Fotowoltaika, Instalacje Fotowoltaiczne i Pompy Ciepła Leszno

Fotowoltaika to technika stosowana do wytwarzania energii elektrycznej poprzez przekształcanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną, przy użyciu ogniw słonecznych. Innymi słowy, fotowoltaika to energia pochodząca bezpośrednio ze słońca. Nasza firma specjalizuje się w instalowaniu systemów fotowoltaiki oraz pomp ciepła na terenie Leszna i okolic

Fotowoltaika w Lesznie - montaż, projekty i instalacje

Panele słoneczne - solarne LG w Lesznie

Panele Fotowoltaiczne – Słoneczne w Lesznie

Systemy fotowoltaiczne wykorzystują elementy takie jak panele, które wystawione są na działanie promieni słonecznych, wówczas wytwarzany jest prąd elektryczny. Taki sposób wytwarzania energii jest nie tylko tańszy, ale i bardziej przyjazny dla środowiska. Aby zainstalować panele fotowoltaiczne na terenie Leszna, możesz skontaktować się z naszą firmą. Oferujemy kompletne usługi. Ponadto zajmujemy się instalowaniem pomp ciepła, które w połączeniu z instalacją PV, dzięki wykorzystaniu wyprodukowanego przez nią prądu, mogą pełnić funkcję darmowego źródła ogrzewania pomieszczeń w domu i ciepłej wody użytkowej.. W ten sposób możesz produkować więcej energii latem i po zmagazynowaniu w sieci, w półroczu zimowym odebrać i wykorzystać do zasilenia pompy ciepła.

Instalacje Fotowoltaiczne w Lesznie

Panele słoneczne - instalacje fotowoltaiczne

Ogrzewanie fotowoltaiką odbywa się przy wykorzystaniu elektrycznych systemów grzewczych, takich jak folie grzewcze. Folie są zasilane energią elektryczną, zapewne rodzi to obawy przed wysokimi kosztami użytkowania. Jednakże system Red Snake sprawia, że do zapewnienia komfortu cieplnego potrzeba nawet 60% mniej energii niż w przypadku innych systemów. Przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej ogrzewanie domu może stać się całkowicie darmowe. Dzięki półrocznemu bilansowaniu ogrzewasz dom prądem wyprodukowanym latem. Energia z fotowoltaiki może być wykorzystana na zasilenie każdego urządzania wykorzystującego energię elektryczną do pracy. Jest to czysta energia która przyczynia się do poprawy jakości powietrza dzięki zmniejszeniu udziału konwencjonalnych źródeł w produkcji prądu.

Dofinansowanie na Fotowoltaikę - Program Czyste Powietrze - Prosument

Fotowoltaika zakup i montaż – Dofinansowanie i Dotacja Gminna

Niestety, niemożliwe jest już ubieganie się o dotację do systemu fotowoltaicznego na poziomie krajowym. Takie dotacje można za to uzyskać na poziomie regionalnym. Wniosek o uzyskanie wsparcia finansowego w zakupie systemu na terenie Leszna może złożyć osoba prywatna, samorząd lub firma. Od 2019 r. można również odliczyć koszt poniesiony na zakup sprzętu fotowoltaiki od podatku dochodowego lub zryczałtowanego od osób fizycznych w kwocie nie wyższej niż 53 tysiące złotych. Możesz zatem nie tylko oszczędzać realnie na comiesięcznych rachunkach za energię, lecz także dzięki dofinansowaniu z gminy Leszno na instalację systemu fotowoltaiki wraz z pompą ciepła znacznie obniżyć koszty inwestycji.

Fotowoltaika Leszno – najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga pozwolenia na budowę?

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jakie urządzenia mogą być zasilane z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej?

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Czy kąt i położenie dachu względem kierunków świata ma znaczenie?

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca?

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Czy moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

Jak obsługiwać instalację fotowoltaiczną?

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Czy przyłączenie mikroinstalacji do sieci wiąże się z opłatami?

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne to ten sam system?

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

Jak szybko zwróci się inwestycja w system fotowoltaiczny?

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.