Fotowoltaika Leszno, Instalacje i Pompy Ciepła w Lesznie - dotacje | Consor Energia Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA, INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE I POMPY CIEPŁA LESZNO

Fotowoltaika to technika stosowana do wytwarzania energii elektrycznej poprzez przekształcanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną, przy użyciu ogniw słonecznych. Innymi słowy, fotowoltaika to energia pochodząca bezpośrednio ze słońca. Nasza firma specjalizuje się w instalowaniu systemów fotowoltaiki oraz pomp ciepła na terenie Leszna i okolic

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

PANELE FOTOWOLTAICZNE – SŁONECZNE W LESZNIE

Systemy fotowoltaiczne wykorzystują elementy takie jak panele, które wystawione są na działanie promieni słonecznych, wówczas wytwarzany jest prąd elektryczny. Taki sposób wytwarzania energii jest nie tylko tańszy, ale i bardziej przyjazny dla środowiska. Aby zainstalować panele fotowoltaiczne na terenie Leszna, możesz skontaktować się z naszą firmą. Oferujemy kompletne usługi. Ponadto zajmujemy się instalowaniem pomp ciepła, które w połączeniu z instalacją PV, dzięki wykorzystaniu wyprodukowanego przez nią prądu, mogą pełnić funkcję darmowego źródła ogrzewania pomieszczeń w domu i ciepłej wody użytkowej.. W ten sposób możesz produkować więcej energii latem i po zmagazynowaniu w sieci, w półroczu zimowym odebrać i wykorzystać do zasilenia pompy ciepła.

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE W LESZNIE

Ogrzewanie fotowoltaiką odbywa się przy wykorzystaniu elektrycznych systemów grzewczych, takich jak folie grzewcze. Folie są zasilane energią elektryczną, zapewne rodzi to obawy przed wysokimi kosztami użytkowania. Jednakże system Red Snake sprawia, że do zapewnienia komfortu cieplnego potrzeba nawet 60% mniej energii niż w przypadku innych systemów. Przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej ogrzewanie domu może stać się całkowicie darmowe. Dzięki półrocznemu bilansowaniu ogrzewasz dom prądem wyprodukowanym latem. Energia z fotowoltaiki może być wykorzystana na zasilenie każdego urządzania wykorzystującego energię elektryczną do pracy. Jest to czysta energia która przyczynia się do poprawy jakości powietrza dzięki zmniejszeniu udziału konwencjonalnych źródeł w produkcji prądu.

FOTOWOLTAIKA ZAKUP I MONTAŻ – DOFINANSOWANIE I DOTACJA GMINNA

Niestety, niemożliwe jest już ubieganie się o dotację do systemu fotowoltaicznego na poziomie krajowym. Takie dotacje można za to uzyskać na poziomie regionalnym. Wniosek o uzyskanie wsparcia finansowego w zakupie systemu na terenie Leszna może złożyć osoba prywatna, samorząd lub firma. Od 2019 r. można również odliczyć koszt poniesiony na zakup sprzętu fotowoltaiki od podatku dochodowego lub zryczałtowanego od osób fizycznych w kwocie nie wyższej niż 53 tysiące złotych. Możesz zatem nie tylko oszczędzać realnie na comiesięcznych rachunkach za energię, lecz także dzięki dofinansowaniu z gminy Leszno na instalację systemu fotowoltaiki wraz z pompą ciepła znacznie obniżyć koszty inwestycji.

Obecne i przyszłe dofinansowaie i dotacje na fotowoltaikę Leszno

Mikroinstalacja jest świetną alternatywą dla zaspokojenia bieżącego zużycia prądu w gospodarstwie domowym. W mieście Leszno coraz częściej można zauważyć zamontowane panele fotowoltaiczne na dachach mieszkańców. Dlatego miasto w roku 2021 rozpoczęło nabór wniosków na udzielenie dotacji z budżetu Miasta Leszna na dofinansowanie proekologicznych urządzeń wykorzystujących do ogrzewania oraz paneli fotowoltaicznych. Dotacja z programu miejskiego udzielana jest m.in. na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Wysokość dotacji dla budynków jednorodzinnych na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wynosi 5000 zł.
Urząd Miejski prowadzi nabór wniosków od 14.04.2021 do 30.06.2021r. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta Leszno, K. Karasia 15, wysłać pocztą tradycyjną na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Leszno, ul. Wałowa 5 lub przez ePUAP.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA LESZNO – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.