FOTOWOLTAIKA KOŁO – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH

Słysząc słowo ”Fotowoltaika” najczęściej mamy przed oczami panele słoneczne. Dzięki panelom fotowoltaicznym możemy nie tylko produkować prąd na potrzeby oświetlenia i urządzeń elektrycznych ale także zasilić pompę ciepła która transportuje ciepło do naszego domu. Montaż fotowoltaiki możliwy jest obecnie w całej Polsce, a jeśli jesteś z województwa wielkopolskiego lub lubuskiego, Consor Energia chętnie pomoże Ci fachowym doradztwem i profesjonalnym wykonaniem. Jeżeli interesuje Państwa fotowoltaika w Kole, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy produkty najwyższej jakości wysokiej klasy panele i falowniki to u nas standard. Montaż instalacji fotowoltaicznych w Kole jeszcze nigdy nie był tak dostępny. Co ciekawe, panele fotowoltaiczne Koło mogą zostać dofinansowane w dużym stopniu, dzięki programom skupiającym się na wdrażaniu nowoczesnych technologii zmniejszających wydobycie CO2 do atmosfery.

POMPY CIEPŁA Z FOTOWOLTAIKĄ KOŁO

Kiedy już decydujemy się na modernizację naszego domu i zdecydujemy się na rozwiązanie, jakim są panele fotowoltaiczne, warto rozważyć także pompy ciepła Koło. Dzięki nim możliwe jest ogrzewanie domu z wykorzystaniem energii słonecznej. Pompa ciepła transportuje ciepło z dolnego źródła ciepła jakim może być grunt, powietrze lub woda do instalacji centralnego ogrzewania i wody użytkowej. Jeśli jednak zdecydujemy się na montaż ogrzewania, które nie zasili nam systemu cwu (np. folie grzewcze), to wtedy należy zakupić zbiornik przygotowujący ciepłą wodę użytkową. Pompa ciepła do wody użytkowej to świetne rozwiązanie w takiej sytuacji. Baterie solarne dostarczają prąd do pompy ciepła cwu a ta podgrzewa wodę w zbiorniku transportując ciepło z zewnątrz, pomieszczenia w którym się znajduję lub sąsiednich pomieszczeń. Wszystkich chcących zadbać o otaczające powietrze i obniżyć rachunki za ogrzewanie poprzez montaż pompy ciepła w Kole zapraszamy do kontaktu.

FOTOWOLTAIKA- DOFINANSOWANIE I DOTACJE W KOLE 2021

Instalacje fotowoltaiczne Koło dostępne są na wyciągnięcie ręki dzięki naszej firmie Consor Energia. Warto dowiedzieć się, jakie dofinansowanie do fotowoltaiki w Kole można otrzymać dzięki złożeniu stosownego wniosku online. Aby dowiedzieć się jakiej wysokości finansowanie instalacji fotowoltaicznej nam przysługuje, można przeszukać internet pod hasłem fotowoltaika dofinansowanie 2021 lub najprościej zadzwonić do nas. Wyjaśnimy jakie należy spełnic kryteria aby zakwalifikować się na dofinansowanie paneli fotowoltaicznych. Podczas wyboru firmy świadczącej usługi montażu fotowoltaiki, warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak doświadczenie na rynku, jakość oferowanych podzespołów jak panele słoneczne, falownik, ale także zakres usług i opinie klientów. Nie tylko zamontujemy instalację fotowoltaiczną ale także w Twoim imieniu przyłączymy ją do sieci i pomożemy pozyskać dotację. Nasza firma może poszczycić się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Satysfakcja naszych klientów jest dla nas na pierwszym miejscu.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Koło

Decydując się na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii często poszukujemy różnych form finansowania przyszłego przedsięwzięcia. Najczęściej przyjmuje formę dotacji.
W 2021 roku mieszkańcy Koła, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła nie skorzystają z lokalnego dofinansowania.
Urząd Miejski Koło nie przewidział w swoim budżecie dofinansowania kosztów inwestycji z zakresie ochrony środowiska.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA KOŁO – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.