buk

Urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii wciąż zyskują na popularności. Mając na uwadze rosnący ceny energii elektrycznej, warto zastanowić się nad własną elektrownią słoneczną. Na hasło instalacje fotowoltaiczne Buk w inetrnecie można znaleźć wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem urządzeń do produkcji prądu ze słońca, jednak trzeba pamiętać, że aby odpowiednio dobrać zestaw urządzeń należy przeprowadzić rzetelny audyt fotowoltaiczny. Dobór podzespołów oraz określenie mocy instalacji fotowoltaicznej powinno uwzględniać w pierwszej kolejności zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną. Istotne jest określenie potencjału budynku. Znając powierzchnię dachu na której możliwy jest montaż paneli słonecznych możemy dobrać moc pojedynczego panelu fotowoltaicznego tak aby łączna moc instalacji fotowoltaicznej była wystarczająca do zaopatrzenia budynku w prąd.

Pompy ciepła w gminie Buk

Mając na uwadze rosnące ceny paliw kopalnych, ogrzewanie prądem wyprodukowanym przez instalację fotowoltaiczną to rozwiązanie, które niesie przede wszystkim korzyści finansowe. Urządzenia wykorzystujące energię elektryczną do ogrzewania domu, między innymi pompy ciepła, nie wytwarzają spalin a to oznacza, że powietrze w naszym otoczeniu jest czyste co przekłada się także na korzyści zdrowotne. Aspekt ekologiczny to dodatkowy atut posiadania pompy ciepła. Montaż pompy ciepła w Buku warto przeprowadzić razem z montażem instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika produkując prąd wprowadza go do domowej sieci elektrycznej do której podłączona jest pompa. Darmowa energia z paneli słonecznych zasila system grzewczy a to oznacza, że ogrzewanie jest całkowicie darmowe. Aby odpowiednio dobrać system pompy ciepła i moc instalacji fotowoltaicznej należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie budynku na ciepło. To natomiast zależy od wielu czynników takich jak, materiał z jakiego jest zbudowany dom czy rodzaj i grubości izolacji oraz kilka innych. Współpracując bezpośrednio z producentem pomp ciepła, w Consor Energia jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać system pompy ciepła. Precyzyjny dobór pompy ciepła oznacza jak najniższe koszty inwestycyjne oraz koszty eksploatacji.

Fotowoltaika i panele fotowoltaiczne Buk
Fotowoltaika i panele fotowoltaiczne Buk

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Buku 2021

Decydując się na zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii często poszukujemy różnych form finansowania przyszłego przedsięwzięcia. Najczęściej przyjmuje formę dotacji. Najpopularniejszą forma wsparcia finansowego jest ogólnopolski program Mój Prąd. Wystarczy wybudować instalację fotowoltaiczną, przyłączyć ją do sieci i złożyć wniosek. Wysokość dotacji w ostatnich naborach była różna i wynosiła 3 i 5 tys. złotych. Kolejnym wsparciem finansowym o jaki mogą się starać właściciele mikroinstalacji fotowoltaicznych jest ogólnopolski program Czyste Powietrze. W programie tym przewidziano dofinansowanie wymiany źródła ciepła oraz przy wymianie źródła ciepła dodatkowo można pozyskać wsparcie finansowe na zakup i montaż fotowoltaiki.
W 2021 roku mieszkańcy Miasta i Gminy Buk, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła nie skorzystają z lokalnego dofinansowania.
Urząd Miejski w Buku nie przewidział w swoim budżecie dofinansowania kosztów inwestycji z zakresie ochrony środowiska.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę w Buku

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

Fotowoltaika Buk – najczęściej zadawane pytania

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.