Fotowoltaika Grodzisk Wielkopolski – panele solarne i instalacje

Panele fotowoltaiczne - montaż Grodzisk Wielkopolski

Fotowoltaika to nowoczesny i bardzo ekologiczny sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną i zarazem jeden z najbardziej rozwojowych. W 2006 roku łączna moc zainstalowanych paneli solarnych wynosiła około 1 581 MW o mocy skumulowanej 6 890 MW, jednak już w 2016 roku liczba zainstalowanych baterii słonecznych wynosiła 27 650 MW o skumulowanej mocy 67 350. Oznacza to wielokrotny wzrost i idący za tym stały rozwój systemów fotowoltaicznych. Dobrze dobrana moc systemu pozwala obniżyć wydatki ponoszone na energię elektryczną nawet o 100%. Oferujemy montaż paneli solarnych w Grodzisku Wielkopolskim wykorzystując tylko podzespoły najwyższej jakości, wiodących producentów. Koniecznie zadzwoń do nas na podany numer telefonu – chętnie udzielimy wszelkich informacji na temat systemu fotowoltaicznego, który mógłby sprawdzić się w Twoim domu. Pomożemy przy wyborze optymalnego rozwiązania i kompleksowo zajmiemy się wykonaniem montażu oraz przygotowaniem wniosku o dotację.

Montaż, projekt i instalacje fotowoltaiczne w Grodzisku Wielkopolskim

Ponieważ każdy dom jest inny do projektu instalacji trzeba podejść indywidualnie. Przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej trzeba uwzględnić kilka parametrów, takich jak zużycie energii elektrycznej, usytuowanie połaci względem stron świata, rodzaj pokrycia dachu, kąt nachylenia paneli oraz ewentualne zacienienia. W Consor Energia przygotujemy projekt instalacji pokrywającej Twoje aktualne zapotrzebowanie, zmniejszający okres zwrotu z inwestycji do minimum. Zapraszamy mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego do współpracy i zainwestowania w Odnawialne Źródła Energii.

Panele fotowoltaiczne - montaż Grodzisk Wielkopolski

Program Mój Prąd - Ministerstwo energii - 5000zł Grodzisk Wielkopolski

Rządowy Program Mój Prąd – dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych

Dla osób chcących obniżyć koszty instalacji fotowoltaicznej, rząd corocznie wprowadza nowe rozwiązania mające na celu aktywizację ekologicznych źródeł energii dla indywidualnych prosumentów. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w programie “Mój Prąd” przygotował dla beneficjentów 1 miliard złotych na pokrycie do 50% kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż 5 000 zł. Program obejmuje instalacje o mocy od 2 kW do 10 kW, a wnioski rozpatrywane są w naborach.