Fotowoltaika Wolsztyn - panele i pompy ciepła - Consor Energia

Fotowoltaika Wolsztyn – panele i instalacje fotowoltaiczne

Projekt i montaż fotowoltaiki w Wolsztynie i okolicy

Główną przyczyną popularności fotowoltaiki jest chęć obniżenia kosztów energii elektrycznej, dofinansowania gminne i miejskie oraz proekologiczne działanie, na które decyduje się coraz więcej prosumentów.

Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalistów, którzy od lat angażują się w transformację energetyczną, dostarczając niezawodne i efektywne rozwiązania fotowoltaiczne. Nasze portfolio usług obejmuje szeroki zakres możliwości, aby sprostać Państwa indywidualnym potrzebom.

Dlaczego warto wybrać Consor Energia? Przede wszystkim, nasze wieloletnie doświadczenie i dziesiątki zrealizowanych instalacji to nasza najlepsza rekomendacja. Nasz zespół jest doskonale wyszkolony i posiada najnowsze technologie, aby dostarczyć Państwu instalację fotowoltaiczną o najwyższej jakości.

Oferujemy profesjonalny montaż fotowoltaiki zarówno na dachach budynków, jak i na gruncie. Nasze rozwiązania są dopasowane do różnych powierzchni i orientacji, aby maksymalnie wykorzystać potencjał energii słonecznej w Wolsztynie i okolicach. Niezależnie od tego, czy jest to dom, firma czy inny budynek, mamy odpowiednie rozwiązanie dla Państwa.

Nasze usługi nie kończą się na montażu. Jesteśmy Państwu pomocni na każdym etapie procesu, zapewniając pełną obsługę i profesjonalne doradztwo.

W naszym portfolio usług znajdują się również magazyny energii, które pozwalają przechowywać nadmiar wyprodukowanej energii słonecznej na późniejsze wykorzystanie. To znakomita opcja, aby być niezależnym od tradycyjnej sieci energetycznej, korzystając z własnej czystej energii nawet w nocy czy w okresach niewystarczającego nasłonecznienia.

Ponadto, oferujemy serwis systemów fotowoltaicznych, aby zapewnić Państwu spokój i pewność, że Wasza instalacja działa optymalnie przez długie lata. Nasz zespół techników jest gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania i zapewnić fachową opiekę nad Państwa systemem.

Instalacja fotowoltaiczna może także ogrzewać Twój dom. Dzięki ogrzewaniu elektrycznemu, jakimi są między innymi folie i maty grzewcze możemy ogrzewać budynek dzięki energii generowanej przez panele fotowoltaiczne. W Consor Energia przygotujemy kompleksowy projekt instalacji ogrzewania za pomocą folii grzewczych uwzględniając charakterystykę energetyczną projektowanego budynku lub analizując właściwości termiczne budynku już istniejącego. Mając projekt instalacji grzewczej dobieramy wielkość instalacji fotowoltaicznej tak, aby była pokryła ona roczne zużycie przez instalację uwzględniając zużycie prądu przez urządzenia domowe. Zbyt duża moc instalacji spowoduje oddanie nadwyżki do sieci której Klient nie będzie w stanie odebrać (ma na to 365 dni) a to oznacza dłuższy okres zwrotu z inwestycji

Zachęcamy mieszkańców Wolsztyna, Adamowa, Tuchorza, Starego Tuchorza, Nowego Tuchorza, Siedlec i Chorzemina do skorzystania z naszych usług fotowoltaicznych i dołączenia do rosnącej liczby osób, które inwestują w przyszłość energetyczną. 

Powietrzne pompy ciepła w Wolsztynie i okolicy

Powietrzne pompy ciepła w Wolsztynie i okolicy

W Consor Energia w Wolsztynie zamówisz między innymi pompę ciepła typu SHP o dużej zasobności zbiornika i najwyższej klasie energetycznej A+. Pompy SHP znane są w kręgach osób znających tajniki oszczędzania i pro-ekologii jako obojętne środowisku i bardzo wydajne, z zaletą w postaci ich innowacyjności. Pozyskują “czystą” energię bezpośrednio z powietrza znajdującego się dookoła, jak i z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu nie obciążają budżetu prosumentów po sprawnej i właściwej instalacji.

