Fotowoltaika Czarnków Trzcianka - realizacja
12
Wrz
2019

Fotowoltaika Czarnków Trzcianka – instalacja o mocy 3,1kWp, 10 paneli solarnych

Malowniczy domek letniskowy w lesie także może mieć możliwość produkowania prądu na własny użytek. Przykładem może być wieś Kwiejce w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Właściciele tego pięknego miejsca zdecydowali się na instalację o mocy 3,1kWp na którą składa się 10 paneli solarnych włoskiego producenta firmy EXE Solar A-EXM o mocy 310W.

Inwerter Solarny Fronius Symo 3.0-3-S przetwarza prąd stały generowany przez moduły fotowoltaiczne na prąd zmienny, który zasila urządzenia RTV i AGD w budynku. Nasi Klienci właśnie wyremontowali poddasze i chcą je ogrzewać energią elektryczną.

Falownik o mocy nominalnej 3kW pozostawia sporą rezerwę do rozbudowy instalacji kiedy przez ogrzewanie zwiększy się zużycie prądu. Austriacki producent przetwornic Fronius potwierdza że model Symo 3.0-3-S, przy spełnieniu określonych warunków, może być przewymiarowany po stronie DC o 100% mocy znamionowej, bez anulowania gwarancji producenta. Falowniki Fronius charakteryzują się bardzo szerokim zakresem napięć i wysoką wartością prądów wejściowych, dzięki czemu oferują wyjątkową elastyczność przy projektowaniu instalacji.

Mieszkańców Drezdenka, Czarnkowa, Trzcianki i innych okolicznych miejscowości zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź galerię! ⬇️