Połączenie instalacji fotowoltaicznej z foliami grzewczymi Red Snake - Consor Energia Fotowoltaika Poznań

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z foliami grzewczymi Red Snake

Prąd uzyskany ze słońca można wykorzystać w niezwykle efektywny sposób. Na myśl przychodzi przede wszystkim zyskująca ogromną popularność fotowoltaika, za pomocą której można ogrzewać swój dom. Jak to zrobić? Odpowiedzią na to pytanie może być folia grzewcza Red Snake. Biorąc pod uwagę dotacje do instalacji fotowoltaicznej oraz możliwość odliczenia podstawy obliczenia podatku dochodowego, takie rozwiązanie może stanowić świetną alternatywę dla ogrzewania gazowego i przynosić wymierne korzyści w postaci generowania oszczędności. Dodatkową zaletą folii grzewczych i fotowoltaiki jest fakt, że budynek nie potrzebuje komina i kotłowni, a zaoszczędzone środki można przeznaczyć na inny cel. Folie grzewcze, które wykorzystują podczerwień do zapewnienia komfortu cieplnego, potrzebują nawet 60% mniej energii niż w przypadku innych systemów. Rozwiązaniem polegającym na połączeniu instalacji fotowoltaicznej z foliami grzewczymi z pewnością warto się zainteresować.

WZROST ZAINTERESOWANIA FOTOWOLTAIKĄ

Fotowoltaika i wykorzystanie energii słonecznej stanowi w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu. Z instalacji fotowoltaicznej każdego roku korzysta coraz większa liczba użytkowników. To niezwykle ekologiczne rozwiązanie znakomicie sprawdza się przede wszystkim do zasilania gospodarstw domowych, domków letniskowych oraz obszarów, które znajdują się poza zasięgiem sieci elektroenergetycznej. Instalacja fotowoltaiczna to stosunkowo prosty schemat, w skład którego wchodzi moduł fotowoltaiczny, inwerter, a w przypadku instalacji wyspowych także akumulator energii. Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, a jej trwałość wynosi około 25 lat. Generowanie własnej energii elektrycznej daje szansę na spore oszczędności, dlatego jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci.

CZYM JEST FOLIA GRZEWCZA RED SNAKE?

Folia grzewcza pod panele marki Red Snake stanowi niezwykle interesujący produkt. To bardzo cienka folia, która posiada grubość 0,45 mm. Elementem grzejnym jest tkanina wykonana z włókien węglowych z pastą karbonu. To właśnie ten element odpowiada za stałe ogrzewanie, do czego wykorzystuje bezpieczne promieniowanie podczerwone. Folie Red Snake doskonale nadają się do zapewnienia podstawowego źródła ciepła w domu lub też mogą stanowić punktowe dogrzewanie.

Istnieje pełna swoboda, jeśli chodzi o montaż tego elementu w swoim domu. Folia grzewcza bardzo często wykorzystywana jest pod panele lub płytki zapewniając tym samym bardzo ekonomiczne ogrzewanie podłogowe. Z powodzeniem znajdzie jednak zastosowanie również na powierzchni ściany lub sufitu. Największym atutem takiego rozwiązania jest oszczędność. Do zapewnienia komfortu cieplnego folie zużywają nawet 60% mniej energii w porównaniu do innych systemów. Jeśli jednak folia grzewcza zostanie wykorzystana z instalacja fotowoltaiczną, wówczas użytkownik zapewnić może sobie darmowe ogrzewanie swojego domu.

FOLIA GRZEWCZA Z INSTALACJĄ FOTOWOLTAICZNĄ, CZYLI BRAK RACHUNKÓW ZA PRĄD

Fotowoltaika połączona z folią, to niezwykle korzystna instalacja, która umożliwi pozbycie się rachunków za prąd, a co za tym idzie także za ogrzewanie domu. Oprócz generowania oszczędności jest to także rozwiązanie dobre dla środowiska. System folii grzewczych do prawidłowego działania wymaga energii elektrycznej. Odpowiedniej mocy instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje nadwyżkę prądu którą, zgodnie z ustawą, możemy zmagazynować w sieci dystrybucyjnej. W okresie zapotrzebowania systemu na energię elektryczną do ogrzania pomieszczeń możemy tę nadwyżkę z sieci odebrać i ogrzewać dom całkowicie za darmo.

Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet. Oprócz braku opłat za prąd i gaz, nie musimy martwić się o koszty związane z budową komina w powstającym domu, zakupem kotła lub rozprowadzeniem rur instalacji centralnego ogrzewania. Folia grzewcza z instalacją fotowoltaiczną to ciekawy pomysł dla miłośników ekologicznych rozwiązań, które gwarantują uzyskiwanie oszczędności. Wysoka trwałość folii sprawia, że jej zakup zwróci się bardzo szybko

Jarosław Wielgus Consor Energia
Artykuł napisany przez

Jarosław Wielgus

Założyciel firmy Consor Energia. Ekologia była w kręgu moich zainteresowań już od najmłodszych lat. Odnawialne źródła energii były więc naturalnym następstwem tego nurtu. Swoją pasję do ekologii i OZE rozwijałem na studiach, której zwieńczeniem było napisanie i obronienie pracy magisterskiej dotyczącej gruntowych kolektorów słonecznych. Dbanie o środowisko jest dla mnie niezwykle istotne i odgrywa ważną rolę w moim życiu, a wykorzystanie źródeł odnawialnych pasjonuje mnie po dziś dzień.

Realizacje Consor Energia

Najnowsze wpisy

W Polsce istnieją różne założenia i zasady dotyczące rozliczeń za energię odnawialną. W tym artykule omówimy aktualne zasady rozliczeń za energię odnawialną oraz wyjaśnimy przyszłe zmiany w sposobie rozliczania. Dowiesz się również, jak maksymalizować korzyści z instalacji fotowoltaicznej przez cały rok, w tym dlaczego jest ona skuteczna głównie w słoneczne dni oraz jak montaż magazynu energii może umożliwić autokonsumpcję po zmroku. […]

Czytaj dalej… from Jak zoptymalizować korzyści z instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii i turbiny wiatrowej?

Rozważając budowę przydomowej elektrowni wiatrowej, stajemy przed szeregiem wyzwań i decyzji, które mogą wydawać się przytłaczające. Proces uzyskania pozwolenia na budowę takiego obiektu wymaga nie tylko zgromadzenia odpowiednich dokumentów, ale także zrozumienia wpływu, jaki nasza inwestycja będzie miała na środowisko oraz lokalną społeczność. To zadanie, które wymaga nie tylko determinacji, ale również dokładnej wiedzy na temat procedur i przepisów prawnych. […]

Czytaj dalej… from Jak uzyskać pozwolenie na budowę przydomowej elektrowni wiatrowej?

Wybór lokalizacji dla przydomowej elektrowni wiatrowej na terenie rolnym może być kluczowy dla jej efektywności i rentowności. W kontekście rosnącego zapotrzebowania na odnawialne źródła energii, rolnicy stają przed wyjątkową szansą na wykorzystanie swoich obszarów do produkcji zielonej energii. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak optymalnie wybrać miejsce pod instalację turbin wiatrowych, aby maksymalizować ich wydajność oraz jakie korzyści mogą płynąć z takiej inwestycji […]

Czytaj dalej… from Najlepsze miejsca do instalacji przydomowych elektrowni wiatrowych na terenach rolniczych