Fotowoltaika Śrem

Fotowoltaika niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala użytkownikowi na produkcję własnej energii elektrycznej którą może wykorzystać na bieżąco do zasilenia urządzeń elektrycznych a nawet ogrzewania domu i wody użytkowej. Ponadto zmniejszając ilość energii pobranej z bloków węglowych przyczynia się do ograniczania inwestycji w paliwa kopalne a co za tym idzie ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Tak samo jak inne miasta w Polsce, Śrem zasługuje na czyste powietrze a jego mieszkańcy na oszczędności z fotowoltaiki.

Na wyszukiwane w internecie hasła fotowoltaika Śrem, instalacje fotowoltaiczne Śrem lub pompy ciepła Śrem zapewne pojawi się wiele firm sprzedających panele słoneczne lub oferujących montaż instalacji fotowoltaicznych. Jednak wiele z nich to handlowcy, którzy wykorzystują wzrost zainteresowania i nie mają większego pojęcia o tym jak poprawnie zaprojektować system do produkcji energii elektrycznej z promieni słonecznych. My w przeciwieństwie do niektórych nie jesteśmy sprzedawcami a doradcami. Przede wszystkim instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii nas pasjonują i zajmujemy się tym tematem nie tylko z pobudek finansowych, ale z własnych osobistych zainteresowań. Nasza firma najpierw doradza a potem przeprowadza montaż fotowoltaiki w Śremie. W naszej ofercie znajdują się podzespoły głównie europejskich marek z europejską gwarancją. Zależy nam, aby tylko najlepsze panele fotowoltaiczne w Śremie mogły licznie pojawiać się na dachach przyczyniając się do zwiększania oszczędności mieszkańców.

fotowoltaika Śrem

Pompy ciepła Śrem

Pompy ciepła Śrem

Montaż instalacji fotowoltaicznych Śrem to nie jedyne czym się zajmujemy. Aby aktywnie przyczynić się do czystego powietrza we własnym otoczeniu, można wymienić piec na paliwo stałe na ekologiczną pompę ciepła. Aby wykonać montaż pompy ciepła w Śremie wystarczy do nas zadzwonić a nasz doradca przyjedzie na miejsce by zebrać wszelkie informacje potrzebne do zaprojektowania systemu pompy ciepła. Każdy dobór pompy ciepła konsultujemy z przedstawicielem producenta co daje gwarancję optymalnego dopasowania systemu do potrzeb klienta. Pompa ciepła typu monoblok Stiebel Eltron zapewnia ogrzewanie przy niezwykle cichej pracy. Nasze pompy powietrze woda idealnie się spisują w gęstej zabudowie, praktycznie nie generują hałasu. Nasza oferta to nie tylko powietrzna pompa ciepła CO która pracuje także na przygotowanie ciepłej wody użytkowej, ale także pompa ciepła do wody użytkowej. Pompy ciepła typu SHP marki Stiebel Eltron wykorzystując ciepło z otoczenia mogą zaoszczędzić do 70% kosztów energii do ogrzewania wody użytkowej. Fakt, że centralny system grzewczy jest zwykle nieczynny w cieplejszych miesiącach roku, zwiększa ogólną sprawność systemu. Tak uzyskana energia służy do efektywnego ogrzania ciepłej wody użytkowej. Powietrze jest w ten sposób osuszane co korzystnie wpływa na zabezpieczenie przed wilgocią oraz pomaga zachować prawidłowy klimat budynku.

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Śremie

Fotowoltaika dofinansowanie 2021 wzbudza ciekawość i zainteresowanie, dlatego spieszymy z rzetelnymi informacja dla naszych potencjalnych klientów. Gmina Śrem aktualnie udziela dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Obejmują one modernizację systemu grzewczego związanego z likwidacją pieców węglowych i ich zastąpieniem przez pompę ciepła, montażu w systemie grzewczym źródła wykorzystującego energię odnawialną jakim jest pompa ciepła oraz montaż mikroinstalacji do produkcji energii elektrycznej. Dofinansowanie do fotowoltaiki Śrem może wynieść do 2000 zł, na pompy ciepła przy wymianie pieca węglowego można otrzymać nawet 5000zł. Warto zwrócić uwagę, że dotację można pozyskać także na zakup i montaż pompy ciepła w Śremie w nowo budowanym domu, gdzie nie występuje likwidacja pieca węglowego. Dofinansowanie wynosi wtedy 2500 zł.

Fotowoltaika Śrem – najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga pozwolenia na budowę?

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jakie urządzenia mogą być zasilane z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej?

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Czy kąt i położenie dachu względem kierunków świata ma znaczenie?

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca?

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Czy moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

Jak obsługiwać instalację fotowoltaiczną?

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Czy przyłączenie mikroinstalacji do sieci wiąże się z opłatami?

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne to ten sam system?

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

Jak szybko zwróci się inwestycja w system fotowoltaiczny?

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.