Fotowoltaika Oborniki Wielkopolskie, panele i instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

Fotowoltaika Oborniki Wielkopolskie - instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Oborniki Wielkopolskie - instalacje fotowoltaiczne

Panele słoneczne powoli zaczynają wpisywać się w krajobraz polskich miast i wsi. Raczej nikogo to nie dziwi – są ekologiczne, dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, a koszt całej inwestycji zwraca się zwykle już po kilku latach. Zamontowane na dachu bądź gruncie moduły fotowoltaiczne służą do produkcji energii elektrycznej, którą następnie możemy wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, które pracują w gospodarstwie domowym. Fotowoltaika Oborniki Wlkp bez wątpienia zainteresuje mieszkańców, którym zależy na ochronie środowiska.

Pompy ciepła CWU i CO gmina Oborniki Wlkp

Montaż pompy ciepła warto połączyć z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Taka inwestycja, mimo początkowego wyższego nakładu finansowego, w dłuższej perspektywie pozwoli nam na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Pompy ciepła Oborniki Wlkp to temat zyskujący coraz większą popularność. Z roku na rok przybywa użytkowników pomp ciepła. Wbrew mitom jakie nierzadko można jeszcze usłyszeć, że pompa ciepła nadaje się tylko kiedy mamy zainstalowane w domu ogrzewanie podłogowe, obecni producenci oferują pompy ciepła wysokotemperaturowe które z powodzeniem mogą być montowane w domach, gdzie mamy instalację grzejnikową. Oferowane przez Consor Energia pompy ciepła Stiebel Eltron z serii Premium potrafią osiągnąć maksymalną temperaturę zasilania nawet 65ºC. Pozwala to na ogrzanie niemal każdego domu. Dodatkowo zamontowane grzałki nie pozwolą na pozostawienie budynku bez ogrzewania nawet w przypadku ekstremalnie niskich temperatur.
Jeśli chcesz mieć profesjonalnie dobrany system pompy ciepła skontaktuj się z nami. Stawiamy na jakość!

Fotowoltaika Oborniki Wielkopolskie - instalacje fotowoltaiczne
Fotowoltaika Oborniki Wielkopolskie - instalacje fotowoltaiczne
Fotowoltaika Oborniki Wielkopolskie - instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika - dofinansowanie i dotacje w Obornikach 2021

Aktualnie jest kilka sposobów na dofinansowanie fotowoltaiki. Są to dotacje gminne, ministerialne lub dotacje z funduszy unijnych. Obecnie najpopularniejszym programem wspierającym finansowo inwestycję w panele słoneczne jest program Mój Prąd. W najbliższym czasie ma wystartować kolejny nabór, w którym oprócz fotowoltaiki będzie także możliwe dofinansowanie na magazyny energii lub dotacja na ładowarkę samochodową. Dofinansowanie do fotowoltaiki Oborniki Wlkp jest także możliwe w ramach programu Czyste Powietrze jednak warunkiem koniecznym jest wymiana źródła ciepła na między innymi powietrzną pompę ciepła. Gmina Oborniki podjęła współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w celu realizowania wniosków do programu Czystego Powietrza. Interesanci mogą zgłaszać się do działu Ochrony Środowiska w urzędzie gminy, aby uzyskać więcej informacji na temat zasad otrzymania dotacji.

FOTOWOLTAIKA OBORNIKI WIELKOPOLSKIE – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.