Fotowoltaika, Instalacje Fotowoltaiczne i Pompy Ciepła Leszno

Fotowoltaika to technika stosowana do wytwarzania energii elektrycznej poprzez przekształcanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną, przy użyciu ogniw słonecznych. Innymi słowy, fotowoltaika to energia pochodząca bezpośrednio ze słońca. Nasza firma specjalizuje się w instalowaniu systemów fotowoltaiki oraz pomp ciepła na terenie Leszna i okolic

Fotowoltaika w Lesznie - montaż, projekty i instalacje

Panele słoneczne - solarne LG w Lesznie

Panele Fotowoltaiczne – Słoneczne w Lesznie

Systemy fotowoltaiczne wykorzystują elementy takie jak panele, które wystawione są na działanie promieni słonecznych, wówczas wytwarzany jest prąd elektryczny. Taki sposób wytwarzania energii jest nie tylko tańszy, ale i bardziej przyjazny dla środowiska. Aby zainstalować panele fotowoltaiczne na terenie Leszna, możesz skontaktować się z naszą firmą. Oferujemy kompletne usługi. Ponadto zajmujemy się instalowaniem pomp ciepła, które w połączeniu z instalacją PV, dzięki wykorzystaniu wyprodukowanego przez nią prądu, mogą pełnić funkcję darmowego źródła ogrzewania pomieszczeń w domu i ciepłej wody użytkowej.. W ten sposób możesz produkować więcej energii latem i po zmagazynowaniu w sieci, w półroczu zimowym odebrać i wykorzystać do zasilenia pompy ciepła.

Instalacje Fotowoltaiczne w Lesznie

Panele słoneczne - instalacje fotowoltaiczne

Ogrzewanie fotowoltaiką odbywa się przy wykorzystaniu elektrycznych systemów grzewczych, takich jak folie grzewcze. Folie są zasilane energią elektryczną, zapewne rodzi to obawy przed wysokimi kosztami użytkowania. Jednakże system Red Snake sprawia, że do zapewnienia komfortu cieplnego potrzeba nawet 60% mniej energii niż w przypadku innych systemów. Przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej ogrzewanie domu może stać się całkowicie darmowe. Dzięki półrocznemu bilansowaniu ogrzewasz dom prądem wyprodukowanym latem. Energia z fotowoltaiki może być wykorzystana na zasilenie każdego urządzania wykorzystującego energię elektryczną do pracy. Jest to czysta energia która przyczynia się do poprawy jakości powietrza dzięki zmniejszeniu udziału konwencjonalnych źródeł w produkcji prądu.

Dofinansowanie na Fotowoltaikę - Program Czyste Powietrze - Prosument

Fotowoltaika zakup i montaż – Dofinansowanie i Dotacja Gminna

Niestety, niemożliwe jest już ubieganie się o dotację do systemu fotowoltaicznego na poziomie krajowym. Takie dotacje można za to uzyskać na poziomie regionalnym. Wniosek o uzyskanie wsparcia finansowego w zakupie systemu na terenie Leszna może złożyć osoba prywatna, samorząd lub firma. Od 2019 r. można również odliczyć koszt poniesiony na zakup sprzętu fotowoltaiki od podatku dochodowego lub zryczałtowanego od osób fizycznych w kwocie nie wyższej niż 53 tysiące złotych. Możesz zatem nie tylko oszczędzać realnie na comiesięcznych rachunkach za energię, lecz także dzięki dofinansowaniu z gminy Leszno na instalację systemu fotowoltaiki wraz z pompą ciepła znacznie obniżyć koszty inwestycji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.