O nas - Consor Energia Fotowoltaika Poznań

O NAS

"BUDUJĄC INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE JESTEŚMY ZAWSZE BLISKO KLIENTA,
CZASAMI NAWET MAMY WRAŻENIE ŻE SAMI SIĘ NIM STAJEMY."

Świadomi narastających zagrożeń dla środowiska naturalnego spowodowaych działalnością człowieka, między innymi złą sytuacją smogową, ostatnio tak szeroko omawianą, zdecydowaliśmy się na powołanie do życia Consor Energia. Wykorzystując nasze osobiste zainteresowania dotyczące możliwości wykorzystania naturalych pokładów energii w porcesach produkcji ciepła i energii elektrycznej, pragniemy czynnie przyczynić się do poprawy jakości środowiska w naszym kraju a w konsekwencji polepszenia warunków do życia dla nas i przyszłych pokoleń.

DOTACJE

Ponieważ każda inwestycja wiąże się z wydatkami, idealnym wsparciem jest współfinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Nasz dobrze zorientowany zespół pomoże w znalezieniu odpowiedniego programu dofinansowującego instalację i za Państwa dopełni wszelkich formalności związanych z pozyskaniem dotacji ze środków Unijnych, Ministerialnych lub Samorządowych.

PROJEKTY

Dobrze przeprowadzony montaż musi być poprzedzony rzetelnym projektem uwzględniającym dotychczasowe zużycie energii elektrycznej i realne jej zapotrzebowanie. Nasi projektanci po dokładnej analizie rachunków i miejsca powstania instalacja PV tak dobiorą komponenty aby zmaksymalizować efektywność minimalizując koszt inwestycji.

MONTAŻ

Nawet najlepszy projekt bez poprawnego montażu nie gwarantuje sukcesu. Nasza wyspecjalizowana grupa montażowa ma za sobą wiele lat doświadczeń z instalacjami elektrycznymi, energetycznymi i fotowoltaicznymi. Stawiamy tylko na wykwalifikowanych monterów bo tylko dzięki nim jesteśmy pewni jakości wykonania i z dumą możemy przekazać instalację Klientowi.

Dlaczego warto nas wybrać?

FOTOWOLTAIKA

Wykorzystanie potencjału energetycznego słońca ma wiele zalet. Jest to instalacja ekologiczna, dzięki której dbamy o środowisko a także pozwala nam na znaczne zmniejszenie rachunków za prąd.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

POMPY CIEPŁA

Przystępne cenowo pompy ciepła do CO i CWU marki STIEBEL ELTRON gwarantują wydajne, przyjazne dla środowiska i efektywne przez cały rok rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ

Ogrzewanie płaszczyznowe oparte na emisji ciepła w postaci długofalowych promieni (porównywalnych z promieniami słonecznymi), ogrzewa ludzi i przedmioty równomiernie, nie powodując zawirowań powietrza.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

Fotowoltaika dla firm

Sporą część kosztów firm stanowi energia elektryczna. Fotowoltaika dla małych firm to idealne rozwiązanie na obniżenie kosztów działalności. W dużych zakładach produkcyjnych pracujących w systemie czterobrygadowym, fotowoltaika w firmie będzie czynnikiem znacznie obniżającym koszty produkcji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

Ładowanie samochodów

Samochody na prąd w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Jeśli będziemy ładować samochód elektryczny w trakcie generowania nadwyżki prądu przez instalację fotowoltaiczną, „zatankujemy” go praktycznie za darmo.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

Akumulatory energii

Magazynując wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną energie w akumulatorze energii zwiększamy autokonsumpcję i podnosimy niezależność energetyczną.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

REALIZACJE

JAK DZIAŁAMY?

"KAŻDY ZASŁUGUJE NA DARMOWĄ ENERGIĘ, NIE KAŻDY WIE ŻE TAKA MOŻE BYĆ."

W ramach rozpoczęcia współpracy przeprowadzana jest wstępa rozmowa telefoniczna bądź mailowa podczas której Klient jest proszony o podanie przybliżonego zużycia energii elektrycznej oraz informacji niezbędnych do określenia skali projektu i możliwości budynku.

Doradca udaje się na nią ze wstępnym projektem instalacji. Na tym etapie proces inwestycji nabiera kształtów, uwzględniając preferencje Klienta. Na spotkaniu określana jest forma finansowania inwestycji. Jeśli Klient jest zdecydowany podpisywana jest umowa współpracy.

Po stworzeniu ostatecznej wersji projetu następuje zamówienie podzespołów, tj. paneli fotowoltaicznych, inwertera oraz konstrukcji montażowej.

Ustalany jest termin montażu uwzględniając kalendarz Inwestora. Montaż, w zależności od wielkości instalacji, trwa około 2-3 dni.

Przedstawiciel Consor Energia działając na podstawie udzielonych przez Klienta pełnomocnictw dokonuje wszelkich formalności związanych z przyłączeniem do sieci. Operator sieci ma obowiązek BEZPŁATNIE wymienić licznik Klienta na dwukierunkowy.

Po wymianie licznika przez Energetykę składa się wniosek do Sprzedawcy energii o stworzenie Aneksu do Umowy, w którym uregulowana zostaje forma rozliczania zużycia energii lub taki aneks jest automatycznie przygotowywany przez Sprzedawcę. Wszelkie formalności załatwiamy my.