Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Krotoszyn - Consor Energia
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE KROTOSZYN

Montaż i instalacja fotowoltaiki w Krotoszynie nabiera tempa. Wszystko to za sprawą wzrostu świadomości obywateli co do ważności czystego powietrza oraz chęci zaoszczędzenia sporych sum na energii elektrycznej. Panele słoneczne ze względu na najlepszą ekspozycję na słońce, montowane są na dachach domów. Jeśli do dyspozycji jest odpowiednio duży niezacieniony teren, można wykonać montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie. Montaż fotowoltaiki w Krotoszynie możliwy jest dzięki naszym usługom, czyli firmie Consor Energia. Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Swoją pracę wykonujemy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem, oferując nie tylko instalację fotowoltaiczną ale i pompy ciepła, zasobniki do pomp ciepła a także ogrzewanie podczerwienią. Warto zaznaczyć, że oferowane produkty, podlegają dotacjom. Dofinansowanie do fotowoltaiki może się różnić w zależności od regionu. Zapraszamy do kontaktu a dobierzemy najlepszą formę wsparcia i wesprzemy w jej pozyskaniu.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

POMPY CIEPŁA KROTOSZYN

Fotowoltaika w Krotoszynie i wielu innych miastach w województwie to rozwiązanie, które może przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w Wielkopolsce, a także zmniejszenia wysokości rachunków za energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne Krotoszyn to hasło, które należy wpisać w wyszukiwarkę, aby zapoznać się ze szczegółową ofertą naszej firmy Consor Energia. Mamy świadomość, że nasza pomoc może poprawić komfort życia mieszkańców wielkopolski. Oferowane pompy ciepła, czy panele fotowoltaiczne spełniają wszelkie niezbędne normy i są najwyższej jakości. Instalacje fotowoltaiczne w Krotoszynie zgodnie z prognozami staną się jeszcze popularniejsze, a to za sprawą dofinansowania do fotowoltaiki które już teraz jest szeroko dostępne a pieniędzy ma być w najbliższej przyszłości jeszcze więcej.

DOFINANSOWANIE DO FOTOWOLTAIKI W KROTOSZYNIE 2022

Wszystko wskazuje na to że hasło „fotowoltaika dofinansowania 2022” będzie bardzo popularne w rozpoczynającym się roku. Już teraz można skorzystać z wielu dotacji gminnych oraz z dofinansowania na pompę ciepła i fotowoltaikę z programu Czyste Powietrze. Ponieważ program Czyste Powietrze jest ogólnopolski to dotacjom podlegają także pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w Krotoszynie i okolicach. To ponad 103 mld zł, które przeznaczone są na modernizację starych rozwiązań, dzięki czemu powietrze stanie się czystsze, a portfele obywateli mniej ucierpią na opłatach za prąd.Falowniki, panele czy pompy ciepła to urządzenia które muszą cechować się trwałością i niezawodnością stąd w naszej ofercie znajdują się podzespoły znanych i cenionych producentów. Połączenie paneli oraz pomp ciepła to kompleksowe zadbanie o swój komfort, gdyż zyskujemy darmową energię dzięki słońcu ale także czyste powietrze w swoim otoczeniu. Usługi naszej firmy można odszukać, wpisując w wyszukiwarkę frazę Montaż pompy ciepła Krotoszyn. Na naszej stronie internetowej znajdują się wszelkie informacje.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę

W celu poprawy stanu jakości powietrza Urząd Miejski Krotoszyn w roku 2021 przeprowadził nabór wniosków o dofinansowanie wymiany obecnego źródła ciepła. Dotacja przyznawana była na zakup nowego ekologicznego źródła ciepła. Warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji było zlikwidowanie niskoemisyjnego kotła. Kwota jaką można było otrzymać w 2021 roku za montaż pompy ciepła wynosiła 5000 zł.
Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym i trwa do wyczerpania środków alokacji z budżetu przeznaczonego na ten cel.
Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie, ul. Kołłątaja 7.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA KROTOSZYN – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.