Fotowoltaika Turek i instalacje fotowoltaiczne | Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE TUREK

Panele słoneczne powoli zaczynają wpisywać się w krajobraz polskich miast i wsi. Raczej nikogo to nie dziwi – są ekologiczne, dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, a koszt całej inwestycji zwraca się zwykle już po kilku latach. Zamontowane na dachu bądź gruncie moduły fotowoltaiczne służą do produkcji energii elektrycznej, którą następnie możemy wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, które pracują w gospodarstwie domowym. Fotowoltaika w Turku bez wątpienia zainteresuje mieszkańców, którym zależy na ochronie środowiska.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

POMPY CIEPŁA Z FOTOWOLTAIKĄ TUREK

Montaż pompy ciepła warto połączyć z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Taka inwestycja, mimo początkowego dużego nakładu finansowego, w dłuższej perspektywie pozwoli nam na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Pompy ciepła powietrze-woda korzystają z energii, którą pozyskuje się ze źródeł naturalnych. To idealny sposób na ogrzanie zarówno domu, jak i wody – w tym drugim przypadku niezbędny będzie odpowiedni zbiornik. Chcąc zamontować pompy ciepła w Turku mamy możliwość wykonania wizji lokalnej w celu dobrania urządzenia o odpowiednich parametrach oraz ustalenia szczegółów dotyczących montażu. . Jeśli chodzi o pompy ciepła cwu cena zależy na przykład od: sposobu instalacji, producenta, mocy urządzenia.

Dzięki naszemu doświadczeniu montaż pompy ciepła w Turku przebiegnie szybko i sprawnie. Warto zapoznać się z produktami dostępnymi w naszym sklepie. Oferujemy zarówno pompy ciepła typu monoblok, jak i pompy ciepła co i cwu. Systemy monoblokowe są w budowie zespolone w jedną całość już na etapie produkcji przez co są bardzo proste w montażu. . Poza wymienionymi urządzeniami, zapewniamy również automatykę do pompy ciepła co, zasobniki ciepłej wody użytkowej i wiele innych, przydatnych elementów.

FOTOWOLTAIKA – DOFINANSOWANIE I DOTACJE W TURKU 2022

Nie można pominąć faktu, iż można uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki w Turku. W sprawach takich jak fotowoltaika dofinansowanie 2022 można uzyskać z dwóch programów: Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Jeden z podstawowych celów obu programów stanowi wspieranie osób pragnących korzystać z ekologicznych źródeł energii, a jednym z pierwszych kroków w tym kierunku jest montaż fotowoltaiki.

Ludzie, którzy chcą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby powinni zwrócić uwagę na program Mój Prąd. Program zapewnia zwrot maksymalnie połowy kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 5 000 zł. Dodatkowo, niepokryte wsparciem koszty całej inwestycji można odliczyć od podatku. Właściciele albo współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z dofinansowania z programu Czyste Powietrze. Dotację przyznaje się na prace wynikające z termomodernizacji oraz na wymianę źródeł ciepła. Najwyższa dotacja wynosi 30 000 zł lub 37 000 zł – w zależności od poziomu dofinansowania.

Consor Energia stworzyliśmy z myślą o poprawie jakości środowiska, a co za tym idzie – podniesienia warunków życia wszystkich ludzi. Możemy pochwalić się nie tylko wieloma efektywnymi realizacjami, ale także pozytywnymi opiniami od zadowolonych klientów. Nasze instalacje fotowoltaiczne w Turku to kolejny krok na drodze do poprawy jakości powietrza w całym kraju.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Turek

Dotacje gminne są świetną alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z programu rządowego „Czyste Powietrze”. Możliwość otrzymania dofinansowania na montaż proekologiczne źródło ciepła z gminnego budżetu przydzielonego na ten cel mają mieszkańcy Turka. Dotacja przyznawana jest na trwałą wyminę niskoemisyjnych kotłów na paliwo stałe.
Wysokość dotacji celowej na zakup i montaż pompy ciepła wynosi 3000 zł.
Nabór wniosków odbywał się w okresie od 22.03.2021 do 26.03.2021 r. Wnioski przyjmowane były w Urzędzie Miejskim Turek, ul. Ogrodowa 4.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

 

FOTOWOLTAIKA TUREK – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.