Fotowoltaika Szamotuły - Instalacje Fotowoltaiczne

Systemy energii elektrycznej to metoda wytwarzania energii elektrycznej poprzez przekształcanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Energia fotowoltaiczna wykorzystuje panele słoneczne składające się z ogniw słonecznych zawierających materiał fotowoltaiczny. Nie wymagają one do tego skupionego światła słonecznego i mogą generować energię elektryczną nawet przy świetle rozproszonym, czyli w pochmurny dzień. Zgromadzona energia elektryczna może być następnie wykorzystana do zasilania urządzeń gospodarstwa domowego i do oświetlenia, ogrzewania. Zaprojektujemy i wykonamy instalacje fotowoltaiczne w Szamotułach!

MONTAŻ I PROJEKT FOTOWOLTAIKI W SZAMOTUŁACH

Pierwszym krokiem w zwiększaniu komfortu w zakresie korzystania z domu pod względem energetycznym jest oszczędność energii. Oznacza to podjęcie konsekwentnych kroków w celu zmniejszenia zużycia energii. Po obliczeniu ile wydaje się comiesięcznie na energię elektryczną, można zaplanować, jak zaoszczędzić na energii i jaki system w tym celu wykorzystać.

Jeśli jesteś mieszkańcem Szamotuł, możesz zdecydować się na system fotowoltaiczny. Słońce może dostarczyć 100% energii elektrycznej potrzebnej do Twojego domu. Zdarza się, że instalacje fotowoltaiczne muszą pokryć obszar większy niż dach, dlatego w projektowaniu tego systemu najlepiej zdać się na fachowców.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Szamotuły

Miasto Szamotuły w 2021 roku przeprowadziło nabór wniosków na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania. W ramach realizacji miejskiego programu dotacja celowa była udzielana na trwałą likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpienie go proekologicznym urządzeniem. Warunkiem otrzymania dotacji była likwidacja starego, niskoemisyjnego kotła na paliwo stałe.

Urząd Miejski w Szamotułach przyjmował wnioski w dniach od 01.04.2021r. do 31.05.2021r., a wysokość dofinansowania wynosiła 4000 zł. Dotacje gminną można było połączyć z priorytetowym programem „Czyste Powietrze”, ale tylko wtedy, kiedy łączny koszt kwalifikowany nie przekroczył 100%.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl