Fotowoltaika Kalisz – dofinansowanie i dotacje

Fotowoltaika, moduły i instalacje w Kaliszu

Stosowanie technologii fotowoltaicznej jest nie tylko coraz bardziej potrzebne z ekologicznego punktu widzenia, ale również ekonomicznego. Systemy fotowoltaiczne wykorzystują elementy, takie jak panele, które wystawione są na działanie promieni słonecznych, przyczyniają się do wytworzenia prądu elektrycznego. Ta nowa forma produkcji energii elektrycznej stała się popularna ze względu na zwiększoną ostatnio świadomość w zakresie kwestii ochrony środowiska. Fotowoltaika oferuje czystsze i bardziej przyjazne dla środowiska sposoby dostarczania energii elektrycznej. Jest również tańsza niż tradycyjne formy wytwarzania energii elektrycznej. Nasza firma specjalizuje się w instalowaniu systemów fotowoltaiki m.in. na terenie Kalisza oraz okolic.

Panele słoneczne, panele fotowoltaiczne Kalisz

Schemat instalacji fotowoltaicznej Kalisz

Schemat instalacji Fotowoltaicznej

Niestety, ogólnopolski program dofinansowania na fotowoltaikę został zakończony. Istnieje jednak możliwość uzyskania funduszy na poziomie regionalnym. Beneficjentami mogą być osoby prywatne, samorządy lub firmy. Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć odpowiedni wniosek. Od 1 stycznia 2019 roku istnieje również możliwość odliczenia kosztów poniesionych w związku z zakupem sprzętu do fotowoltaiki od podatku dochodowego lub zryczałtowanego od osób fizycznych. Kwota odliczenia nie może być wyższa niż 53 tysiące złotych.

Pompy Ciepła w Kalisz

Idealnym rozwiązaniem wydaje się jednak nie samo stosowanie paneli fotowoltaicznych w celu produkcji prądu i magazynowania wyprodukowanej nadwyżki w sieci, lecz połączenie ich z pompą ciepła lub foliami grzewczymi zasilanymi energią elektryczną. W połączeniu z instalacją PV, dzięki wykorzystaniu wyprodukowanego przez nią prądu, mogą pełnić funkcję darmowego źródła ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Nasza firma zajmuje się instalowaniem pomp ciepła i folii grzewczych na terenie Kalisza. W ten sposób możesz produkować więcej energii latem i po zmagazynowaniu w sieci, w półroczu zimowym odebrać i wykorzystać do zasilenia pompy ciepła lub folii grzewczych.

pompy ciepła wielkopolska Kalisz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Consor Energia Międzychód