Fotowoltaika Stęszew - panele solarne, kolektory, instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA STĘSZEW – PANELE SOLARNE, KOLEKTORY, INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

DOFINANSOWANIE NA MONTAŻ I ZAKUP FOTOWOLTAIKI W GMINIE STĘSZEW

Systemy fotowoltaiczne jako jedne z najbardziej ekologicznych w kwestii energetyki są bardzo szeroko finansowane przez gminy jako sposób na ochronę środowiska. Dzieje się tak głównie dlatego, że tradycyjna energia powstaje ze spalania węgla i nie należy do ekologicznych, z fotowoltaiką jest zupełnie odwrotnie. W gminie Stęszew aktualnie można skorzystać z najnowszych form dofinansowań z programu “Mój prąd”. Wniosek kierowany do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest bardzo prosty, a zyski – znaczące, gdyż wynoszą około 5 000 zł dla osoby fizycznej. Założeniem programu było zwiększenie liczby instalacji fotowoltaicznych o 200 000 w stosunku do roku ubiegłego.

W latach 2018-2029 można również ubiegać się o dofinansowanie (w postaci pożyczki lub dotacji), wybierając program Czyste Powietrze realizowany przez WFOŚiGW. W przypadku tego programu wysokość dotacji jest znacznie wyższa i może wynosić nawet 53 tys. zł, lecz jest liczona na podstawie miesięcznego dochodu na osobę w danym gospodarstwie. Korzystając z programu można dokonać kompleksowej przebudowy i modernizacji budynku, w tym także zainstalować nowoczesny system fotowoltaiki Consor Energia. Wniosek można złożyć w Urzędzie Gminy, która współpracuje z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Należy jednak bezwzględnie pamiętać, że nie wolno dokonywać z tego tytułu jakichkolwiek inwestycji przed rozpatrzeniem wniosku o dofinansowanie.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Stęszew

Wybierając pompę ciepła jako rozwiązanie, które najkorzystniej wpływa na globalny system, kierujemy się wieloma czynnikami m.in. ekologią, brakiem emisji spalin, niskimi kosztami eksploatacji ogrzewania. Początkowy koszt inwestycji proekologicznego urządzenia jest dość wysoki, ale można go pomniejszyć, finansując inwestycje ze środków lokalnych dotacji. Mieszkańcy Stęszewa mogą skorzystać z dofinansowania jakie przewiduje miasto na wymianę niskoemisyjnych źródeł ciepła. Dotacja przyznawana jest na zakup i montaż proekologicznych źródeł ciepła, ale warunkiem jest likwidacja obecnego kotła na paliwo stałe. Kwota przyznania dotacji na pompę ciepła wynosi 4000 zł.

Nabór wniosków trwa od 12.04.2021 do 30.09.2021 r. Podpisany wniosek można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Stęszew, ul. Poznańska 11.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl