Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Środa Wielkopolska

fotowoltaika Środa Wielkopolska

Hasło ”fotowoltaika” oznacza nic innego jak zamianę energii słonecznej na energię elektryczną. Możliwość zaoszczędzenia na rachunkach oraz perspektywa niezależności energetycznej sprawiła, że montaż fotowoltaiki staje się coraz powszechniejszy. Panele słoneczne umieszczane na dachu posesji, przy odpowiednim doborze komponentów, potrafią wyglądać niezwykle okazale i nad wyraz estetycznie. Montaż instalacji fotowoltaicznych w Środzie Wielkopolskiej możliwy jest dzięki firmie Consor Energia. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i cieszymy się zaufaniem klientów co przekłada się na pozytywne opinie. Panele fotowoltaiczne w Środzie Wlkp są więc na wyciągnięcie ręki. Unowocześnij swój budynek, wprowadź ekologiczne rozwiązania i ciesz się niższymi rachunkami za energię elektryczną.

Pompy ciepła z fotowoltaiką Środa Wielkopolska

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Środzie Wlkp to jedno, natomiast pompy ciepła w Środzie Wlkp to drugi sposób na wykorzystanie energii odnawialnej w swoim domu. Dzięki temu oprócz niższych rachunków za energię elektryczną można zyskać całkowicie bezobsługowy i ekologicznym system ogrzewania domu i ciepłej wody. Montaż pompy ciepła w Środzie Wielkopolskiej możliwy jest dzięki naszej firmie – Consor Energia. Działamy na terenie województwa wielkopolskiego, chętnie doradzamy przy doborze odpowiedniego systemu i wspieramy w znalezieniu odpowiedniej formy finansowania. Oferujemy podzespoły uznanych producentów, charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. W naszej ofercie znajdują się m. in. inwertery solarne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz zbiorniki co i cwu. Zapraszamy do kontaktu.

Pompy ciepła Środa Wielkopolska i okolice

Dofinansowanie do fotowoltaiki Środa Wielkopolska

Fotowoltaika- dofinansowanie i dotacje w Środzie Wlkp 2021

Dzięki ogólnopolskim programom, takim jak ”Mój prąd”, czy ”Czyste powietrze” można uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Środzie Wlkp. W celu wybrania najlepszego programu wystarczy wpisać ”dofinansowanie do fotowoltaiki 2021”. Dzięki dodatkowym funduszom, instalacje fotowoltaiczne w Środzie Wlkp cieszą się coraz większą popularnością. To ogromny krok naprzód w rozwoju miasta i dążeniu do niezależności energetycznej jego mieszkańców. Głównym celem wymienionych projektów jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Na projekt przeznaczono 103 mld złotych. Poza dofinansowaniem z programu Czyste Powietrze i Mój Prąd, inwestorom przysługuje ulga termomodernizacyjna na jedno odliczenie od wysokości 53 000 zł na podatnika niezależnie od liczby nieruchomości, jaką dysponuje.

Fotowoltaika Środa Wielkopolska – najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga pozwolenia na budowę?

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jakie urządzenia mogą być zasilane z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej?

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Czy kąt i położenie dachu względem kierunków świata ma znaczenie?

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca?

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Czy moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

Jak obsługiwać instalację fotowoltaiczną?

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Czy przyłączenie mikroinstalacji do sieci wiąże się z opłatami?

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne to ten sam system?

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

Jak szybko zwróci się inwestycja w system fotowoltaiczny?

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.