Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski - Instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA OSTRÓW WIELKOPOLSKI – INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

W miarę rozwoju cywilizacji działalność człowieka staje się jednym z głównych czynników powodujących pogorszenie stanu środowiska. Pragnąc poprawy, warto zacząć od wprowadzania korzystnych zmian we własnym życiu. Jednym z wielu istotnych sposobów na to są panele słoneczne. Panele fotowoltaiczne w Ostrowie Wielkopolskim mogą być doskonałą inwestycją, ponieważ poziom nasłonecznienia w Polsce sięga 1000 kWh/m2. . Drugim elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik. Prąd stały jest przetwarzany przez inwerter w prąd zmienny towarzyszący nam podczas codziennych czynności. Fotowoltaika w Ostrowie Wlkp. tak jak w pozostałych miastach Polski jest świetną inwestycją, która pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za prąd.

DOFINANSOWANIE I DOTACJE DO FOTOWOLTAIKI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM 2022

Wszystkich, których interesuje dofinansowanie do fotowoltaiki w Ostrowie Wielkopolskim, zachęcamy do zapoznania się z programami Czyste Powietrze oraz Mój Prąd. W kwestiach takich jak fotowoltaika dofinansowanie 2022 można uzyskać bez większych trudności, o ile spełni się określone wymagania.

Czyste Powietrze ma na celu przede wszystkim zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i poprawę jakości powietrza. W ramach tego programu można uzyskać dotację wynoszącą nawet 37 000 zł. Pieniądze można przeznaczyć między innymi na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację budynku. Decydując się na takie działania mamy również możliwość skorzystania z pożyczki na fotowoltaikę. . Wsparcie jest skierowane do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić nieefektywne źródła ciepła na takie, które są przyjazne środowisku. Program Mój Prąd ma zwiększyć produkcję energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski. Dofinansowanie mogą uzyskać osoby fizyczne, które wytworzoną energię elektryczną przeznaczają na własne potrzeby. Dotacja pokrywa maksymalnie połowę kosztów inwestycji, przy czym ta kwota nie może być wyższa niż 5 000 zł. Tego typu ogólnopolskie programy mogą zachęcić jeszcze więcej osób do zdecydowania się na instalacje fotowoltaiczne w Ostrowie Wielkopolskim.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

POMPY CIEPŁA CWU I CO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim będą stanowiły doskonały przykład źródła ciepła, którego zakup i montaż może być finansowany z programu Czyte Powietrze. Pompy ciepła co i cwu pozwalają na ekologiczne ogrzewanie budynków i wody. Takie pompy ciepła mogą pozyskiwać energię z zewnątrz także podczas silnych mrozów. Szeroki wachlarz urządzeń sprawia, że każdy znajdzie takie, jakie będzie odpowiadało jego potrzebom. Montaż pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim to decyzja na lata, która może korzystnie wpłynąć na stan finansów.

W naszym sklepie, poza pompami ciepła, oferujemy różnorodne elementy związane z tymi urządzeniami. Obniżenie rachunków ułatwi automatyka do pomp co i cwu. Z kolei, jeśli planuje się ogrzewanie wody użytkowej, niezbędne będą zasobniki do pomp ciepła. Jako Consor Energia wiemy, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne. Działamy nie tylko na rzecz poprawy naszego życia, ale także z myślą o przyszłych pokoleniach. Montaż instalacji fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim stanowi kolejny element, który ma przyczynić się do ochrony środowiska.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Ostrów Wielkopolski

Dotacje gminne są świetną alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z programu rządowego „Czyste Powietrze”. Możliwość otrzymania dofinansowania na montaż proekologiczne źródło ciepła z gminnego budżetu przydzielonego na ten cel mają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Dotacja przyznawana jest na trwałą wyminę niskoemisyjnych kotłów na paliwo stałe. Wysokość dotacji celowej na zakup i montaż pompy ciepła wynosi 4000 zł. Nabór trwa od 26.04.2021 do 30.09.2021 lub do wyczerpania środków alokacji przeznaczonych na ten cel. Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski, Gimnazjalna 5.

Dopuszcza się̨ skorzystanie z programu priorytetowego „Czyste Powietrze” na ten sam cel, pod warunkiem, że suma dofinansowań́ nie przekroczy 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Warto wspomnieć, że w 2021 nie tylko gmina dopłacała do wymiany pieców, ale również Miasto Ostrów Wlkp. Nabór wniosków trwał od 06.04.2021 r. do 26.04.2021 r., a kwotę jaką można było otrzymać za montaż pompy ciepła wynosiła 10 000 zł.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA OSTRÓW WIELKOPOLSKI – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.