26
Maj
2020

Instalacja fotowoltaiczna Czmoń moc 3,25kW, folia grzewcza Red Snake

W instalacji zastosowano:

W Czmoniu koło Kórnika zainstalowaliśmy system ogrzewania foliami grzewczymi Red Snake na parterze budynku szeregowego i zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną. Mimo posiadanego w budynku pieca gazowego nasi Klienci chcieli mieć możliwość ogrzewania salonu z aneksem kuchennym ogrzewaniem płaszczyznowym pozwalającym na równomierne rozłożenie temperatury w pomieszczeniu. Folia grzewcza Red Snake o mocy 220 W/m2 została zomontowana w systemie podłogowym pod panele.

Na dachu zamontowane zostały panele monokrystaliczne Q.CELLS Q.PEAK DUO-G7 o mocy 325W. Panele te posiadają 12 letnią gwarancję producenta i wyjątkowo wysoką gwarancję mocy (85% po 25 latach). Konstrukcja montażowa Corab zapewnia stabliność generatora i bezpieczeństwo przy mocnych porywach wiatru. 10 sztuk paneli zostało połączonych w jeden obwód i podłączone do falownika Sofar Solar 3,3KTL-X z 10 letnią gwarancją producenta.

Fotowoltaika połączona z folią, to niezwykle korzystna instalacja, która umożliwi pozbycie się rachunków za prąd, a co za tym idzie także za ogrzewanie domu. Oprócz generowania oszczędności jest to także rozwiązanie dobre dla środowiska. System folii grzewczych do prawidłowego działania wymaga energii elektrycznej. Odpowiedniej mocy instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje nadwyżkę prądu którą, zgodnie z ustawą, możemy zmagazynować w sieci dystrybucyjnej. W okresie zapotrzebowania systemu na energię elektryczną do ogrzania pomieszczeń możemy tę nadwyżkę z sieci odebrać i ogrzewać dom całkowicie za darmo.

Sprawdź galerię! ⬇️