Instalacje Fotowoltaiczne Luboń - energia solarna Fotowoltaika | Consor Energia Poznań
Consor Energia Banner

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE LUBOŃ – ENERGIA SOLARNA

Czym jest fotowoltaiczna energia solarna? Fotowoltaiczna energia istnieje od wielu lat i jest podstawowym wykorzystaniem energii słonecznej w nowoczesnym środowisku. Dzięki technologii fotowoltaicznej elektrownie słoneczne są wydajniejsze na całym świecie, a technologia ta wciąż się rozwija, ponieważ jest to niezawodne źródło energii odnawialnej, bezpieczne dla środowiska. Fotowoltaiczna energia słoneczna nie uwalnia żadnych gazów cieplarnianych do atmosfery, gdy panele fotowoltaiczne absorbują energię słoneczną, w przeciwieństwie do spalania paliw kopalnych, w celu wytworzenia konwencjonalnej energii elektrycznej. Jedynym wymaganym paliwem jest słońce, a dokładniej promienie słoneczne.

POMPY CIEPŁA, SOLARY, PANELE SŁONECZNE W LUBONIU

Na tej samej zasadzie działa fotowoltaiczne ogrzewanie domu, a także pompy ciepła. Wielu jednak nie zdaje sobie sprawy, że panele fotowoltaiczne, systemy solarne pracują w zależności od natężenia promieniowania słonecznego, a nie od ciepła, dlatego na szczęście pracują nawet w najbardziej pochmurne dni.

Jeśli jesteś mieszkańcem Lubonia i okolic, również możesz uzyskać dofinansowanie na instalację odnawialnych źródeł energii w swoim domu.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

Dofinansowanie i dotacje na fotowoltaikę w Luboniu

W celu poprawy stanu jakości powietrza Urząd Miasta Luboń w roku 2021 przeprowadził nabór wniosków o dofinansowanie wymiany obecnego źródła ciepła. Dotacja przyznawana była na zakup nowego ekologicznego źródła ciepła. Warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji było zlikwidowanie niskoemisyjnego kotła. Kwota jaką można było otrzymać w 2021 roku za montaż pompy ciepła wynosiła 5000 zł.
Wnioski przyjmowane były od 30.03.2021 do 30.04.2021 osobiście w Urzędzie Miasta Luboń, pl. E. Bojanowskiego 2 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl