Fotowoltaika Gmina Swarzędz – Instalacje Fotowoltaiczne

Panele solarne (słoneczne) Swarzędz- montaż i instalacja fotowoltaiki

W najprostszej definicji fotowoltaika to przekształcanie promieni słonecznych w energię elektryczną. Jest to w rzeczywistości proces fizyczny, nazywany efektem fotowoltaicznym, który jest wbudowanym mechanizmem ogniwa słonecznego – pojedynczej jednostki i najważniejszego składnika – paneli wychwytujących energię. Instalacja fotowoltaiczna jest ekologicznym, w pełni bezpiecznym i tanim sposobem pozyskiwania energii elektrycznej. Jeśli jesteś zainteresowany zainstalowaniem systemu fotowoltaiki na terenie gminy Swarzędz, skontaktuj się z naszą firmą.

Projektowanie i montaż fotowoltaiki na terenie Swarzędza

Panele fotowoltaiczne składają się z wielu ogniw połączonych ze sobą w celu stworzenia jednej powierzchni wychwytującej energię. Wielkość tej powierzchni zależy od Twoich potrzeb, takich jak zużycie energii elektrycznej w budynku, który musi być zasilany.

Przed zamontowaniem instalacji ważne jest również położenie danego obiektu. Najkorzystniejszym zorientowaniem instalacji fotowoltaicznej jest kierunek południowy, roczna produkcja energii wynosi wtedy ok. 1000kWh z jednego kilowata mocy instalacji. Ta wartość nieco spada przy odchyleniu od południa co można zniwelować zwiększając moc instalacji.

Wszystkie te aspekty należy wziąć pod uwagę przed zaprojektowaniem systemu fotowoltaiki na terenie Swarzędza. Dlatego skontaktuj się z naszymi fachowcami, jeśli interesujesz się zamontowaniem tego systemu w swoim domu lub firmie.

Mieszkańców Zalasewa, Gruszczyna, Tulec, Jasina i innych okolicznych miejscowości zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź naszą instalację fotowoltaiczną w Kobylnicy obok Swarzędza!

Dodaj komentarz