Fotowoltaika Wolsztyn - pompy ciepła, panele i instalacje fotowoltaiczne - Consor Energia Fotowoltaika Poznań
Consor Energia Banner

FOTOWOLTAIKA WOLSZTYN – PANELE I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

PROJEKT I MONTAŻ FOTOWOLTAIKI I OGRZEWANIA ELEKTRYCZNEGO

Aleksander Becquerel w 1839 roku, opisując dość dogłębnie ogniwo fotowoltaiczne, nie przewidział, że skala jego użytkowania prawie 200 lat później będzie tak duża. Główną przyczyną popularności fotowoltaiki jest chęć obniżenia kosztów energii elektrycznej, dofinansowania gminne i miejskie oraz proekologiczne działanie, na które decyduje się coraz więcej prosumentów

Instalacja fotowoltaiczna może także ogrzewać Twój dom. Dzięki ogrzewaniu elektrycznemu, jakimi są między innymi folie i maty grzewcze możemy ogrzewać budynek dzięki energii generowanej przez panele fotowoltaiczne. W Consor Energia przygotujemy kompleksowy projekt instalacji ogrzewania za pomocą folii grzewczych uwzględniając charakterystykę energetyczną projektowanego budynku lub analizując właściwości termiczne budynku już istniejącego. Mając projekt instalacji grzewczej dobieramy wielkość instalacji fotowoltaicznej tak, aby była pokryła ona roczne zużycie przez instalację uwzględniając zużycie prądu przez urządzenia domowe. Zbyt duża moc instalacji spowoduje oddanie nadwyżki do sieci której Klient nie będzie w stanie odebrać (ma na to 365 dni) a to oznacza dłuższy okres zwrotu z inwestycji

POMPY CIEPŁA TYPU SHP W WOLSZTYNIE

W Consor Energia w Wolsztynie zamówisz między innymi pompę ciepła typu SHP o dużej zasobności zbiornika i najwyższej klasie energetycznej A+. Pompy SHP znane są w kręgach osób znających tajniki oszczędzania i pro-ekologii jako obojętne środowisku i bardzo wydajne, z zaletą w postaci ich innowacyjności. Pozyskują “czystą” energię bezpośrednio z powietrza znajdującego się dookoła, jak i z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu nie obciążają budżetu prosumentów po sprawnej i właściwej instalacji.

Pompy ciepła jako urządzenia wykorzystujące do pracy energię elektryczną, przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej mogą pełnić funkcję darmowego ogrzewania.

Na fotowoltaikę możesz otrzymać nawet 5000zł dofinansowania z programu Mój Prąd.

Opinie o Consor Energia

Paweł BorowiakPaweł Borowiak
04:40 25 Jun 22
Jeżeli ktoś szuka firmy do montażu fotowoltaiki to zdecydowanie polecam tą firmę. Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, wszystkie formalności załatwiane za klienta. POLECAM
Przemysław KonopkaPrzemysław Konopka
05:00 16 May 22
Polecam tę firmę. Instalacja fotowoltaiczna została wykonana zgodnie z ustaleniami. Wszystko działa beż zarzutów. Firma zdecydowanie na TAK.
Arek KawalecArek Kawalec
16:45 14 May 22
Zdecydowanie polecam Consor energia. Wykonali u mnie montaż pompy ciepła Stiebel eltron HPA-0 8 Plus z wieżą hydrauliczną. Wszystko w terminie, czysto i schludnie. Zdecydowanie jest to firma która poważnie traktuje ten biznes a nie kolejni naganiacze którzy na spotkanie wpadają z wypełnioną umową.
Maciej WojtaszekMaciej Wojtaszek
03:12 13 May 22
Na tę firmę natknęliśmy się przy okazji montażu fotowoltaniki u mojego brata. Akruat montowali panele i w tym czasie był przedstawiciel. Wszystko wytłumaczył, obliczył i miesiąc później też mieliśmy panele . Zdecydowanie polecam!
Ryszard KrajewskiRyszard Krajewski
15:05 11 May 22
Mieliśmy okazję współpracować z Consor Energia przy modernizacji systemy grzewczego w naszym zakładzie produkcyjnym. Zamontowana pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium zasila przestrzeń biurową oraz pomieszczenia socjalne. Mieliśmy pewne obawy co do wydajności powietrznej pompy ciepła. Argumenty przedstawione przez repreentanta firmy przekonały nas i postanowiliśmy zainwestować w to urządzenie. Pomimo naszych obaw, w okresie zimowym było ciepło i komfortowo. Polecamy usługi firmy, rzetelnie i z pasją!
Blanka JaroszewskaBlanka Jaroszewska
15:41 21 Jan 22
Przy wyborze wykonawcy pompy ciepła kierowaliśmy się z mężem przede wszystkim profesjonalnym doradztwem. Sprawy ogrzewania to nie nasza działka dlatego szukaliśmy kogoś kto w rzetelny sposób wyjaśni nam na czym polega ogrzewanie pompą ciepła i dobierze optymalny do naszych potrzeb system. W gąszczu ofert i sprzedawców, obiecujących złote góry wybraliśmy firmę która jak się okazało, stawia na profesjonalne doradztwo i profesjonalny montaż. Tego właśnie szukaliśmy i nie zawiedliśmy się. Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA-O 8 Plus flex Set okazała się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy.
js_loader

ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE I MATY GRZEJNE WOLSZTYN

W ścisłej czołówce proekologicznych rozwiązań – na czele z fotowoltaiką – są między innymi folie grzewcze, działające jako podłogowe ogrzewanie fotowoltaiką. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest znacznie tańsze niż tradycyjne ogrzewanie grzejnikami, jak i przyjemniejsza dla oka – głównie ze względu na sprytnie ukryte elementy grzejne znajdujące się pod panelami. Równie istotny jest równomierny rozkład temperatury w każdym pomieszczeniu, jak i komfortowo ciepła podłoga, a także fakt, iż ciepło w głównej mierze zostaje oddane poprzez promieniowanie.
Podłogowe ogrzewanie elektryczne staje się zatem nie tylko ekologicznym rozwiązaniem (większa sprawność), lecz także bardzo komfortowym i sprzyjającym wypoczynkowi oraz aktywności.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Wolsztyn

W celu poprawy stanu jakości powietrza Urząd Miejski Wolsztyn w roku 2021 przeprowadził nabór wniosków o dofinansowanie wymiany obecnego źródła ciepła. Dotacja przyznawana była na zakup nowego ekologicznego źródła ciepła. Warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji było zlikwidowanie niskoemisyjnego kotła. Kwota jaką można było otrzymać w 2021 roku za montaż pompy ciepła wynosiła 5000 zł.

Wnioski należało składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, ul. Rynek 1 w okresie od 01.03.2021 do 31.03.2021r.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl