FOTOWOLTAIKA I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE GORZÓW WIELKOPOLSKI

Inwestowanie w odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika stają się w Gorzowie Wielkopolskim coraz bardziej popularne. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii, moduły fotowoltaiczne mają coraz wyższe moce, dzięki czemu pozwalają nawet na całkowite zaspokojenie zapotrzebowania na energię w budynku. Fotowoltaika jest dobrą propozycją na zoptymalizowanie kosztów zarówno dla osób prywatnych, chcących zamontować moduły w budynkach mieszkalnych, jak i dla właścicieli przedsiębiorstw. Przez kilka lat funkcjonowania na rynku fotowoltaicznym, realizowaliśmy już inwestycje o zróżnicowanej skali. Oferujemy Państwu rzetelne doradztwo w tym zakresie na terenie Gorzowa Wielkopolskiego oraz w okolicach. Wizja lokalna pozwoli dopasować wielkość instalacji do zapotrzebowania energetycznego konkretnego budynku oraz ustalenia pozostałych szczegółów koniecznych do profesjonalnego zaprojektowania instalacji fotowoltaiczne. jPonadto zapewniamy kompleksową usługę montażu.

POMPY CIEPŁA CWU I CO GORZÓW WLKP

Świetnym wykorzystaniem darmowej energii słonecznej z fotowoltaiki jest zasilenie pompy ciepła jako źródła do ogrzania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła sprawiają, że budynek będzie energooszczędny i bardzo tani w bieżącym utrzymaniu. Montaż pompy ciepła najlepiej przeprowadzić już podczas budowy budynku, jednak można to zrobić nawet później. Specjalizując się w takich usługach, mamy doświadczenie w montażu pomp ciepła w zróżnicowanych obiektach.

FOTOWOLTAIKA – DOFINANSOWANIE I DOTACJE W GORZOWIE WLKP

Chcąc zwiększyć opłacalność inwestycji, warto zainteresować się programami rządowymi. Dofinansowanie do fotowoltaiki w Gorzowie Wlkp funkcjonuje w ramach programów Mój Prąd oraz Czyste Powietrze, które są priorytetem rządu z zakresu ochrony środowiska. Fotowoltaika staje się bardzo opłacalną inwestycją, która może zwrócić się już po kilku latach, przy założeniu, że dostanie się dofinansowanie. Nawet bez tego, jest to jednak bardzo opłacalne i w dłuższej perspektywie pozwoli na cieszenie się darmową energią elektryczną. Warunkowane jest to bardzo dużą trwałością paneli i całych instalacji tego rodzaju.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Gorzów Wlkp

Decydując się na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii często poszukujemy różnych form finansowania przyszłego przedsięwzięcia. Najczęściej przyjmuje formę dotacji.
W 2021 roku mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła nie skorzystają z lokalnego dofinansowania.
Urząd Miasta w Gorzowie Wlkp. nie przewidział w swoim budżecie dofinansowania kosztów inwestycji z zakresie ochrony środowiska.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl

FOTOWOLTAIKA GORZÓW WIELKOPOLSKI – FAQ

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.