W miastach jak Adamowo, Tuchorza, Stara Tuchorza, Nowa Tuchorza, Siedlec, Chorzemin, gdzie instalacja gazowa nie jest możliwa, powietrzna pompa ciepła stanowi doskonałą alternatywę. Wykorzystuje ona energię zawartą w powietrzu zewnętrznym, przekształcając ją w ciepło do ogrzewania Waszych domów. To nie tylko efektywne rozwiązanie, ale również bezpieczne i przyjazne dla środowiska, eliminujące emisję szkodliwych substancji.

Pompy ciepła jako urządzenia wykorzystujące do pracy energię elektryczną, przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej mogą pełnić funkcję darmowego ogrzewania.

Jeśli szukacie rozwiązania, które pozwoli Wam cieszyć się komfortem ciepła w Waszych domach, jednocześnie dbając o środowisko i oszczędzając na rachunkach, montaż powietrznej pompy ciepła z fotowoltaiką jest odpowiedzią na Wasze potrzeby.

Na fotowoltaikę możesz otrzymać nawet 5000zł dofinansowania z programu Mój Prąd.

 

Opinie o Consor Energia

NixonNixon
14:24 05 Aug 23
Zdecydowanie polecam usługi Consor Energia. Fachowe doradztwo i profesjonalne wykonanie instalacji fotowoltaicznej.
PatrycjaPatrycja
18:18 03 Jul 23
Firma Consor Energia z Panem Jarkiem na czele godna polecenia w 100%. Profesjonalizm, pełnia wiedzy, doradztwo poparte doświadczeniem. Montaż pompy ciepła przebiegał bezproblemowo, terminowość zgodna z ustaleniami, do tego wzorowy kontakt oraz pomoc w uzyskaniu dotacji.
Katarzyna SznajderKatarzyna Sznajder
13:28 10 Jan 23
Świetna firma, ludzie jeszcze lepsi!!! Kontakt z przedstawicielem na bardzo wysokim poziomie. Założenie ogrzewania ( maty i folie grzewcze) wykonane w jeden dzień. Juz ponad rok ogrzewam swój nowy dom matami i foliami grzewczymi firmy Red Snake i jestem bardzo zadowolona. Nie przejmuje sie niczym!!! Polecam serdecznie!
Juras MaksymiukJuras Maksymiuk
13:10 30 Dec 22
Cieszę się, że skorzystałem z usług tej firmy, serdecznie polecam! 😃
Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Wojciech ZysnarskiWojciech Zysnarski
15:26 02 Feb 22
Firma wykonała instalację fotowoltaiczną na dachu nowego domu i ogarnęła w moim imieniu sprawy papierkowe w Enei. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy.
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
Krzysztof KurzawaKrzysztof Kurzawa
03:14 20 Jan 22
Solidna firma, nie ma się do czego przyczepić. Pan Jarek świetnie wszystko wytłumaczył, uświadomił mnie czym trzeba się kierować wybierając ofertę. Swojej instalacji szukałem wśród najtańszych ofert ale jednak zdecydowałem się wydać trochę więcej pieniędzy na trochę lepszy sprzęt i mieć serwis i gwarancje producenta pod ręką. Inwerter Fronius Symo i panele Q.cells już produkują. POLECAM.
Mariusz WyszyńskiMariusz Wyszyński
04:03 18 Jan 22
Mogę w pełni polecić fachowców z Consor energia każdemu kto chce mieć zamontowaną fotowoltaikę z pompą ciepła. Polecono mi zestaw: pompa ciepła Stiebel Eltron, falownik Fronius i panele Bruk Bet. Zestaw nie był tani, ale dzięki wiedzy doradców zrozumiałem że cena nie może być jedynym wyznacznikiem kiedy chodzi o niezawodne systemy pompy ciepła i fotowoltaiki. Zdecydowani polecam!
Stanisław BednarzStanisław Bednarz
12:13 13 Jan 22
Firma Consor wykonała u mnie montaż folii grzewczej wraz z fotowoltaiką. Zarówno proces realizacji, montażu i odbioru przeszedł perfekcyjnie i w pełni profesjonalnie. Wielkim atutem było przejęcie obowiązków zgłoszenia instalacji do sieci przez firmę wykonawczą oraz złożenie wniosku o dotację na fotowoltaikę.
Bartek PolakBartek Polak
08:53 06 Oct 21
Mogę z czystym sumieniem polecić Consor Energia. Zamontowane panele Bruk bet wyglądają i pracują bardzo dobrze. Falownik SMA STP 6.0 pracuje bez zarzutów. Montaż został wykonany z niezwykłą starannością i estetyką. Muszę przyznać że trochę widziałem instalacji pv i widok wiszących kabli pod panelami mnie przerażał, u mnie wszystko ładnie podpięte do konstrukcji. Estetyka zdecydowanie na plus. POLECAM!
