Fotowoltaika Złotów – panele i instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia

Fotowoltaika Złotów – instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością dzięki korzyściom w postaci realnych oszczędności i pozytywnemu wpływowi na środowisko. Panele słoneczne, w warunkach nasłonecznienia jakie występuje w Polsce, doskonale sprawdzają się w produkcji energii elektrycznej zarówno na potrzeby gospodarstwa domowego jak i firm czy zakładów produkcyjnych oraz jako wsparcie istniejącej sieci elektroenergetycznej.

Fotowoltaika Złotów to więcej oszczędności dla mieszkańców i czysta energia dzięki zmniejszeniu wykorzystaniu paliw kopalnych do produkcji energii elektrycznej. Budując mikroinstalacje fotowoltaiczne zawsze bierzemy pod uwagę warunki w jakich miałaby powstać. Każdy dom jest inny i każda instalacja fotowoltaiczna powinna być poprzedzona sprawdzeniem możliwości budynku do produkcji energii na potrzeby jego mieszkańców.

Proponując system fotowoltaiczny należy uwzględnić wysokość aktualnych rachunków za prąd lub zużycie energii w gospodarstwie domowym, zorientowanie połaci względem stron świata, pokrycie dachu oraz powierzchnię do zagospodarowania. Niezwykle istotne jest sprawdzenie instalacji elektrycznej pod kątem wielkości mocy przyłączeniowej budynku oraz czy mamy do czynienia z układem jedno czy trójfazowym. Tylko na podstawie takich informacji jesteśmy w stanie dobrać moc instalacji fotowoltaicznej która pozwoli na wyprodukowanie energii elektrycznej na pokrycie potrzeb w gospodarstwie domowym. Tak więc aby prawidłowo dobrać system fotowoltaiczny należy wybrać wykonawcę, który zanim przedstawi ofertę przeprowadzi rzetelny wywiad z klientem, aby określić potrzeby by potem zaproponować optymalny system.

Niezwykle istotnym jest też dobór podzespołów jak panele słoneczne czy falownik. W Consor Energia stawiamy tylko na autoryzowanych dostawców. Nie kupujemy sprzętu niewiadomego pochodzenia tylko dlatego że jest tani. Zdajemy sobie sprawę, że instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata i nie można iść tutaj na skróty. Instalacje fotowoltaiczne Złotów – to naprawdę się opłaca!

Pompy ciepła z fotowoltaiką Złotów

Montaż fotowoltaiki Złotów to nie jedyne czym się zajmujemy. W naszej ofercie znajdują się także pompy ciepła do co i cwu. Jednym ze sposobów na walkę z CO2 jest zrezygnowanie z kotła na paliwo stałe. Okazuje się, że domy jednorodzinne w których zamontowane są tzw. kopciuchy w dużym stopniu przyczyniają się do podniesienia emisji CO2. Montaż pompy ciepła Złotów w miejsce kopciucha to idealny sposób na aktywne wsparcie walki o ograniczenie CO2 na świecie, ale także czystsze powietrze w twoim otoczeniu. Pompa ciepła do działania potrzebuje prądu. Jeśli zbudujemy instalację fotowoltaiczną o mocy uwzględniającej zużycie energii przez pompę ciepła to ogrzewanie domu będziemy mieli praktycznie za darmo. Aby wykonać montaż pompy ciepła w Złotowie wystarczy do nas zadzwonić a nasz doradca przyjedzie na miejsce by zebrać wszelkie informacje potrzebne do zaprojektowania systemu pompy ciepła. Każdy dobór pompy ciepła konsultujemy z przedstawicielem producenta co daje gwarancję optymalnego dopasowania systemu do potrzeb klienta. Pompa ciepła Złotów to idealne rozwiązanie na bezobsługowy system grzewczy. Posiadając do tego instalację fotowoltaiczną odpowiedniej mocy możesz ogrzewać dom za darmo!

