Panele Solarne Kórnik, Zaniemyśl, Rogalin, Mieczewo
24
Wrz
2019

Instalacja fotowoltaiczna Kórnik moc 7,04kW, 22 modułów o mocy 320W

W instalacji zastosowano:

Nasza instalacja w Kórniku to bardzo wydajny system SolarEdge. Falownik izraelskiego producenta, model SE6K, zarządza produkcją 22 modułów EXE Solar A-HCUT o mocy 320W. Całość tworzy instalację fotowoltaiczną o mocy 7,04kW.

System SolarEdge to wyjątkowe narzędzie do maksymalizacji uzysków. Dzięki równoległemu połączeniu modułów za pomocą optymalizatorów mocy, poszczególne moduły działają niezależnie względem siebie. W standardowych połączeniach szeregowych, nawet w poprawnie zaprojektowanej instalacji, będzie dochodzić do niedopasowania prądowego lub napięciowego. W modułach PV niedopasowanych prądowo i napięciowo napięcie układu jest równe sumie napięć poszczególnych modułów, z kolei natężenie prądu zostanie obniżone do wartości prądu najsłabszego modułu. Takie przypaki mogą występować jeśli występuje zacienienie któregoś z modułów przez komin na dachu, inny budynek, cień drzewa, brud, liście lub nawet ptasie odchody. W przypadku połączenia równoległego za pomocą systemu SolarEdge napięcie układu jest zbliżone do sumy napięć poszczególnych modułów PV podzielonej przez ich liczbę a natężenie prądu połączonych równolegle modułów jest równe sumie prądów poszczególnych modułów. Równoległe połączenie paneli powoduje proporcjonalny wzrost natężenia płynącego prądu a to określa wielkość uzysków z instalacji fotowoltaicznej. Do instalacji wybraliśmy panele fotowoltaiczne EXE Solar.

System ten sprawdza się nawet kiedy zacienienia nie występują. Panele fotowoltaiczne starzeją się nierównomiernie (tracą swoją moc w czasie) co również wypływa na spadek wydajności instalacji spowodowany niedopasowaniem napięciowo prądowym. Jeśli któryś moduł będzie się starzał szybciej spowoduje że wartość prądu pozostałych modułów zostanie odpowiednio obniżona. W SolarEdge nie ma to znaczenia. Dzięki optymalizacji potencjał każdego panelu wykorzystywany jest w całości.

Inwerter SolarEdge SE6K jest standardowo wyposażony w kartę sieciową do połączenia z internetem za pomocą LAN i Wi-Fi. Nasz Klient zdecydował się na podłączenie przez LAN z racji ograniczonego sygnału Wi-Fi w garażu, gdzie został zamontowany falownik. Dzięki połączeniu z internetem, na portalu do monitoringu instalacji można na bierząco śledzić produkcję energii elektrycznej oraz mieć dostęp do parametrów zarówno całej instalacji jak poszczególnych modułów fotowoltaicznych.

Mieszkańców Mieczewa, Rogalina, Zaniemyśla, Żabikowa i innych okolicznych miejscowości zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź galerię! ⬇️