Fotowoltaika i Folie Grzewcze Przeźmierowo

Słońce jest naturalnym źródłem energii dla naszej planety. Promienie słońca padające na Ziemię mogą okazać się stałym i tanim źródłem energii dla Twojego domu, czy firmy. Cel ten jest osiągany przy pomocy systemu fotowoltaicznego.

Proces, w którym energia słoneczna jest przekształcana w energię elektryczną, odbywa się przy użyciu systemu paneli fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne składają się z różnych ilości ogniw, które są układane szeregowo na izolowanym podłożu. Ogniwa składają się z materiału półprzewodnikowego, który przenosi prąd elektryczny. Kiedy promienie słoneczne padają na ten materiał, energia słoneczna jest przekształcana w energię elektryczną. Energia ta, w postaci prądu elektrycznego, jest w inwerterze przekształcana ze stałego na zmienny i w pierwszej kolejności zużywa w gospodarstwie domowych a jej nadwyżka oddawana jest do sieci energetycznej. Sieć publiczna jest dla Prosumenta magazynem energii o sprawności 80%, to znaczy że z każdej wprowadzonej do sieci 1kWh możemy odebrać 0,8kWh, np. w nocy kiedy instalacja nie pracuje.

Systemy Grzewcze i Instalacje Fotowoltaiczne

Red Snake - folie grzewcze

System grzewczy Red Snake to folia o grubości zaledwie 0,4mm której elementem grzejnym jest tkanina składająca się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Ogrzewanie promiennikowe systemu Red Snake wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji. Przy wsparciu instalacji fotowoltaicznej ogrzewanie domu może stać się całkowicie darmowe. Dzięki półrocznemu bilansowaniu ogrzewasz dom prądem wyprodukowanym latem.

Projektując systemy fotowoltaiczne , należy uwzględnić powierzchnię, która będzie ogrzewana, a także lokalizację danego obiektu. W tym celu najlepiej zdać się na fachowców. Pomogą oni w ustaleniu optymalnej wielkości instalacji fotowoltaicznej, obliczając typowe zapotrzebowanie na energię elektryczną danego gospodarstwa domowego. Jeśli więc chcesz skorzystać z takich innowacyjnych, bezpiecznych i ekologicznych rozwiązań na terenie Przeźmierowa, skontaktuj się z naszą firmą.