PANELE I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE KOŚCIAN

Energia fotowoltaiczna jest najszybciej rozwijającą się technologią opartą na energii pochodzącej ze słońca. Większość systemów zasila krajową sieć energetyczną, ale coraz większą popularnością cieszą się również domowe instalacje fotowoltaiczne. Warto rozważyć inwestycję w fotowoltaikę już na etapie budowy domu ale nie ma przeszkód na zamontowanie paneli także na budynkach istniejących. W świecie, który stara się odciąć się od zanieczyszczających skutków paliw kopalnych, energia fotowoltaiczna wydaje się optymalna. Teraz z tych ekologicznych i tanich rozwiązań możesz skorzystać również na terenie Kościana. Nasza firma zajmuje się montażem, projektowaniem, a także serwisowaniem systemów fotowoltaicznych. Fotowoltaika Kościan tylko z Consor Energia!

TANIA ENERGIA I OGRZEWANIE W KOŚCIANIE

Energia słoneczna nic nie kosztuje, jest odnawialnym, ekologicznym źródłem energii. Na system fotowoltaiczny instalowany na terenie Kościana możesz otrzymać dofinansowanie. Dzięki temu korzystanie z tego rozwiązania staje się jeszcze bardziej opłacalne. Co więcej, instalacja fotowoltaiczna wymaga niewielkiej konserwacji, a utrzymanie paneli w czystości i upewnienie się, że drzewa nie zaczynają ich zacieniać – to wszystko, czego zazwyczaj potrzeba.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Kościan

Dotacje gminne są świetną alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z programu rządowego „Czyste Powietrze”. Możliwość otrzymania dofinansowania na montaż proekologiczne źródło ciepła z gminnego budżetu przydzielonego na ten cel mają mieszkańcy gminy Kościan. Dotacja przyznawana jest na trwałą wyminę niskoemisyjnych kotłów na paliwo stałe. Wysokość dotacji celowej na zakup i montaż proekologicznego ogrzewania
z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych wynosi 5000 zł.

Nabór wniosków trwa od 1.02.2021r. i trwa do 31.08.2021r. Wniosek można składać osobiści w Urzędzie Gminy Kościan, ul. Młyńska 14 w godzinach otwarcia urzędu lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA KOŚCIAN – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.