FOTOWOLTAIKA WOLSZTYN – PANELE I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

PROJEKT I MONTAŻ FOTOWOLTAIKI I OGRZEWANIA ELEKTRYCZNEGO

Aleksander Becquerel w 1839 roku, opisując dość dogłębnie ogniwo fotowoltaiczne, nie przewidział, że skala jego użytkowania prawie 200 lat później będzie tak duża. Główną przyczyną popularności fotowoltaiki jest chęć obniżenia kosztów energii elektrycznej, dofinansowania gminne i miejskie oraz proekologiczne działanie, na które decyduje się coraz więcej prosumentów

Instalacja fotowoltaiczna może także ogrzewać Twój dom. Dzięki ogrzewaniu elektrycznemu, jakimi są między innymi folie i maty grzewcze możemy ogrzewać budynek dzięki energii generowanej przez panele fotowoltaiczne. W Consor Energia przygotujemy kompleksowy projekt instalacji ogrzewania za pomocą folii grzewczych uwzględniając charakterystykę energetyczną projektowanego budynku lub analizując właściwości termiczne budynku już istniejącego. Mając projekt instalacji grzewczej dobieramy wielkość instalacji fotowoltaicznej tak, aby była pokryła ona roczne zużycie przez instalację uwzględniając zużycie prądu przez urządzenia domowe. Zbyt duża moc instalacji spowoduje oddanie nadwyżki do sieci której Klient nie będzie w stanie odebrać (ma na to 365 dni) a to oznacza dłuższy okres zwrotu z inwestycji

POMPY CIEPŁA TYPU SHP W WOLSZTYNIE

W Consor Energia w Wolsztynie zamówisz między innymi pompę ciepła typu SHP o dużej zasobności zbiornika i najwyższej klasie energetycznej A+. Pompy SHP znane są w kręgach osób znających tajniki oszczędzania i pro-ekologii jako obojętne środowisku i bardzo wydajne, z zaletą w postaci ich innowacyjności. Pozyskują “czystą” energię bezpośrednio z powietrza znajdującego się dookoła, jak i z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu nie obciążają budżetu prosumentów po sprawnej i właściwej instalacji.

Pompy ciepła jako urządzenia wykorzystujące do pracy energię elektryczną, przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej mogą pełnić funkcję darmowego ogrzewania.

Na fotowoltaikę możesz otrzymać nawet 5000zł dofinansowania z programu Mój Prąd.

ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE I MATY GRZEJNE WOLSZTYN

W ścisłej czołówce proekologicznych rozwiązań – na czele z fotowoltaiką – są między innymi folie grzewcze, działające jako podłogowe ogrzewanie fotowoltaiką. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest znacznie tańsze niż tradycyjne ogrzewanie grzejnikami, jak i przyjemniejsza dla oka – głównie ze względu na sprytnie ukryte elementy grzejne znajdujące się pod panelami. Równie istotny jest równomierny rozkład temperatury w każdym pomieszczeniu, jak i komfortowo ciepła podłoga, a także fakt, iż ciepło w głównej mierze zostaje oddane poprzez promieniowanie.
Podłogowe ogrzewanie elektryczne staje się zatem nie tylko ekologicznym rozwiązaniem (większa sprawność), lecz także bardzo komfortowym i sprzyjającym wypoczynkowi oraz aktywności.

Obecne i przyszłe dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę Wolsztyn

W celu poprawy stanu jakości powietrza Urząd Miejski Wolsztyn w roku 2021 przeprowadził nabór wniosków o dofinansowanie wymiany obecnego źródła ciepła. Dotacja przyznawana była na zakup nowego ekologicznego źródła ciepła. Warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji było zlikwidowanie niskoemisyjnego kotła. Kwota jaką można było otrzymać w 2021 roku za montaż pompy ciepła wynosiła 5000 zł.

Wnioski należało składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, ul. Rynek 1 w okresie od 01.03.2021 do 31.03.2021r.

Skontaktuj się z Nami w celu uzyskania informacji na temat przyszłych dofinansowań.
Tel: +48 726 430 861
E-mail: m.kmieciak@consorenergia.pl