PROJEKTOWANIE INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH POZNAŃ – WIELKOPOLSKA

Przejście na odnawialne źródła energii jest nieodłącznie związane z pojęciem fotowoltaiki. Ponieważ fotowoltaika jest zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywą do przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną, zoptymalizowane ogniwa słoneczne o coraz lepszej wydajności gwarantują, że wykorzystanie energii słonecznej będzie opłacalne. Szukając w Internecie informacji na temat instalacji fotowoltaicznych, spotkać można się niemalże wyłącznie z pozytywnymi opiniami na ich temat. Trudno się temu dziwić – jest to system w pełni przyjazny dla środowiska naturalnego. Do jego zalet zaliczyć można także bezobsługowość oraz niezależność energetyczną.

DOBÓR ELEMENTÓW SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH

W skład takiego systemu wchodzą między innymi moduły fotowoltaiczne, a także elementy, które mają za zadanie dostosować powstający w ogniwach prąd stały do potrzeb zasilanych urządzeń. W systemie fotowoltaicznym energia elektryczna wytwarzana jest w ogniwach słonecznych poprzez tzw. efekt fotoelektryczny. Jednak pojedyncze ogniwo słoneczne wytwarza tylko niewielką ilość energii elektrycznej, dzięki czemu kilka ogniw słonecznych jest połączonych w moduły fotowoltaiczne. Aby wykorzystać uzyskany prąd stały, potrzebny jest falownik, który przekształca prąd w prąd przemienny.

DOBRY PROJEKT TO PODSTAWA OSZCZĘDNOŚCI ENERGII

Czy fotowoltaika opłaca się? Jak najbardziej! Żywotność modułów szacuje się na około 25-30 lat, podczas gdy taka inwestycja zwraca się już po upływie kilku lat. Możliwość dofinansowania sprawia, że na takie rozwiązanie decydują się nie tylko właściciele firm, lecz również osoby prywatne.

PROJEKTY FOTOWOLTAICZNE NA TERENIE CAŁEJ WIELKOPOLSKI

Nasza firma Consor Energia projekty z zakresu modułów fotowoltaicznych świadczy na terenie całej Wielkopolski. Pozytywne opinie naszych Klientów na temat oferowanych przez nas systemów fotowoltaicznych stanowią potwierdzenie najwyższej ich jakości oraz skuteczności. Jeżeli są Państwo zainteresowani projektowaniem instalacji fotowoltaicznych, zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową.