Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Krotoszyn

fotowoltaika Krotoszyn

Montaż i instalacja fotowoltaiki w Krotoszynie nabiera tempa. Wszystko to za sprawą wzrostu świadomości obywateli co do ważności czystego powietrza oraz chęci zaoszczędzenia sporych sum na energii elektrycznej. Panele słoneczne ze względu na najlepszą ekspozycję na słońce, montowane są na dachach domów. Jeśli do dyspozycji jest odpowiednio duży niezacieniony teren, można wykonać montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie. Montaż fotowoltaiki w Krotoszynie możliwy jest dzięki naszym usługom, czyli firmie Consor Energia. Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Swoją pracę wykonujemy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem, oferując nie tylko instalację fotowoltaiczną ale i pompy ciepła, zasobniki do pomp ciepła a także ogrzewanie podczerwienią. Warto zaznaczyć, że oferowane produkty, podlegają dotacjom. Dofinansowanie do fotowoltaiki może się różnić w zależności od regionu. Zapraszamy do kontaktu a dobierzemy najlepszą formę wsparcia i wesprzemy w jej pozyskaniu.

Pompy ciepła Krotoszyn

Fotowoltaika w Krotoszynie i wielu innych miastach w województwie to rozwiązanie, które może przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w Wielkopolsce, a także zmniejszenia wysokości rachunków za energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne Krotoszyn to hasło, które należy wpisać w wyszukiwarkę, aby zapoznać się ze szczegółową ofertą naszej firmy Consor Energia. Mamy świadomość, że nasza pomoc może poprawić komfort życia mieszkańców wielkopolski. Oferowane pompy ciepła, czy panele fotowoltaiczne spełniają wszelkie niezbędne normy i są najwyższej jakości. Instalacje fotowoltaiczne w Krotoszynie zgodnie z prognozami staną się jeszcze popularniejsze, a to za sprawą dofinansowania do fotowoltaiki które już teraz jest szeroko dostępne a pieniędzy ma być w najbliższej przyszłości jeszcze więcej.

Pompy ciepła Krotoszyn i okolice

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Krotoszynie

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Krotoszynie 2021

Wszystko wskazuje na to że hasło „fotowoltaika dofinansowania 2021” będzie bardzo popularne w rozpoczynającym się roku. Już teraz można skorzystać z wielu dotacji gminnych oraz z dofinansowania na pompę ciepła i fotowoltaikę z programu Czyste Powietrze. Ponieważ program Czyste Powietrze jest ogólnopolski to dotacjom podlegają także pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w Krotoszynie i okolicach. To ponad 103 mld zł, które przeznaczone są na modernizację starych rozwiązań, dzięki czemu powietrze stanie się czystsze, a portfele obywateli mniej ucierpią na opłatach za prąd.Falowniki, panele czy pompy ciepła to urządzenia które muszą cechować się trwałością i niezawodnością stąd w naszej ofercie znajdują się podzespoły znanych i cenionych producentów. Połączenie paneli oraz pomp ciepła to kompleksowe zadbanie o swój komfort, gdyż zyskujemy darmową energię dzięki słońcu ale także czyste powietrze w swoim otoczeniu. Usługi naszej firmy można odszukać, wpisując w wyszukiwarkę frazę Montaż pompy ciepła Krotoszyn. Na naszej stronie internetowej znajdują się wszelkie informacje.

Fotowoltaika Krotoszyn – najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub na gruncie łączymy przewodem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter zamienia wytworzony przez panele prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. W pierwszej kolejności wytworzona energia jest wykorzystywana na bieżące zużycie i zasila wszystkie działające w budynku urządzenia, a dopiero wygenerowane nadwyżki są przesyłane do sieci.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga pozwolenia na budowę?

Montując mikroinstalację, czyli system o mocy do 50 kWp nie są wymagane pozwolenia budowlane ani koncesje. Współpracując z firmą Consor Energia nie musisz martwić się formalnościami – zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jakie urządzenia mogą być zasilane z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna zasila wszystkie urządzenia w gospodarstwie, które zasilane są energią elektryczną. Również systemy ogrzewania elektrycznego.

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej?

Czas trwania montażu jest zależny od stopnia skomplikowania montażu. Uśredniając montaż.

Czy kąt i położenie dachu względem kierunków świata ma znaczenie?

Tak, moduły powinny zostać skierowane w miarę możliwości jak najbardziej na południe. Możliwy jest również montaż instalacji skierowanych wschód-zachód, ale z racji tego, że produkcja będzie mniejsza trzeba odpowiednio zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi o kąt dachu, optymalnie jeśli panele będą pochylone pod kątem 35°.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca?

Zdecydowanie tak. Branża fotowoltaiczna rozwija się od 2015 roku bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny systemów znacząco spadły, mimo poprawy wydajności komponentów. Fotowoltaika pozwoli Ci na uniezależnienie się od podwyżek cen energii, które są nieuniknione i zapewni w późniejszym czasie duże oszczędności. Obecnie cena instalacji 10 kWp to koszt ok. 37-40 tysięcy złotych brutto.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie można wnioskować o dotację w rządowym programie „Mój Prąd”, który przewiduje dofinansowanie w wysokości 5000 zł dla instalacji od 2 do 10 kWp. W wielu miejscowościach można się również starać o dotacje gminne, np. w gminie Międzychód.

Czy moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Pracujemy na modułach dobrej jakości, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać burze, gradobicia oraz temperatury -30°C. Dodatkowo moduły są przymocowane do dachu na konstrukcji wysokiej jakości, posiadającej wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz przez doświadczonych instalatorów.

Jak obsługiwać instalację fotowoltaiczną?

System jest bezobsługowy i po prawidłowym zamontowaniu oraz uruchomieniu nie wymaga żadnej obsługi.

Czy przyłączenie mikroinstalacji do sieci wiąże się z opłatami?

Nie, energetyka ma obowiązek wymiany licznika na dwukierunkowy i robi to na własny koszt. Klient (o ile nie ma konieczności np. zwiększenia mocy przyłączeniowej) nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Czy fotowoltaika i kolektory słoneczne to ten sam system?

Nie, mimo że oba korzystają z energii słonecznej! Instalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza i wprowadza do naszej sieci energię elektryczną. Kolektory słoneczne nie produkują prądu. Służą do ogrzewania płynu (wody) poprzez energię ciepła.

Jak szybko zwróci się inwestycja w system fotowoltaiczny?

W zależności od mocy systemu i jego ceny inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 7-10 lat.