Fotowoltaika Czempiń, panele i instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

Fotowoltaika Czempiń - instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Czempiń - instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Czempiń to hasło, które pozwoli znaleźć w internecie wielu wykonawców instalacji fotowoltaicznych. Na fali popularyzacji fotowoltaiki powstało lub przebranżowiło się wiele firm chcących wykorzystać moment popytu. Przy wyborze firmy warto wcześniej sprawdzić wykonawcę, czy ma wymagane uprawnienia, czy montaż urządzeń elektrycznych w tym montaż fotowoltaiki to główna działalność firmy czy może jest to działalność dodatkowa. Warto także zapytać wykonawcę z jakiego źródła pochodzą podzespoły (panele fotowoltaiczne, inwerter) i kto jest gwarantem w Polsce. Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania tematem fotowoltaiki pojawiły się na rynku polskim panele słoneczne nieznanego pochodzenia, wątpliwej jakości a nawet zdarzały się podróbki. Consor Energia zaopatruje się w podzespoły tylko u autoryzowanych dostawców. Daje to gwarancje jakości i bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych na długie lata.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
Mariusz WyszyńskiMariusz Wyszyński
04:03 18 Jan 22
Mogę w pełni polecić fachowców z Consor energia każdemu kto chce mieć zamontowaną fotowoltaikę z pompą ciepła. Polecono mi zestaw: pompa ciepła Stiebel Eltron, falownik Fronius i panele Bruk Bet. Zestaw nie był tani, ale dzięki wiedzy doradców zrozumiałem że cena nie może być jedynym wyznacznikiem kiedy chodzi o niezawodne systemy pompy ciepła i fotowoltaiki. Zdecydowani polecam!
Krzysztof SarzyńskiKrzysztof Sarzyński
11:44 21 Jul 21
Polecam firmę Consor Energia, dokonali u nas montażu pompy ciepła Stiebel Eltron 7 Premium wraz z buforem 100l oraz zasobnikiem 200l.Otrzymaliśmy pomoc na każdym etapie współpracy. Na szczególną pochwałę zasługuje terminowość i elastyczność. Pompa uruchomiona 2 tygodnie temu ale wiem, że w razie pytań bądź problemów mogę liczyć na Pana Jarosława bądź Instalatora Pana Marka.
js_loader

Pompy ciepła CWU i CO gmina Czempiń

W porównaniu z innymi systemami grzewczymi pompa ciepła i fotowoltaika jest bardzo ekologicznym i tanim pod względem eksploatacji zestawem. Jeśli zestawimy wszystkie wydatki poniesione na zainstalowanie w domu kotła gazowego lub kotła na węgiel takie jak: zakup, montaż, elementy kotłowni, budowę komina, przyłącza to okazuje się, że koszty instalacji pompy ciepła są porównywalne. Mimo iż pompa ciepła jest wyższym kosztem na etapie zakupu i montażu, to w perspektywie użytkowania z instalacją fotowoltaiczną wyższy nakład finansowy na początku może się szybko zwrócić. Montaż pompy ciepła Czempiń przez wykwalifikowanego montażystę jest tak samo ważny jak profesjonalny dobór. Projektując system pompy ciepła trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów jak konstrukcja domu, jego ocieplenie, rodzaj górnego źródła ciepła. Istotna jest także wiedza, ile osób będzie w dom zamieszkiwać. Chcesz mieć odpowiednio dobrany system pompy ciepła i instalację fotowoltaiczną? Skontaktuj się z nami, pomożemy!

Fotowoltaika Czempiń - instalacje fotowoltaiczne
Fotowoltaika Czempiń - instalacje fotowoltaiczne
Fotowoltaika Czempiń - instalacje fotowoltaiczne

Dofinansowanie i dotacje do fotowoltaiki w Czempiniu 2022

Dofinansowanie fotowoltaiki i pompy ciepła jest możliwe aktualnie z kilku źródeł. Najkorzystniejszym sposobem na dotacje na pompę ciepła jest ogólnopolski program Czyste Powietrze. Na wymianę kotła na powietrzną pompę ciepła można otrzymać aż 13500 zł. Warunkiem otrzymania tej kwoty jest zakup i montaż pompy ciepła Czempiń o podwyższonej klasie efektywności. Montowane przez Consor Energia pompy ciepła kwalifikują się do otrzymania najwyższego poziomu dofinansowania. Przy wymianie źródła ciepła można także skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę przy czym wymiana źródła ciepła jest warunkiem koniecznym. W ramach jednego wniosku można pozyskać pieniądze na zakup i montaż pompy ciepła (13500zł) oraz na zakup i montaż fotowoltaiki, aż 5000zł.
Finansowanie fotowoltaiki może odbyć się też w ramach programu Mój Prąd. Nowy nabór programu już wkrótce. Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły.

FOTOWOLTAIKA Czempiń – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.