Fotowoltaika Rawicz – Instalacje fotowoltaiczne

fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Rawicz

Rozwój instalacji bazujących na odnawialnych źródłach energii postępuje niezwykle szybko. Jednym z najpopularniejszych źródeł takiej energii jest fotowoltaika, która jest technologią na tyle uniwersalną, że instalacje można zamontować niemal w każdym rodzaju budynku. Panele fotowoltaiczne we Wrześni mogą być montowane na dachach o różnych pokryciach a jeśli połać dachu jest niewystarczająca i dysponuje się odpowiednią powierzchnią gruntu panele fotowoltaiczne można zainstalować na stelażach naziemnych. Dzięki tym możliwością panele fotowoltaiczne dobrze nadają się do różnego rodzaju budynków i obiektów przemysłowych. Praktycznie cała powierzchnia Polski w tym okolice Wrześni i całe województwo Wielkopolskie zaliczają się do terenów, na którym instalacje solarne są opłacalne i szybko się zwracają, zwłaszcza że dofinansowanie do fotowoltaiki we Wrześni jest dostępne. Montowane przez nas instalacje są dzięki temu bardzo opłacalne. 

Pompy ciepła w Rawiczu

Decydując się na zakup i montaż pompy ciepła warto rozważyć również inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Zadaniem pompy ciepła jest przede wszystkim ogrzewanie domów z pomocą energii pochodzącej ze źródeł naturalnych. Pompa ciepłej wody użytkowej będzie dodatkowo wymagała specjalnego zasobnika. Pompy ciepła w Rawiczu, tak jak w całej Polsce, są cenione jako ekologiczne urządzenia grzewcze, które pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej pompy ciepła może stanowić wyzwanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zapewniamy profesjonalny montaż pompy ciepła w Rawiczu. Ponadto oferujemy różnorodne elementy, które bywają niezbędne przy instalacji pompy ciepła co. W naszym sklepie można znaleźć między innymi: zasobniki do pomp ciepła, sterowniki do pomp CO i CWU, automatykę do pompy ciepła cwu.

Pompy ciepła Rawicz

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Rawiczu

Montaż fotowoltaiki może wzbudzać obawy związane z kosztami tej inwestycji. Z pewnością przydatna będzie informacja o tym, że możliwe jest dofinansowanie do fotowoltaiki w Rawiczu. W przypadku fotowoltaiki dofinansowanie 2021 zapewniają dwa programy: Czyste Powietrze i Mój Prąd.

Program Czyste Powietrze powinien zainteresować przede wszystkim właścicieli lub współwłaścicieli budynków jednorodzinnych. Dotację należy przeznaczyć na wymianę starych źródeł ciepła, a także na prace, jakich będzie wymagała termomodernizacja. Kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 30 000 zł bądź 37 000 zł w przypadku podwyższonego poziomu dofinansowania. Z kolei program Mój Prąd stworzono z myślą o osobach fizycznych, które chcą wytwarzać energię elektryczną przeznaczoną na własne potrzeby. Według zasad programu, można uzyskać zwrot maksymalnie 50 % kosztów inwestycji, przy czym dotacja na jedną instalację nie może przekroczyć 5 000 zł. Dofinansowanie jest zwolnione z podatku PIT, a przy rozliczaniu kosztów nieobjętych dotacją i można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Warto zauważyć, że koszt instalacji fotowoltaicznych w Rawiczu powinien zwrócić się w czasie od 6 do 8 lat od momentu ich zainstalowania.

Stworzyliśmy Consor Energia, aby pomóc w walce z zagrożeniami, z jakimi musi zmagać się środowisko naturalne. Posiadamy duże doświadczenie, poparte licznymi realizacjami, które stanowią niezawodne źródła energii w wielu domach. Z chęcią doradzimy w doborze najwłaściwszych produktów i odpowiemy na pytania związane z instalacjami fotowoltaicznymi w Rawiczu.

Fotowoltaika Rawicz – najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga pozwolenia na budowę?

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jakie urządzenia mogą być zasilane z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej?

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Czy kąt i położenie dachu względem kierunków świata ma znaczenie?

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca?

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Czy moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

Jak obsługiwać instalację fotowoltaiczną?

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Czy przyłączenie mikroinstalacji do sieci wiąże się z opłatami?

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne to ten sam system?

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

Jak szybko zwróci się inwestycja w system fotowoltaiczny?

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.