Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski – Instalacje fotowoltaiczne

fotowoltaika ostrów wielkopolski

W miarę rozwoju cywilizacji działalność człowieka staje się jednym z głównych czynników powodujących pogorszenie stanu środowiska. Pragnąc poprawy, warto zacząć od wprowadzania korzystnych zmian we własnym życiu. Jednym z wielu istotnych sposobów na to są panele słoneczne. Panele fotowoltaiczne w Ostrowie Wielkopolskim mogą być doskonałą inwestycją, ponieważ poziom nasłonecznienia w Polsce sięga 1000 kWh/m2. . Drugim elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik. Prąd stały jest przetwarzany przez inwerter w prąd zmienny towarzyszący nam podczas codziennych czynności. Fotowoltaika w Ostrowie Wlkp. tak jak w pozostałych miastach Polski jest świetną inwestycją, która pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za prąd.

Dofinansowanie i dotacje do fotowoltaiki w Ostrowie Wielkopolskim 2021

Wszystkich, których interesuje dofinansowanie do fotowoltaiki w Ostrowie Wielkopolskim, zachęcamy do zapoznania się z programami Czyste Powietrze oraz Mój Prąd. W kwestiach takich jak fotowoltaika dofinansowanie 2021 można uzyskać bez większych trudności, o ile spełni się określone wymagania.

Czyste Powietrze ma na celu przede wszystkim zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i poprawę jakości powietrza. W ramach tego programu można uzyskać dotację wynoszącą nawet 37 000 zł. Pieniądze można przeznaczyć między innymi na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację budynku. Decydując się na takie działania mamy również możliwość skorzystania z pożyczki na fotowoltaikę. . Wsparcie jest skierowane do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić nieefektywne źródła ciepła na takie, które są przyjazne środowisku. Program Mój Prąd ma zwiększyć produkcję energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski. Dofinansowanie mogą uzyskać osoby fizyczne, które wytworzoną energię elektryczną przeznaczają na własne potrzeby. Dotacja pokrywa maksymalnie połowę kosztów inwestycji, przy czym ta kwota nie może być wyższa niż 5 000 zł. Tego typu ogólnopolskie programy mogą zachęcić jeszcze więcej osób do zdecydowania się na instalacje fotowoltaiczne w Ostrowie Wielkopolskim.

Pompy ciepła Ostrów Wielkopolski

Pompy ciepła CWU i CO Ostrów Wielkopolski

Pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim będą stanowiły doskonały przykład źródła ciepła, którego zakup i montaż może być finansowany z programu Czyte Powietrze. Pompy ciepła co i cwu pozwalają na ekologiczne ogrzewanie budynków i wody. Takie pompy ciepła mogą pozyskiwać energię z zewnątrz także podczas silnych mrozów. Szeroki wachlarz urządzeń sprawia, że każdy znajdzie takie, jakie będzie odpowiadało jego potrzebom. Montaż pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim to decyzja na lata, która może korzystnie wpłynąć na stan finansów.

W naszym sklepie, poza pompami ciepła, oferujemy różnorodne elementy związane z tymi urządzeniami. Obniżenie rachunków ułatwi automatyka do pomp co i cwu. Z kolei, jeśli planuje się ogrzewanie wody użytkowej, niezbędne będą zasobniki do pomp ciepła. Jako Consor Energia wiemy, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne. Działamy nie tylko na rzecz poprawy naszego życia, ale także z myślą o przyszłych pokoleniach. Montaż instalacji fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim stanowi kolejny element, który ma przyczynić się do ochrony środowiska.

Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski – najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga pozwolenia na budowę?

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jakie urządzenia mogą być zasilane z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej?

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Czy kąt i położenie dachu względem kierunków świata ma znaczenie?

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca?

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Czy moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

Jak obsługiwać instalację fotowoltaiczną?

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Czy przyłączenie mikroinstalacji do sieci wiąże się z opłatami?

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne to ten sam system?

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

Jak szybko zwróci się inwestycja w system fotowoltaiczny?

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.