Michał ParadowskiMichał Paradowski
14:27 15 Sep 21
Polecam usługi firmy oraz rzeczowych doradców. Montaż systemu Red Snake i fotowoltaiki odbył się rok temu – po roku użytkowania mogę śmiało polecić takie połączenie. Mimo dużych obaw związanych z niewielką popularnością takiego sposobu grzania domu zdecydowałem się i nie żałuję. Grzanie domu jest wygodne, a rachunek po roku prawie za same opłaty stałe. Fotowoltaika dobrana idealnie do naszych potrzeb - w magazynie zostaje nam mały zapas, który chcieliśmy uzyskać na przyszłoroczny montaż klimatyzatora. Mogę śmiało stwierdzić, że doradca wysłuchał naszych potrzeb i oczekiwań, a następnie szczegółowo przelał je na papier i realizację inwestycji.
Krzysztof SarzyńskiKrzysztof Sarzyński
11:44 21 Jul 21
Polecam firmę Consor Energia, dokonali u nas montażu pompy ciepła Stiebel Eltron 7 Premium wraz z buforem 100l oraz zasobnikiem 200l.Otrzymaliśmy pomoc na każdym etapie współpracy. Na szczególną pochwałę zasługuje terminowość i elastyczność. Pompa uruchomiona 2 tygodnie temu ale wiem, że w razie pytań bądź problemów mogę liczyć na Pana Jarosława bądź Instalatora Pana Marka.
MariannaMarianna
13:57 30 Jan 21
Polecam firmę Consor Energia na 100%. Montaż folii grzewczych Red Snake i instalacji fotowoltaicznej został wykonany szybko i profesjonalnie. Proponowane przez doradcę panele IBC Solar i inwerter SMA Solar okazały się trafnym wyborem.
Michał BorkowiczMichał Borkowicz
18:59 28 Nov 20
Polecam firmę Consor Energia z Poznania. Doradca zanim przedstawił ofertę, przyjechał obejrzeć budynek i zrobił krótki wywiad dotyczący zapotrzebowania na energię. Zaproponowano mi inwerter SolarEdge SE5K z optymalizacją ze względu na kilka zacienień występujących na dachu oraz panele IBC Solar o mocy 360W. Cały montaż został wykonany sprawnie i estetycznie. Instalacja produkuje energię bez zarzutów. Zdecydowanie był to dobry wybór.
Władysław AntkowiakWładysław Antkowiak
16:46 12 Sep 20
Polecam firmę Consor Energia. Pełny profesjonalizm. Montaż bez zakłóceń i nie ma żadnych zastrzeżeń do wykonania. Bardzo dobry kontakt z wykonawcą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zamontowanej instalacji którą nam zaproponowano. W domu ciepło i przyjemnie. Polecam !
Hubert LewandowskiHubert Lewandowski
15:01 03 Aug 20
Polecam firmę Consor Energia. Został wykonany u mnie montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 9,9 kWp (System zbudowany z modułów monosol 330 CS5-HC oraz inwertera Huawei SUN2000 10KTL-M0). Firmę cechuje duże doświadczenie z zakresu fotowoltaiki, profesjonalne podejście do klienta, no i najważniejsze- konkurencyjna cena. Sam montaż przebiegł bez problemów, bardzo sprawnie. W ramach usługi zostały załatwione w moim imieniu również wszystkie formalności w Enei. Otrzymałem również pomoc w wypełnieniu wniosku online o dotację z programu Mój Prąd, dzięki czemu trwało to tylko 15 minut. Jestem bardzo zadowolony i będę polecał tego wykonawcę.
Robert MusiałRobert Musiał
19:33 25 Feb 20
Szukając wykonawcy instalacji fotowoltaicznej natrafiłem na firmę Consor Energia. Pracownicy profesjonalnie doradzili mi przy doborze podzespołów i tak powstała instalacja o mocy 9,92kWp. Na dachu zamontowano 31 sztuk paneli IBC Solar o mocy 320W. Panele podpięto do falownika SMA STP 10.0-3AV-40 którego moc pozwala na rozbudowę instalacji w przyszłości. Firma zajęła się kompleksowo procesem przyłączenia instalacji do sieci oraz przygotowaniem wniosku o dotację z programu Mój Prąd dzięki czemu dostałem zwrot 5000 zł. Zdecydowanie polecam!
js_loader

