Fotowoltaika Jarocin – instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Jarocin

Fotowoltaika w Jarocinie to coraz bardziej powszechna forma optymalizowania kosztów eksploatacyjnych budynków komercyjnych jak i prywatnych. Dzięki realizowanym przez nas inwestycjom, klienci są w stanie zdecydowanie zmniejszyć koszty bieżących rachunków za energię. Fotowoltaika pozwala na zredukowanie opłat za energię nawet do zera, przy zamontowaniu instalacji o mocy adekwatnej do potrzeb. Oferujemy doradztwo i kompleksowy montaż instalacji oraz załatwienie wszelkich formalności związanych z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci. Panele fotowoltaiczne w Jarocinie można zamontować niemal na każdym dachu – zarówno skośnym, jak i płaskim, a nawet na wolnostojących stelażach. Panele słoneczne bardzo dobrze sprawdzają się w naszej szerokości geograficznej stąd ich rosnąca popularność, w Jarocinie i całym województwie Wielkopolskim, gdzie realizujemy inwestycje. 

Pompy ciepła CWU i CO z fotowoltaiką Jarocin

Instalacje fotowoltaiczne idealnie uzupełniają się z innym źródeł energii, jakimi są pompy ciepła. W naszym zakresie oferujemy montaż pomp ciepła na terenie Jarocina wraz z instalacjami fotowoltaicznymi, co pozwoli na osiągnięcie niezależności energetycznej budynku, a także sprawi, że bieżące koszty opłat eksploatacyjnych mogą się radykalnie obniżyć, a nawet spaść do zera. Tego typu instalacje montujemy zarówno w nowobudowanych budynkach, jak i już istniejących, które są remontowane lub dopasowywane do norm energooszczędności. 

Pompy ciepła CWU CO Jarocin

Dofinansowanie na fotowoltaikę Jarocin

Fotowoltaika – dofinansowanie i dotacje w Jarocinie

Inwestycja w odnawialne źródła energii jest bardziej opłacalna, gdy przeanalizuje się możliwości na dofinansowanie do fotowoltaiki w Jarocinie. Aktualnie dostępne programy rządowy są ogólnopolskie i w każdym regionie dotacja jest przyznawana na takich samych zasadach. Realizujemy wiele inwestycji u klientów, którzy skorzystali z powyższych programów i cenią sobie ten rodzaj wsparcia. Szczegółowe informacje na temat regulaminów i zasad poszczególnych programów dostępne są na odpowiednich stronach rządowych. Fotowoltaika cena może być dość wysoka, jednak zawsze jest to opłacalna inwestycja, a zwłaszcza wtedy, gdy skorzysta się z dofinansowania. Fotowoltaika Jarocin oferowana jest przez różne firmy, ale my gwarantujemy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa i montażu. 

Fotowoltaika Jarocin – najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga pozwolenia na budowę?

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jakie urządzenia mogą być zasilane z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej?

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Czy kąt i położenie dachu względem kierunków świata ma znaczenie?

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca?

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Czy moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

Jak obsługiwać instalację fotowoltaiczną?

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Czy przyłączenie mikroinstalacji do sieci wiąże się z opłatami?

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne to ten sam system?

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

Jak szybko zwróci się inwestycja w system fotowoltaiczny?

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.