FOTOWOLTAIKA NOWY TOMYŚL – DOFINANSOWANIA

Montaż paneli fotowoltaicznych w Twoim domu przyczynia się do walki ze zmianami klimatycznymi, które prawdopodobnie staną się głównym problemem w nadchodzących latach. Dlatego najwyższy czas, aby świat koncentrował się na odnawialnych źródłach energii zamiast na tradycyjnych paliwach kopalnych. W związku z ekologicznością tych systemów są one coraz częściej dofinansowywane przez państwo. Obecnie zakładając system fotowoltaiki, możesz starać się o dotację z gminy Nowy Tomyśl bez względu na to, czy jesteś osobą fizyczną, czy reprezentujesz firmę lub instytucję.

MONTAŻ I SERWIS INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH W NOWYM TOMYŚLU

Panele fotowoltaiczne pozwalają na tworzenie własnej energii elektrycznej, co oznacza, że nie będziesz całkowicie zależny od firm energetycznych, które wciąż podnoszą ceny energii. Instalacja fotowoltaicznych paneli słonecznych staje się coraz bardziej popularna w ostatnich latach, ponieważ postęp technologiczny sprawił, że ceny stały się mniej wygórowane, a instalacja znacznie łatwiejsza. Dzięki niższym kosztom zakupu i instalacji wielu właścicieli domów uważa, że panele fotowoltaiczne są dobrą inwestycją, ponieważ początkowe nakłady zostaną w przyszłości w większym stopniu zrekompensowane oszczędnościami. Dlatego nie wahaj się i skontaktuj z nami w celu montażu czy serwisu instalacji fotowoltaicznych.

Dofinansowanie i dotacje na fotowoltaikę w Nowym Tomyślu

Dotacje gminne są świetną alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z programu rządowego „Czyste Powietrze”. Możliwość otrzymania dofinansowania na montaż proekologiczne źródło ciepła z gminnego budżetu przydzielonego na ten cel mają mieszkańcy Nowego Tomyśla. Dotacja przyznawana jest na trwałą wyminę niskoemisyjnych kotłów na paliwo stałe. Wysokość dotacji celowej na zakup i montaż pompy ciepła wynosi 50% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 6000 zł. 

Wnioski można składać od 17.03.2021 r. do wyczerpania środków z budżetu w Urzędzie Miejskim Nowy Tomyśl, ul. Poznańska 33.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat dofinansowania.

Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA NOWY TOMYŚL – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.

REALIZACJE