Pompy ciepła z fotowoltaiką Złotów

Opinie o Consor Energia

NixonNixon
14:24 05 Aug 23
Zdecydowanie polecam usługi Consor Energia. Fachowe doradztwo i profesjonalne wykonanie instalacji fotowoltaicznej.
PatrycjaPatrycja
18:18 03 Jul 23
Firma Consor Energia z Panem Jarkiem na czele godna polecenia w 100%. Profesjonalizm, pełnia wiedzy, doradztwo poparte doświadczeniem. Montaż pompy ciepła przebiegał bezproblemowo, terminowość zgodna z ustaleniami, do tego wzorowy kontakt oraz pomoc w uzyskaniu dotacji.
Katarzyna SznajderKatarzyna Sznajder
13:28 10 Jan 23
Świetna firma, ludzie jeszcze lepsi!!! Kontakt z przedstawicielem na bardzo wysokim poziomie. Założenie ogrzewania ( maty i folie grzewcze) wykonane w jeden dzień. Juz ponad rok ogrzewam swój nowy dom matami i foliami grzewczymi firmy Red Snake i jestem bardzo zadowolona. Nie przejmuje sie niczym!!! Polecam serdecznie!
Juras MaksymiukJuras Maksymiuk
13:10 30 Dec 22
Cieszę się, że skorzystałem z usług tej firmy, serdecznie polecam! 😃
Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Wojciech ZysnarskiWojciech Zysnarski
15:26 02 Feb 22
Firma wykonała instalację fotowoltaiczną na dachu nowego domu i ogarnęła w moim imieniu sprawy papierkowe w Enei. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy.
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
Krzysztof KurzawaKrzysztof Kurzawa
03:14 20 Jan 22
Solidna firma, nie ma się do czego przyczepić. Pan Jarek świetnie wszystko wytłumaczył, uświadomił mnie czym trzeba się kierować wybierając ofertę. Swojej instalacji szukałem wśród najtańszych ofert ale jednak zdecydowałem się wydać trochę więcej pieniędzy na trochę lepszy sprzęt i mieć serwis i gwarancje producenta pod ręką. Inwerter Fronius Symo i panele Q.cells już produkują. POLECAM.
Mariusz WyszyńskiMariusz Wyszyński
04:03 18 Jan 22
Mogę w pełni polecić fachowców z Consor energia każdemu kto chce mieć zamontowaną fotowoltaikę z pompą ciepła. Polecono mi zestaw: pompa ciepła Stiebel Eltron, falownik Fronius i panele Bruk Bet. Zestaw nie był tani, ale dzięki wiedzy doradców zrozumiałem że cena nie może być jedynym wyznacznikiem kiedy chodzi o niezawodne systemy pompy ciepła i fotowoltaiki. Zdecydowani polecam!
Stanisław BednarzStanisław Bednarz
12:13 13 Jan 22
Firma Consor wykonała u mnie montaż folii grzewczej wraz z fotowoltaiką. Zarówno proces realizacji, montażu i odbioru przeszedł perfekcyjnie i w pełni profesjonalnie. Wielkim atutem było przejęcie obowiązków zgłoszenia instalacji do sieci przez firmę wykonawczą oraz złożenie wniosku o dotację na fotowoltaikę.
Bartek PolakBartek Polak
08:53 06 Oct 21
Mogę z czystym sumieniem polecić Consor Energia. Zamontowane panele Bruk bet wyglądają i pracują bardzo dobrze. Falownik SMA STP 6.0 pracuje bez zarzutów. Montaż został wykonany z niezwykłą starannością i estetyką. Muszę przyznać że trochę widziałem instalacji pv i widok wiszących kabli pod panelami mnie przerażał, u mnie wszystko ładnie podpięte do konstrukcji. Estetyka zdecydowanie na plus. POLECAM!
Michał ParadowskiMichał Paradowski
14:27 15 Sep 21
Polecam usługi firmy oraz rzeczowych doradców. Montaż systemu Red Snake i fotowoltaiki odbył się rok temu – po roku użytkowania mogę śmiało polecić takie połączenie. Mimo dużych obaw związanych z niewielką popularnością takiego sposobu grzania domu zdecydowałem się i nie żałuję. Grzanie domu jest wygodne, a rachunek po roku prawie za same opłaty stałe. Fotowoltaika dobrana idealnie do naszych potrzeb - w magazynie zostaje nam mały zapas, który chcieliśmy uzyskać na przyszłoroczny montaż klimatyzatora. Mogę śmiało stwierdzić, że doradca wysłuchał naszych potrzeb i oczekiwań, a następnie szczegółowo przelał je na papier i realizację inwestycji.
Krzysztof SarzyńskiKrzysztof Sarzyński
11:44 21 Jul 21
Polecam firmę Consor Energia, dokonali u nas montażu pompy ciepła Stiebel Eltron 7 Premium wraz z buforem 100l oraz zasobnikiem 200l.Otrzymaliśmy pomoc na każdym etapie współpracy. Na szczególną pochwałę zasługuje terminowość i elastyczność. Pompa uruchomiona 2 tygodnie temu ale wiem, że w razie pytań bądź problemów mogę liczyć na Pana Jarosława bądź Instalatora Pana Marka.
MariannaMarianna
13:57 30 Jan 21
Polecam firmę Consor Energia na 100%. Montaż folii grzewczych Red Snake i instalacji fotowoltaicznej został wykonany szybko i profesjonalnie. Proponowane przez doradcę panele IBC Solar i inwerter SMA Solar okazały się trafnym wyborem.
Michał BorkowiczMichał Borkowicz
18:59 28 Nov 20
Polecam firmę Consor Energia z Poznania. Doradca zanim przedstawił ofertę, przyjechał obejrzeć budynek i zrobił krótki wywiad dotyczący zapotrzebowania na energię. Zaproponowano mi inwerter SolarEdge SE5K z optymalizacją ze względu na kilka zacienień występujących na dachu oraz panele IBC Solar o mocy 360W. Cały montaż został wykonany sprawnie i estetycznie. Instalacja produkuje energię bez zarzutów. Zdecydowanie był to dobry wybór.
Władysław AntkowiakWładysław Antkowiak
16:46 12 Sep 20
Polecam firmę Consor Energia. Pełny profesjonalizm. Montaż bez zakłóceń i nie ma żadnych zastrzeżeń do wykonania. Bardzo dobry kontakt z wykonawcą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zamontowanej instalacji którą nam zaproponowano. W domu ciepło i przyjemnie. Polecam !
Hubert LewandowskiHubert Lewandowski
15:01 03 Aug 20
Polecam firmę Consor Energia. Został wykonany u mnie montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 9,9 kWp (System zbudowany z modułów monosol 330 CS5-HC oraz inwertera Huawei SUN2000 10KTL-M0). Firmę cechuje duże doświadczenie z zakresu fotowoltaiki, profesjonalne podejście do klienta, no i najważniejsze- konkurencyjna cena. Sam montaż przebiegł bez problemów, bardzo sprawnie. W ramach usługi zostały załatwione w moim imieniu również wszystkie formalności w Enei. Otrzymałem również pomoc w wypełnieniu wniosku online o dotację z programu Mój Prąd, dzięki czemu trwało to tylko 15 minut. Jestem bardzo zadowolony i będę polecał tego wykonawcę.
Robert MusiałRobert Musiał
19:33 25 Feb 20
Szukając wykonawcy instalacji fotowoltaicznej natrafiłem na firmę Consor Energia. Pracownicy profesjonalnie doradzili mi przy doborze podzespołów i tak powstała instalacja o mocy 9,92kWp. Na dachu zamontowano 31 sztuk paneli IBC Solar o mocy 320W. Panele podpięto do falownika SMA STP 10.0-3AV-40 którego moc pozwala na rozbudowę instalacji w przyszłości. Firma zajęła się kompleksowo procesem przyłączenia instalacji do sieci oraz przygotowaniem wniosku o dotację z programu Mój Prąd dzięki czemu dostałem zwrot 5000 zł. Zdecydowanie polecam!
js_loader
Fotowoltaika – dofinansowanie i dotacje w Złotowie 2022

