Fotowoltaika Kórnik - dofinansowanie, panele fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA GMINA KÓRNIK – DOFINANSOWANIE NA MONTAŻ INSTALACJI I PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

Dofinansowania na proekologiczne rozwiązania, jak na przykład instalacje fotowoltaiczne, z roku na rok stają się bardziej popularne. Coraz więcej władz polskich miast decyduje się na uruchomienie dotacji dla mieszkańców na montaż ekologicznych źródeł ciepła, jak pompy ciepła, folie grzewcze a także na panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika przy współpracy ze wspomnianymi systemami grzewczymi może znacząco obniżyć koszty użytkowania domu. Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną w okresie letnim nadwyżka prądu, zmagazynowana w sieci energetycznej może w okresie zimowym być wykorzystana do zasilenia systemu ogrzewania. Takie rozwiązanie może być bezpłatnym i ekologicznych sposobem na ogrzanie domu. Energia pochodząca z sieci nie należy do ekologicznych. Powstaje przez spalanie dużych pokładów węgla w elektrowniach, emitujących jednocześnie CO2 i wiele innych związków niebezpiecznych dla zdrowia oraz środowiska. Jako mieszkaniec gminy Kórnik możesz skorzystać ze środków przeznaczonych na montaż i projekt systemu fotowoltaiki. Co ważne, uzyskanie dofinansowania jest łatwe za sprawą naszej firmy Consor Energia. Koniecznie poznaj nasze sposoby na zaakceptowanie wniosku o dofinansowanie!

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

GMINA KÓRNIK – DOFINANSOWANIE DO FOTOWOLTAIKI

Od 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi nabór wniosków do programu Czyste Powietrze w ramach którego można otrzymać nawet 53 tyś. złotych na termomodernizację budynku mieszkalnego w tym wymianę źródła ciepłą oraz uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę na instalację fotowoltaiczną. Otrzymana po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kwota jest zależna od dochodu przypadającego na jednego mieszkańca gospodarstwa. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kusi również drugim programem, mianowicie “Mój prąd”, w ramach którego można otrzymać 5 000 zł. Niezależnie jednak od wybranego programu, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości, jak i umożliwimy wybór najbardziej opłacalnego rozwiązania.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Kórnik

Mikroinstalacja jest świetną alternatywą dla zaspokojenia bieżącego zużycia prądu w gospodarstwie domowym. W mieście Kórnik coraz częściej można zauważyć zamontowane panele fotowoltaiczne na dachach mieszkańców. Oczywiście fotowoltaika to nie jedyne ekologiczne rozwiązanie jakie można zastosować w gospodarstwie gospodarczym. Coraz częściej ludzie inwestują w pompę ciepła w celu ogrzewania swoich domów. Dlatego miasto w roku 2021 rozpoczęło nabór wniosków na udzielenie dotacji z budżetu Miasta Kórnik na dofinansowanie proekologicznych urządzeń wykorzystujących do ogrzewania oraz paneli fotowoltaicznych. Dotacja z programu miejskiego udzielana jest m.in. na zakup i montaż pomy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Warunkiem otrzymania dotacji jest likwidacja obecnego źródła ciepła. Wysokość dotacji dla budynków jednorodzinnych wynosi 50% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 6000 zł na zakup i montaż pomy ciepła oraz 2000 zł na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Urząd Miejski prowadzi nabór wniosków w trybie ciągłym i trwa do 30.06.2021r. Wnioski można składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMiG Kórnik, plac Niepodległości 41.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl