W dzisiejszych czasach, w miarę wzrostu świadomości ekologicznej oraz dążenia do zrównoważonego rozwoju, inwestycje w odnawialne źródła energii stają się kluczowym elementem transformacji energetycznej. W tym kontekście, turbiny wiatrowe odgrywają istotną rolę jako efektywne narzędzie do wytwarzania czystej energii elektrycznej.
Falcon Silence to seria poziomych turbin wiatrowych, charakteryzujących się niezwykle niskim poziomem hałasu. Przy średnim wietrze generują one dźwięk porównywalny do ludzkiej mowy (30 dB w odległości 50 m przy prędkości wiatru 8 m/s). Do wytwarzania energii wykorzystano efektywny, trójfazowy generator magnetyczny. Turbiny Falcon są produkowane w jednej z największych fabryk turbin wiatrowych na świecie, a ponad 15-letnie doświadczenie producenta pozwoliło na dostarczanie urządzeń opartych na najnowszych technologiach i cechujących się najwyższą jakością.
Dzięki długim i doskonale wyprofilowanym skrzydłom turbiny tej serii szybko osiągają optymalne obroty. Charakteryzują się również solidną konstrukcją, co gwarantuje maksymalną wydajność przez wiele lat. Zaprojektowany w taki sposób generator utrzymuje niezmienne parametry pracy przez co najmniej 20 lat. Turbiny Falcon Silence doskonale sprawdzają się w polskich warunkach wiatrowych.
W systemie został wykorzystany falownik Falcon (On-Grid) z wbudowanym kontrolerem zostały specjalnie zaprojektowane do współpracy z małymi elektrowniami wiatrowymi, wykorzystującymi generatory synchroniczne z magnesami trwałymi. Inwertery umożliwiają bezproblemowe przesyłanie energii wytworzonej przez elektrownie wiatrowe do jednofazowej lub trójfazowej sieci elektrycznej w układzie On-Grid. Inwertery te działają w pełni autonomicznie, zapewniając efektywne funkcjonowanie systemu. Urządzenia zostały programowane zgodnie z charakterystyką pracy poszczególnych modeli turbin wiatrowych Falcon Silence, co pozwala na optymalne dostosowanie do różnych warunków i parametrów pracy turbin.
Przydomowe turbiny wiatrowe FALCON to rodzaj mikroinstalacji, na którą nie potrzeba pozwolenia na budowę – pod warunkiem, że jest montowana na konstrukcji nośnej budynku i jej wysokość nie przekroczy 3 m ponad budynek (ma wtedy moc maksymalnie 2 kW). Inaczej wygląda sytuacja w przypadku montażu turbiny na maszcie. Odległość montowanej w ten sposób instalacji od granicy działki sąsiada nie może być mniejsza niż wysokość masztu z turbiną. Jednocześnie całkowita jej wysokość nie może przekroczyć 12 m, a moc 50 kW.
W perspektywie przyszłości, decyzja o inwestycji w turbinę wiatrową staje się nie tylko wyborem odpowiedzialnym wobec środowiska, ale także strategicznym posunięciem w kontekście długoterminowej efektywności energetycznej. Dlatego też, patrząc ku przyszłości, warto rozważyć tę ekologiczną inwestycję jako krok w stronę bardziej zrównoważonego i energetycznie efektywnego jutra.
Dowiedz się, jak turbiny wiatrowe mogą przynieść małym firmom realne oszczędności. Sprawdź koszty, korzyści i zastosowanie tej zielonej technologii. […]
Czytaj dalej… from Turbiny wiatrowe w małych biznesach – szansa na oszczędności
Dowiedz się, jak turbiny wiatrowe mogą przynieść małym firmom realne oszczędności. Sprawdź koszty, korzyści i zastosowanie tej zielonej technologii. […]
Czytaj dalej… from Energia wiatrowa, a niezależność energetyczna gospodarstwa domowego
Przy wyborze lokalizacji pod turbinę wiatrową kluczowym czynnikiem jest siła i częstotliwość występowania wiatrów. W Polsce istnieją konkretne strefy, w których wiatr wieje regularnie z większą prędkością, co sprawia, że są to idealne miejsca do instalacji turbin. […]
Czytaj dalej… from Jaka jest optymalna lokalizacja dla turbiny wiatrowej?