Fotowoltaika Złotów – panele i instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia
Consor Energia Banner

Fotowoltaika Złotów – instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością dzięki korzyściom w postaci realnych oszczędności i pozytywnemu wpływowi na środowisko. Panele słoneczne, w warunkach nasłonecznienia jakie występuje w Polsce, doskonale sprawdzają się w produkcji energii elektrycznej zarówno na potrzeby gospodarstwa domowego jak i firm czy zakładów produkcyjnych oraz jako wsparcie istniejącej sieci elektroenergetycznej.

Fotowoltaika Złotów to więcej oszczędności dla mieszkańców i czysta energia dzięki zmniejszeniu wykorzystaniu paliw kopalnych do produkcji energii elektrycznej. Budując mikroinstalacje fotowoltaiczne zawsze bierzemy pod uwagę warunki w jakich miałaby powstać. Każdy dom jest inny i każda instalacja fotowoltaiczna powinna być poprzedzona sprawdzeniem możliwości budynku do produkcji energii na potrzeby jego mieszkańców.

Proponując system fotowoltaiczny należy uwzględnić wysokość aktualnych rachunków za prąd lub zużycie energii w gospodarstwie domowym, zorientowanie połaci względem stron świata, pokrycie dachu oraz powierzchnię do zagospodarowania. Niezwykle istotne jest sprawdzenie instalacji elektrycznej pod kątem wielkości mocy przyłączeniowej budynku oraz czy mamy do czynienia z układem jedno czy trójfazowym. Tylko na podstawie takich informacji jesteśmy w stanie dobrać moc instalacji fotowoltaicznej która pozwoli na wyprodukowanie energii elektrycznej na pokrycie potrzeb w gospodarstwie domowym. Tak więc aby prawidłowo dobrać system fotowoltaiczny należy wybrać wykonawcę, który zanim przedstawi ofertę przeprowadzi rzetelny wywiad z klientem, aby określić potrzeby by potem zaproponować optymalny system.

Niezwykle istotnym jest też dobór podzespołów jak panele słoneczne czy falownik. W Consor Energia stawiamy tylko na autoryzowanych dostawców. Nie kupujemy sprzętu niewiadomego pochodzenia tylko dlatego że jest tani. Zdajemy sobie sprawę, że instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata i nie można iść tutaj na skróty. Instalacje fotowoltaiczne Złotów – to naprawdę się opłaca!

Pompy ciepła z fotowoltaiką Złotów

Montaż fotowoltaiki Złotów to nie jedyne czym się zajmujemy. W naszej ofercie znajdują się także pompy ciepła do co i cwu. Jednym ze sposobów na walkę z CO2 jest zrezygnowanie z kotła na paliwo stałe. Okazuje się, że domy jednorodzinne w których zamontowane są tzw. kopciuchy w dużym stopniu przyczyniają się do podniesienia emisji CO2. Montaż pompy ciepła Złotów w miejsce kopciucha to idealny sposób na aktywne wsparcie walki o ograniczenie CO2 na świecie, ale także czystsze powietrze w twoim otoczeniu. Pompa ciepła do działania potrzebuje prądu. Jeśli zbudujemy instalację fotowoltaiczną o mocy uwzględniającej zużycie energii przez pompę ciepła to ogrzewanie domu będziemy mieli praktycznie za darmo. Aby wykonać montaż pompy ciepła w Złotowie wystarczy do nas zadzwonić a nasz doradca przyjedzie na miejsce by zebrać wszelkie informacje potrzebne do zaprojektowania systemu pompy ciepła. Każdy dobór pompy ciepła konsultujemy z przedstawicielem producenta co daje gwarancję optymalnego dopasowania systemu do potrzeb klienta. Pompa ciepła Złotów to idealne rozwiązanie na bezobsługowy system grzewczy. Posiadając do tego instalację fotowoltaiczną odpowiedniej mocy możesz ogrzewać dom za darmo!

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

Fotowoltaika – dofinansowanie i dotacje w Złotowie 2022

Montaż instalacji fotowoltaicznych Złotów może być równie atrakcyjny dzięki wsparciu finansowemu jakie oferują jednostki samorządów terytorialnych czy fundusze ogólnopolskie. W programie Mój Prąd możemy otrzymać nawet 5000 zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Program Czyste Powietrze oferuje tyle samo na fotowoltaikę jednak warunkiem koniecznym jest wymiana źródła ciepła. Jeśli wymienimy piec na paliwo stałe na pompę ciepła możemy otrzymać nawet 13500 zł na ten cel. Razem z fotowoltaiką daje to wsparcie finansowe rzędu 18500 zł – jest więc o co się starać. Poza wymienionymi programami ogólnopolskimi Urząd Maista i Gminy Złotów prowadził w 2022 roku nabór na dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznej czy wymianę źródła ciepła na pompę ciepła. Jeśli pojawi się kolejna dotacja w gminie Złotów na pewno o tym napiszemy na naszej stronie internetowej lub facebooku.

Dofinansowanie i dotacje na fotowoltaikę w Złotowie

Mikroinstalacja jest świetną alternatywą dla zaspokojenia bieżącego zużycia prądu w gospodarstwie domowym. W mieście Złotów coraz częściej można zauważyć zamontowane panele fotowoltaiczne na dachach mieszkańców. Oczywiście fotowoltaika to nie jedyne ekologiczne rozwiązanie jakie można zastosować w gospodarstwie domowym. Coraz częściej ludzie inwestują w pompę ciepła w celu ogrzewania swoich domów. Dlatego miasto w roku 2021 rozpoczęło nabór wniosków na udzielenie dotacji z budżetu Miasta Złotów pod nazwą „Czyste Ciepło” na dofinansowanie proekologicznych urządzeń wykorzystujących do ogrzewania. Dotacja z programu „Czyste Ciepło” udzielana jest m.in. na zakup i montaż pomy ciepła z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Warunkiem otrzymania dotacji była likwidacja obecnego źródła ciepła. Wysokość dotacji dla budynków jednorodzinnych wynosiła 50% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 4000 zł.
Urząd Miejski przyjmował wnioski od 1.03.2021r. do 09.04.2021r.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.

Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

Fotowoltaika Złotów – najczęściej zadawane pytania

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.