Fotowoltaika – dofinansowanie i dotacje w Złotowie 2022

Montaż instalacji fotowoltaicznych Złotów może być równie atrakcyjny dzięki wsparciu finansowemu jakie oferują jednostki samorządów terytorialnych czy fundusze ogólnopolskie. W programie Mój Prąd możemy otrzymać nawet 5000 zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Program Czyste Powietrze oferuje tyle samo na fotowoltaikę jednak warunkiem koniecznym jest wymiana źródła ciepła. Jeśli wymienimy piec na paliwo stałe na pompę ciepła możemy otrzymać nawet 13500 zł na ten cel. Razem z fotowoltaiką daje to wsparcie finansowe rzędu 18500 zł – jest więc o co się starać. Poza wymienionymi programami ogólnopolskimi Urząd Maista i Gminy Złotów prowadził w 2022 roku nabór na dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznej czy wymianę źródła ciepła na pompę ciepła. Jeśli pojawi się kolejna dotacja w gminie Złotów na pewno o tym napiszemy na naszej stronie internetowej lub facebooku.

Dofinansowanie i dotacje na fotowoltaikę w Złotowie

Mikroinstalacja jest świetną alternatywą dla zaspokojenia bieżącego zużycia prądu w gospodarstwie domowym. W mieście Złotów coraz częściej można zauważyć zamontowane panele fotowoltaiczne na dachach mieszkańców. Oczywiście fotowoltaika to nie jedyne ekologiczne rozwiązanie jakie można zastosować w gospodarstwie domowym. Coraz częściej ludzie inwestują w pompę ciepła w celu ogrzewania swoich domów. Dlatego miasto w roku 2021 rozpoczęło nabór wniosków na udzielenie dotacji z budżetu Miasta Złotów pod nazwą „Czyste Ciepło” na dofinansowanie proekologicznych urządzeń wykorzystujących do ogrzewania. Dotacja z programu „Czyste Powietrze” udzielana jest m.in. na zakup i montaż pomy ciepła z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Warunkiem otrzymania dotacji była likwidacja obecnego źródła ciepła. Wysokość dotacji dla budynków jednorodzinnych wynosiła 50% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 4000 zł.
Urząd Miejski przyjmował wnioski od 1.03.2021r. do 09.04.2021r.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.

Tel: +48 722 111 770

Fotowoltaika Złotów – najczęściej zadawane pytania

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, a umożliwają do magazyny energii, dzięki którym możemy magazynować energię, a później ją wykorzystać. W przypadku braku energii z sieci, każdy posiadacz magazynu energii, może tę energię pobrać z własnego akumulatora, dzięki czemu wciąż korzysta z dowolnych urządzeń elektrycznych w domu.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne i korzystać z fotowoltaiki w Wielkopolsce.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.