FOTOWOLTAIKA I FOLIE GRZEWCZE PRZEŹMIEROWO

Słońce jest naturalnym źródłem energii dla naszej planety. Promienie słońca padające na Ziemię mogą okazać się stałym i tanim źródłem energii dla Twojego domu, czy firmy. Cel ten jest osiągany przy pomocy systemu fotowoltaicznego.

Proces, w którym energia słoneczna jest przekształcana w energię elektryczną, odbywa się przy użyciu systemu paneli fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne składają się z różnych ilości ogniw, które są układane szeregowo na izolowanym podłożu. Ogniwa składają się z materiału półprzewodnikowego, który przenosi prąd elektryczny. Kiedy promienie słoneczne padają na ten materiał, energia słoneczna jest przekształcana w energię elektryczną. Energia ta, w postaci prądu elektrycznego, jest w inwerterze przekształcana ze stałego na zmienny i w pierwszej kolejności zużywa w gospodarstwie domowych a jej nadwyżka oddawana jest do sieci energetycznej. Sieć publiczna jest dla Prosumenta magazynem energii o sprawności 80%, to znaczy że z każdej wprowadzonej do sieci 1kWh możemy odebrać 0,8kWh, np. w nocy kiedy instalacja nie pracuje.

SYSTEMY GRZEWCZE I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

System grzewczy Red Snake to folia o grubości zaledwie 0,4mm której elementem grzejnym jest tkanina składająca się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Ogrzewanie promiennikowe systemu Red Snake wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji. Przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej ogrzewanie domu może stać się całkowicie darmowe. Dzięki półrocznemu bilansowaniu ogrzewasz dom prądem wyprodukowanym latem.

Projektując systemy fotowoltaiczne , należy uwzględnić powierzchnię, która będzie ogrzewana, a także lokalizację danego obiektu. W tym celu najlepiej zdać się na fachowców. Pomogą oni w ustaleniu optymalnej wielkości instalacji fotowoltaicznej, obliczając typowe zapotrzebowanie na energię elektryczną danego gospodarstwa domowego. Jeśli więc chcesz skorzystać z takich innowacyjnych, bezpiecznych i ekologicznych rozwiązań na terenie Przeźmierowa, skontaktuj się z naszą firmą.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Przeźmierowo

Dotacje gminne są świetną alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z programu rządowego „Czyste Powietrze”. Możliwość otrzymania dofinansowania na montaż proekologiczne źródło ciepła z gminnego budżetu przydzielonego na ten cel mają mieszkańcy Przeźmierowa. Dotacja przyznawana jest na trwałą wyminę niskoemisyjnych kotłów na paliwo stałe. Wysokość dotacji celowej na zakup i montaż proekologicznego ogrzewania z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych wynosi 6000 zł.

Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym i trwa do wyczerpania alokacji środków przeznaczonych na ten cel. Wniosek można składać w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 115 w godzinach otwarcia urzędu.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl