Fotowoltaika Kępno, panele i instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

Fotowoltaika Kępno, panele i instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Kępno, panele i instalacje fotowoltaiczne

Panele słoneczne coraz częściej wpisują się w krajobraz polskich miast i wsi. Nic w tym dziwnego, są ekologiczne, dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, a koszt całej inwestycji zwraca się zwykle już po kilku latach. Zamontowane na dachu bądź gruncie moduły fotowoltaiczne służą do produkcji energii elektrycznej, którą następnie możemy wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, które pracują w gospodarstwie domowym. Na hasło fotowoltaika Kępno w wyszukiwarce internetowej pojawi się zapewne wiele podmiotów, jednak aby dobrze wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, jakich? Zadzwoń a dowiesz się więcej!

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

Pompy ciepła CWU i CO, powietrzne pompy ciepła w gminie Kępno

Montaż powietrznej pompy ciepła przez wykwalifikowanego montażystę jest tak samo ważny jak profesjonalny dobór. Projektując system pompy ciepła trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów jak konstrukcja domu, ocieplenie, rodzaj górnego źródła ciepła (instalacji grzewczej). Istotna jest także liczba domowników. Montaż pompy ciepła warto połączyć z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Taka inwestycja, mimo początkowo wyższego nakładu finansowego, w dłuższej perspektywie pozwoli znacząco obniżyć koszty ogrzewania domu. Pompy ciepła Kępno to temat zyskujący coraz większą popularność. Z roku na rok przybywa użytkowników pomp ciepła. Wbrew mitom jakie nierzadko można jeszcze usłyszeć, że pompa ciepła nadaje się tylko do podłogówki, obecni producenci oferują pompy ciepła wysokotemperaturowe które z powodzeniem mogą być montowane w domach z instalacją grzejnikową. Oferowane przez Consor Energia pompy ciepła Stiebel Eltron z serii Premium potrafią osiągnąć maksymalną temperaturę zasilania nawet 65ºC. Pozwala to na ogrzanie niemal każdego domu.

Fotowoltaika Kępno, panele i instalacje fotowoltaiczne
Fotowoltaika Kępno, panele i instalacje fotowoltaiczne
Fotowoltaika Kępno, panele i instalacje fotowoltaiczne

Dotacje i dofinansowanie na fotowoltaikę w Kępnie

Przy popularności fotowoltaiki pojawiło się wiele źródeł finansowania. Najistotniejsze zapewne są te w formie dotacji. Obecnie wiele gmin ma w swoim budżetach przewidziane środki na działania proekologiczne do których zalicza się dofinansowanie mieszkańcom zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Najpopularniejszym ogólnopolskim programem wspierającym fotowoltaikę jest program Mój Prąd. Kolejne nabory Mój Prąd pozwalały na pozyskanie kwoty dotacji od 3000 do 5000 zł. W najnowszym naborze ma się pojawić także dofinansowanie do ładowarek samochodowych i pomp ciepła a także magazynów energii dzięki którym możliwe jest podniesienie poziomu bieżącego zużycia energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej. Dofinansowanie do fotowoltaiki Kępno jest także możliwe w ramach programu Czyste Powietrze. Warunkiem koniecznym do pozyskania dotacji na fotowoltaikę jest wymiana źródła ciepła na między innymi powietrzną pompę ciepła. Chcesz wiedzieć więcej dotacjach na fotowoltaikę i pompy ciepła? Zadzwoń do nas!

FOTOWOLTAIKA KĘPNO – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.