Elektryczne ogrzewanie podłogowe i maty grzejne Wolsztyn

W ścisłej czołówce proekologicznych rozwiązań – na czele z fotowoltaiką – są między innymi folie grzewcze, działające jako podłogowe ogrzewanie fotowoltaiką. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest znacznie tańsze niż tradycyjne ogrzewanie grzejnikami, jak i przyjemniejsza dla oka – głównie ze względu na sprytnie ukryte elementy grzejne znajdujące się pod panelami. Równie istotny jest równomierny rozkład temperatury w każdym pomieszczeniu, jak i komfortowo ciepła podłoga, a także fakt, iż ciepło w głównej mierze zostaje oddane poprzez promieniowanie.
Podłogowe ogrzewanie elektryczne staje się zatem nie tylko ekologicznym rozwiązaniem (większa sprawność), lecz także bardzo komfortowym i sprzyjającym wypoczynkowi oraz aktywności.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe i maty grzejne Wolsztyn

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę w Wolsztynie

W celu poprawy stanu jakości powietrza Urząd Miejski Wolsztyn w roku 2021 przeprowadził nabór wniosków o dofinansowanie wymiany obecnego źródła ciepła. Dotacja przyznawana była na zakup nowego ekologicznego źródła ciepła. Warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji było zlikwidowanie niskoemisyjnego kotła. Kwota jaką można było otrzymać w 2021 roku za montaż pompy ciepła wynosiła 5000 zł.

Wnioski należało składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, ul. Rynek 1 w okresie od 01.03.2021 do 31.03.2021r.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 722 111 770

Fotowoltaika Wolsztyn – najczęściej zadawane pytania

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Tak, a umożliwają do magazyny energii, dzięki którym możemy magazynować energię, a później ją wykorzystać. W przypadku braku energii z sieci, każdy posiadacz magazynu energii, może tę energię pobrać z własnego akumulatora, dzięki czemu wciąż korzysta z dowolnych urządzeń elektrycznych w domu.

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Tak, powietrzna pompa ciepła stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej instalacji gazowej. Dzięki swojej efektywności i przyjazności dla środowiska, pompa ciepła jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, zwłaszcza w połączeniu z fotowoltaiką. W miastach, gdzie nie można mieć instalacji gazowej jak Adamowo, Tuchorza, Stara Tuchorza, Nowa Tuchorza, Siedlec, Chorzemin jest to zalecana alternatywa.

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne i korzystać z fotowoltaiki w Wielkopolsce.

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.