Fotowoltaika niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala użytkownikowi na produkcję własnej energii elektrycznej którą może wykorzystać na bieżąco do zasilenia urządzeń elektrycznych a nawet ogrzewania domu i wody użytkowej. Ponadto zmniejszając ilość energii pobranej z bloków węglowych przyczynia się do ograniczania inwestycji w paliwa kopalne a co za tym idzie ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Tak samo jak inne miasta w Polsce, Gostyń zasługuje na czyste powietrze a jego mieszkańcy na oszczędności z fotowoltaiki.
Na wyszukiwane w internecie hasła: fotowoltaika Gostyń, instalacje fotowoltaiczne Gostyń lub pompy ciepła Gostyń zapewne pojawi się wiele firm sprzedających panele słoneczne lub oferujących montaż instalacji fotowoltaicznych. Jednak wiele z nich to handlowcy, którzy wykorzystują wzrost zainteresowania chcąc szybko sprzedać swój produkt i zapomnieć o kliencie. My w przeciwieństwie do niektórych nie jesteśmy sprzedawcami a doradcami. Przede wszystkim instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii nas pasjonują i zajmujemy się tym tematem nie tylko z pobudek finansowych, ale z własnych osobistych zainteresowań. Nasza firma najpierw doradza a potem przeprowadza montaż fotowoltaiki. W naszej ofercie znajdują się podzespoły cechujące się dobrą ceną do jakości co znaczy, że okres zwrotu z inwestycji skracamy do minimum. Zależy nam, aby tylko najlepsze panele fotowoltaiczne mogły licznie pojawiać się na dachach przyczyniając się do zwiększania oszczędności mieszkańców.
Montaż instalacji fotowoltaicznych Gostyń to nie jedyne czym się zajmujemy. Aby aktywnie przyczynić się do czystego powietrza we własnym otoczeniu, można wymienić piec na paliwo stałe na ekologiczną pompę ciepła. Aby wykonać montaż pompy ciepła, wystarczy do nas zadzwonić a nasz doradca przyjedzie na miejsce by zebrać wszelkie informacje potrzebne do zaprojektowania systemu pompy ciepła. Każdy dobór pompy ciepła konsultujemy z przedstawicielem producenta co daje gwarancję optymalnego dopasowania systemu do potrzeb klienta. Pompa ciepła typu monoblok zapewnia ogrzewanie przy niezwykle cichej pracy. Nasze pompy powietrze woda idealnie się spisują w gęstej zabudowie, praktycznie nie generują hałasu. Nasza oferta to nie tylko powietrzna pompa ciepła CO która pracuje także na przygotowanie ciepłej wody użytkowej, ale także pompa ciepła do wody użytkowej. Pompy ciepła typu SHP marki Stiebel Eltron wykorzystując ciepło z otoczenia mogą zaoszczędzić do 70% kosztów energii do ogrzewania wody użytkowej. Fakt, że centralny system grzewczy jest zwykle nieczynny w cieplejszych miesiącach roku, zwiększa ogólną sprawność systemu. Tak uzyskana energia służy do efektywnego ogrzania ciepłej wody użytkowej. Powietrze jest w ten sposób osuszane co korzystnie wpływa na zabezpieczenie przed wilgocią oraz pomaga zachować prawidłowy klimat budynku.
Dofinansowanie do fotowoltaikia w 2023 wzbudza zapewne ciekawość i zainteresowanie, dlatego spieszymy z rzetelnymi informacja. Obecnie w Polsce można zrealizować inwestycję w fotowoltikę przy wsparciu finansowym z kilku źródeł. Są to między innymi dotacje gminne lub ogólnopolskie programy wsparcia jak Czyste Powietrze i Mój Prąd. Z programu Mój Prąd można pozyskać dofinansowanie do fotowoltaiki, magazynu energii, magazynu ciepła czy systemu inteligentnego zarządzania budynkiem.
Program Czyste Powietrze realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma na celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń, które wytwarzają się w gospodarstwach domowych. Działania te mają wpłynąć na uzyskanie zauważalnie czystszego powietrza lepszej jakości. W programie, którego głównym założeniem jest wymiana źródła ciepła jest także opcja na dofinansowanie fotowoltaiki Gostyń. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dotacji na panele słoneczne jest wymiana kotła na źródło ciepła spełniające warunki programu.
Jeśli interesuje cię dofinansowanie do fotowoltaiki i wymiany źródła ciepła skontaktuj się z nami!
Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.
Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.
Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.
Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.
Tak, a umożliwają do magazyny energii, dzięki którym możemy magazynować energię, a później ją wykorzystać. W przypadku braku energii z sieci, każdy posiadacz magazynu energii, może tę energię pobrać z własnego akumulatora, dzięki czemu wciąż korzysta z dowolnych urządzeń elektrycznych w domu.
Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.
Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.
Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne i korzystać z fotowoltaiki w Wielkopolsce.
Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.
System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.
Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.
Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.
W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.